La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1577 Culés

2

Główny błęd Setiena to nie przygotował taktycznie druzyny na spotkanie. Oglądam mecz drugi raz i Bayern w ataku ustawia się 4-2-4 lub 3-3-4, w lini ataku jest aż 4 zawodników stojących bardzo szeroko i grają do tego dokładnymi przerzutami, szczególnie nasza prawa strona jest calkowicie odkryta. Tworzą przewagi w sektorach dodatkowo po krotkich odegraniach pomocnicy wchodzą w pole karne . U nas pomoc kryje na radar stojąc nieruchomo, nie widzi przemieszczania się za plecami i ruchu napastników do klepek. Fatalnie sie na to patrzy.
To co gra Barcelona od 6-7 lat to nie jest styl Barcelony to nie jest styl Johana czy Pepa.

6

@pax
Szczerze mówiąc to nawet najleosza taktyka na świecie i przygotowanie do meczu by nic nie dały na Bayern dzisiaj, to jak dzisiaj Thiago, Goretzka, Gnabry, Davies gwałcili naszych szybkościowo to aż bolało ogladac, żeby wypracowywać elementy taktyczne to najpierw trzeba mieć piłkarzy którzy potrafią biegac :).

konto usunięte

0

@pax przede wszystkim to Bayern pressowal. Lenglet dostał podanie przed polem karnym, przed nim był rywal i Francuz obrócił się z piłka, żeby podać do Stegena, ale w jego stronę doskakiwal już Lewy wiec musiał znowu się obrócić i na szybko kminic nowe podanie i chyba po chwili i tak straciliśmy pilke o ile mnie pamięć nie myli. Formacja 442. Zagęszczenie środka pola (tak mogłoby się wydawać), a jak MAtS rozgrywał to albo nikogo z naszych w środku nie było, albo byli kryci i czyszczeni jak dzieci

0

@pax Ale niektórzy powiedzą, że Tiki Taka winna porażek, mimo że zagraliśmy tyle z nią wspolnego wczoraj co Grenlandia z Zielenią... Gramy na Leo tylko i tak to wygląda, jesteśmy skostniałymi dziadkami niestety o trzeba się z tym pogodzić.

3

@ObiektywnyKibic121
Roberto i de Jong potrafią biegać, Vidal słabiej ale potrafi zawalczyć, Busi zawsze nadrabiał przewidywaniem sytuacji i ustawieniem. Było za wiele dziur w obronie, za dużo indywidualnych błędów. Fakt, że pressing Bayernu powodowal te błędy, ale Setien nic nie zmienił w taktyce która nie sprawdziła się przez kilka miesięcy.

0

@pax Nie mieliśmy siły biegać. Nie było jakiegokolwiek ataku na zawodnika z piłka. Od tego trzeba zacząć, później myśleć co taktycznie można było zrobić lepiej.

0

@pax Masz racje, mnie od początku zdumiało że robiliśmy błędy w rozegraniu pod pressingiem od bramki w czym zawsze byliśmy nienaganni. Ale potem pomyślałem sobie że tak sytuacja wygląda od bardzo dawna bo po prostu współpraca na linii obrona - pomoc jest bardzo kiepska. I tak jak mówisz Setien nic w tej materii nie zmienił i ogólnie wyglądało to jakby w ogóle taktycznie zespołu nie przygotował. Graliśmy 4 mało ruchliwymi pomocnikami, totalnie bez skrzydeł i z Messim i Suarezem na afere. Jedyne akcje jakie mieliśmy to były lagi na zapalenie płuc a przecież ani Leo ani Luis nie są młodzieniaszkami. Myśle że największym grzechem Setiena było to że mając (troche zajeżdżone ale jednak) Ferrari on jedzie 50km/h. Moim zdaniem i Puig i Fati powinni zagrać w tym spotkaniu od początku - byłoby więcej ruchu i wykorzystywalibyśmy ogromne przestrzenie jakie Bayern zostawiał z tyłu o niebo lepiej.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?