- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1455 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
draxidox
20
jezu, jak dobrze, że ten człowiek nie został prezydentem polski.Piszą do niego sygnaliści jak... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1455 Culés
0
Uważacie, że lepszy i bardziej sprawiedliwy jest układ, w którym o miejscu w tabeli decyduje bilans bramkowy, czy bilans meczów bezpośrednich (oczywiście przy równej liczbie punktów dwóch lub więcej drużyn)?
9
@Hiacynk Chyba mecz bezpośredni.
2
@Encore Też tak uważam. Dlaczego zespół X ma być niżej w tabeli od zespołu Y, skoro go np, dwukrotnie pokonał? Niby bilans bramkowy też idzie jakoś logicznie obronić argumentami, ale myślę, że zdecydowanie lepiej zasady układu tabeli wyglądają w LaLiga czy Serie A (czyli bezpośrednie), niż w Premier League (czyli bilans bramkowy). Do tego mniej krętactwa, bo jesteś skazany tylko i wyłącznie na siebie.
4
@Hiacynk No niby mecz bezpośredni wydaje się logiczną odpowiedzią, ale liga to nie turniej. Pojedynki między danymi zespołami o niczym nie decydują, ważne jest to jak się kto spisuje na przestrzeni sezonu, a tu lepszym współczynnikiem jest bilans bramek. Ja nie jestem w stanie wskazać jednoznacznej odpowiedzi
0
@Hiacynk Zdecydowanie ogólny bilans bramkowy. Nie rozumiem dlaczego tak wielu chce ustalać pozycję w tabeli dwóch zainteresowanych drużyn na podstawie tylko dwóch meczów. Liga sie rządzi swoimi prawami i na pozycję w tabeli pracuje się cały sezon.
2
@Bykunn Tak jak mówiłem, obie opcje są obronienia. No, ale z drugiej strony liga to też nie jest turniej, w którym nabijamy jak największą ilość bramek. Pokonujesz gościa dwukrotnie, potem wygrywasz sobie po 1:0, a on sobie łoi inne zespoły po 3:0, na koniec macie tyle samo punktów, ale on jest przed Tobą - mimo tego, że go pokonałeś, byłeś od niego lepszy. Nie chodzi mi o wygodniejszą formę zasad w fazie końcowej ligi, tylko o sprawiedliwsze podejście.
Takim podejściem wyłaniamy drużynę bardziej bramkostrzelną, albo taka, która lepiej broni (bo bilans to też gole stracone, wiadomo), a niekoniecznie lepszą od tej, która zdobyła tyle samo punktów, ale Ciebie pokonała.
3
@Hiacynk No tak coś w tym jest. Wydaje mi się, że idea jest taka żeby mecze były atrakcyjniejsze i zespołom zależało na strzelaniu jak największej ilości bramek, czy to w jakiś sposób pomaga, nie wiem :D
1
@Hiacynk Bilans bramkowy. Z meczami bezpośrednimi jest taki problem, że zespoły mogą podejść w mocno okrojonych składach na to jedno konkretne spotkanie (kontuzje mięśniowe, kartki, sprawy prywatne) i niektóre zespoły w pewnym momencie zmieniają priorytety i celują w rozgrywki Europejskie. Słabo by było, jeżeli jeden przegrany mecz w pierwszej kolejce ciągnąłby się za nimi do samego końca.