- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1426 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1426 Culés
1
Liczę, że Monchu zostanie w pierwszej drużynie a Rakitić i Vidal zrobią mu miejsce. Od tego faceta bije solidność na kilometr. Nie jest tak nieprzewidywalny jak Puig, nie ma takiego dryblingu i techniki, ale pracuje na boisku za 2, jest świetny fizycznie, ma bardzo dobry strzał i długie podanie. Jak trzeba strzelić to strzeli, jak trzeba odebrać to zawsze jest tam gdzie powinien. Po prostu poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Idealny box2box za Vidala. Oby on i Collado przepracowali okres przygotowawczy, chociaż skoro będzie Pedri, Alena, Monchu i Collado.. Trochę ciasno. Ale Monchu jako kapitan i bądź co bądź swietny zawodnik zasługuje na szansę nie mniej niż Alena.
Niech chłopak zrobi miejsce w Barcy B dla Moriby, a sam powinien już zrobić krok do przodu. Ważny jest ten awans, wtedy tacy zawodnicy jak Pedri mogliby być przerzucani między Barcą B, a pierwszą drużyną zależnie od zapotrzebowania.
0
@messi564 Pedri to będzie piłkarz 1 zespołu :)
0
@messi564 Monchu bardzo ciekawy piłkarz, który może zrobić karierę. Wolałbym go w pierwszej drużynie, niż Alenę czy Collado, którzy mają bardzo zły profil. Teraz nie gra się dziesiątkami.
0
@Kuracjusz Niby tak, chociaż nie jestem zwolennikiem tego pomysłu. Moim zdaniem jako 17 latek powinien jeden sezon spędzić w drugiej drużynie jeśli uda im się awansować do 2 ligi, mógłby być przy tym przecież powoływany na mecze pierwszego zespołu gdy będzie realna szansa na grę. A tak pewnie będzie czekał jak Puig pół roku zanim w ogóle zadebiutuje, a starszy i również dobrze prezentujący się Collado czy Monchu będą musieli albo kolejny rok spędzić w niższej lidze, albo udać się na wypożyczenie, bo raczej miejsca dla nich wszystkich nie będzie.
0
@Bartek22 Collado równie dobrze radził sobie na skrzydle. Grał również na "8" i wyglądał bardzo obiecująco, moim zdaniem to piłkarz bardzo podobny do Pedriego, tylko inna noga wiodąca.
Alena i 10? Nie, moim zdaniem nie, to bardzej piłkarz na 6/8. Pamiętam jak zagrał świetny mecz na tej pozycji z Interem w LM, problem tylko w tym, że obecnie jest całkowicie bez formy.
Edit: Ogólnie w Barcy B nie produkuje się "10" druga drużyna cały czas gra 4-3-3 gdzie zawodnicy ofensywni są sprawdzani na kilku pozycjach, często pomocnicy występują od 6 przez 8 aż do skrzydłowych, ale nigdy na 10. Najbliżej do 10 było chyba ostatni Rafinhi, ale on dawał radę na innych pozycjach.
0
@messi564 dla mnie Alena powinien odejść nie pokazał niczego szczególnego u nas i w Betisie
0
@messi564 Czyli wg ciebie Fati musi wrócić do Barcy B bo oficjalnie ominął ten etap i został piłkarzem 1 zespołu? Camavinga np. grał już w 1 zespole Rennes w wieku 16 lat. Mbappe w wieku 17 lat był liderem Monaco.
0
@messi564 Temat Collado na skrzydle można sobie od razu odpuścić z racji obecności Messiego, Trincao i Dembele.
Obaj grali najwięcej w środku pola, ale moim zdaniem obu najbliżej do dziesiątki, tylko Alena to taka dziesiątka w stylu Ozila, a Collado taka bardziej schodząca ze skrzydła, on przypomina mi Odeegarda i Jamesa.
I o to mi chodziło, teraz nie gra się dziesiątkami, którymi oni są, więc będą musieli grać w 4-3-3, a to nie jest dla nich optymalne.
W każdym razie obaj w mojej opinii mają braki, które będą przeszkadzać im grać w środku pola Barcelony. Brak umiejętności kontroli środka pola, zapęd do indywidualnych akcji, pozycjonowanie. Mówię tu na przykładzie Alenii, bo jego mieliśmy okazję oglądać w pierwszym zespole, ale podejrzewam, że z Collado byłoby podobnie. Do tego Alena jest mało mobilny z piłką przy nodze, a to duży problem dla pomocnika.
Nie widzę chłopaków zupełnie w Barcelonie. Dlatego wolę Monchu. Może nie ma takiego naturalnego talentu, ale za to ma wszystkie cechy, których oni nie mają, a które są cenione w obecnym futbolu, gdzie stawia się przede wszystkim na defensywę.
0
@Ghotti też jestem tego zdania. Talent ma mniejszy od Puiga i Pedriego, a to ta sama pozycja
@Kuracjusz nie, bo Fati grał od dobrych 5 lat w systemie Barcelony i zna go tak jak każdy wychowanek na wylot. A Pedri występował albo na skrzydle albo na 10 w 4-2-3-1, albo jako boczny pomocnik w 4-4-2. Nigdy nie grał jako jeden z pomocników w 4-3-3, a do tej roli jest szykowany. Nie nauczy sie odpowiedniego poruszania się i ustawienia na treningach z pierwszą drużyną. Powinien jak najwięcej grać żeby wyrobić nawyki i schematy poruszania się na tej pozycji, a to by mi zagwarantowała regularną gra w Barcy B. Gra w linii pomocy Barcelony jest jedną z najbardziej wymagających na świecie, tu sam talent nie wystarczy
0
@Bartek22 możliwe że trener miałby na Collado pomysł. Były nawet plotki że z Trincao chcą zrobić pomocnika, a to bardzo złożony styl gry. Alena grywał dużo niżej, w Barcy B faktycznie grał trochę jak Ozil, ale już w tych kilku meczach w pierwszej drużynie i w Betisie był wystawiany jako 6/8 (w Betisie czasem jako prawy pomocnik).
0
@Ghotti 1 slabszy sezon o niczym nie swiadczy przez rok poznaje pierwszą ligę etap z 3 ligi do pieteszej mógł zrobić swoje zmiana otoczenia i sporo nie grał wcześniej.