La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1348 Culés

0

Prawda to, że od 1 marca 2020 jest zakaz wyrzucania do śmieci jedzenia przez sklepy, a przedsiębiorcom grożą spore kary? ktoś się orientuje? @IronSanHybrid

0

0

@IronSanHybrid No właśnie chciałem zweryfikować ten artykuł bo właśnie go czytałem. Jeśli to prawda i w końcu się za to wzięli to jest to znakomita wiadmość.

0

@MesQueUnClub_87 wzięli się :) nie zauważyłeś „nowości”? W wielu sklepach masz półki czy regały z kończąca się data za pol ceny. Piękna sprawa.

1

@MesQueUnClub_87 No to potwierdzam, dotyczy to sklepów o powierzchni sprzedaży powyżej 250m2 których przychody ze sprzedaży żywności stanowią co najmniej 50% przychodów ze sprzedaży wszystkich towarów.

0

@escarabajo Generalnie to marnowali tonami owoce, które nie spełniały norm estetycznych, wszystko lądowało w śmietniku, a to jedzenie powinno się znaleźć gdzieś na stole, a nie gnić w kontenerze. To samo pieczywo, pełne śmietniki.

0

@MesQueUnClub_87 mi nie musisz mówić. Z reszta ogladalem kiedyś reportaż o ludziach, którzy grzebią w śmietnikach „przymarketowych”. Nie chodziło o bezdomnych a ludzi z jakiejś fundacji, którzy wlasnie dla biednych „odzyskują” dobre jedzenie. Nie widziałem tego wczesniej. Pierwszy raz trafiliśmy na cos takiego dwa lata temu. Będąc w Australii poszliśmy wieczorem do marketu a tam kuuuupa rzeczy. „Z dzisiaj” przecenionych np ciastka z 3 dolarów na 30 centów. Pieczywo, owoce, warzywa. „Za pol ceny” to mało powiedziane. Zwróciłem po powrocie uwagę ze i u nas zaczynaja być takie regaly. Ale na wiekszy rozmach. Bo juz kilka late temu widziałem w Tesco w Wawie jakiś serek, czy śmietanę tańszą bo się data kończyła.

0

@escarabajo To prawda, są już od dłuższego czasu takie regały, ale właśnie można tam znaleźć głównie paczkowane rzeczy (wędliny, słodkości, napoje), a niestety skrzynki z owocami czy warzywami lądowały w koszu. Teraz każdy duży market ma obowiązek podjąć współpracę z jakąś fundacją charytatywną i to, czego nie uda im się sprzedać muszą oddać, a za wywalanie do śmietnika będą kary. Naprawdę żal patrzeć na marnotrawstwo.

1

@MesQueUnClub_87 wiem wiem;) bardzo dobrze, ze się w koncu za to wzięli. W skali roku to tony żarcia lądowały w śmietnikach. Dobrze ze w koncu ogarnięte to prawnie, bo nie wiem czy kojarzysz sytuacje z piekarzem, który oddał swoje pieczywo do schroniska dla psów, musiał zapłacić jakiś podatek i zbankrutował przez to.

0

@escarabajo Słyszałem o tym, paranoja karać ludzi, którzy próbują pomagać, także cieszy mnie fakt, że wreszcie to jest jakoś logicznie rozwiązane.

1

@MesQueUnClub_87 oby więcej takich rozwiązań ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?