La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1444 Culés

0

Jak prezentuje się tryb kariery w PES? Dużo bardziej w tych grach interesuje mnie właśnie ten tryb, ale zawsze grałem w FIFE, zastanawiam się czy nie zmienić na PESa.

1

@Kacper1432 Dla mnie jest rewelacyjny :)
Jeżeli zaczniesz budować zespół od podstaw w 2 lidze, to wsiąkniesz na maksa. Wybierasz np Barcę i w składzie masz samych neptyków, którzy nie potrafią dobrze podać, a kupić kogoś dobrego na początku jest baaaardzo ciężko. Zanim miałem w miarę dobrą "11", to minęły 4 sezony (po trzech dopiero awansowałem do LL). Podpowiem Ci, że warto zainwestować KAŻDĄ kasę w Wague i Todibo - rewelacyjni, a do tego walijczyka Woodburn - przekozak, kiedy potrenuje.
Gram na superstar i dostawałem takie bęcki, że głowa mała. Ta gra nie wybacza błędów i musisz się uczyć swoich piłkarzy. To zupełnie inna piłka niż w FIFIE. Tutaj trzeba cierpliwie tworzyć akcje i szukać luki w obronie:
https://streamable.com/dsnnjr

Ale jak nie zniechęcisz się porażkami na początku, to potem będziesz już tylko zachwycony :) Zbudujesz swój zespół i będziesz takie gole strzelał na luzie:

https://streamable.com/tw8us6

https://streamable.com/cxcman

https://streamable.com/mbls5q

https://streamable.com/0z9ndb

Pamiętaj, że to nie FIFA i bramek z przewrotki za często nie strzelisz i każdy efektowny gol w PESie da Ci satysfakcje :)


0

@norbi77 Na taką odpowiedź liczyłem, wielkie dzięki :D
A powiedz mi jeszcze jak wygląda kwesita licencji i języka? Z tego co wiem to licencje bardzo łatwo wprowadzić, ale da się jakoś wgrać interfejs po Polsku?
Ogólnie rzecz biorąc dużo bardziej wole realistyczne podejście, chciałbym realnie prowadzić kariere, w FIFIE irytują mnie absurdalne transfery, straszny bot... i że to wszystko jakieś takie łatwe. Z twojego opisu rozumiem że jest z tym dużo lepiej, a jak z botem? Cieszy mnie to że gra realistyczna a nie fikołki akrobacje :D

1

@Kacper1432 Patche różnego rodzaju znajdziesz na YT, ale z polskim językiem to lipa raczej. Gram na PS4, więc takiej opcji nie ma.
Granie z botem to wyzwanie. Słabe drużyny stawiają autobus, jeśli Twoja ekipa jest silna, ale jak strzelisz szybko dwa gole, to ekipa się "załamuje" i możesz ich dobić, a jeśli tego nie zrobisz to mogą odwrócić losy meczu, kiedy się ogarną :)
Albo jak wygrywasz wysoko to starają się pod koniec meczu utrzymać przy piłce, żeby kolejnych bramek nie tracić :)
A jak zagrasz derby z Espanyolem...to się w tej grze zakochasz. Nie z Realem, właśnie z Espanyolem :)
To jaka u nich jest agresja i koszenie równo z trawą, to...szok :)
Transfery? Nie licz na zakup Neymara, Mbappe czy de Bruyne bo do "dziadów" nie przejdą nawet za 200 mln :) Skład musisz budować skrupulatnie i systematycznie, z czasem kupujesz lepszych zawodników, potem gwiazdy itd. Warto zasilać zespół zawodnikami z rezerw, bo są niezłe perełki. I na koniec info, że jak np Messi zakończy karierę, to po roku nieobecności w grze, pojawia się jako 16-latek, ale ze statystykami dużo słabszymi i trzeba je u niego wytrenować :)

0

@norbi77 Dzięki wielkie :D
W sensie pojawi się Leo Messi czy gracz o jego potencjale z innym nazwiskiem etc?

1

@Kacper1432 Prawdziwy Messi :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?