La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1174 Culés

20

Wklejam ostatni raz, być może ktoś nie widział i pomoże... :)

Dlaczego nie PiS??? Być może poniższa informacja da do myślenia (zwłaszcza niezdecydowanym)...

Od 2010 roku jestem księgowym. W latach 2010-2016 mieliśmy stosunkowo mało istotnych zmian w zakresie podatków. Jeżeli były - były odpowiednio wcześniej (zdążyliśmy się przygotować) zapowiadane.

Lata 2016-2020 to masakryczny wzrost produkcji legislacyjnej. Zmiany (pierwsze z brzegu)? Dwukrotnie zmieniono stawki CIT, teraz mowa o "CIT estońskim" (a raczej jego szkaradnej formie), zmieniono stawki VAT, stawki UPDOF, KUP pracowników, wprowadzono split payment (z niektórych uregulowań wycofują się po roku!!!), rachunki VATowskie, a to tylko nieliczne z licznych... Często zmiany miały miejsce w ciągu trwającego (!) roku podatkowego!!! Niespotykana nigdy dotąd sytuacja (w minionym/bieżącym roku - nie pamiętam) - Ministerstwo Finansów na krótko przed terminem wysyłki (1 dzień?) deklaracji podatkowych zmieniło "klucz"... przez co żaden program umożliwiający wysyłkę nie był do tego przystosowany.

I nie - nie jest to walka z mafiami vatowskimi (nie będę tłumaczył najprostszego sposobu "walki", jakim jest JASNE i jednoznaczne prawo - zachęcam do zapoznania się z artykułami Pana Gwiazdowskiego). Inny "incydent" - do tej pory podatkowe "interpretacje indywidualne" chroniły biznes (czyt. https://www.money.pl/gospodarka/fiskus-zada-od-mcdonalds-dziesiatkow-milionow-doplaty-vat-to-dzialanie-prawa-wstecz-6378676283995777a.html ).

Jaki z w/w możemy wyciągnąć wniosek? Otoczenie prawne biznesu jest maksymalnie nieprzewidywalne. W takim otoczeniu NIKT nie chce prowadzić poważnych inwestycji. Jakie niesie to konsekwencje? Wystarczy chwilę pomyśleć.

Wbrew pozorom, w drugiej turze, nie walczymy "o mniejsze zło"... Walczymy o zakończenie samowoli i pokazania, że nie godzimy się na model niestabilnego prawnie państwa.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?