- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2872 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
82 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
27
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2872 Culés
15
SZANIEC NR. 22 (128) WARSZAWA 26 SIERPNIA 1944 R.
Z WARSZAWY
Niemcy ewakuują się. Od dwóch dni trwa wzmożony ruch pociągów towarowych przez wiadukt kolejowy, przy czym w kierunku na wschód idą pociągi puste, a w kierunku na zachód pociągi wypełnione.
Przedwczorajszej nocy przez Most Kierbedzia przegnali Niemcy od strony Pragi kilka tysięcy ludności cywilnej w kierunku Cytadeli. Przemarsz trwał około dwóch godzin.
Zaobserwowano również na Moście Kierbedzia duży ruch ewakuacyjny wielkich niemieckich samochodów transportowych.
Z pola walki
Nacisk nieprzyjaciela na Stare Miasto, przy użyciu artylerii, miotaczy min i lotnictwa trwa nieprzerwanie. Główne uderzenie w dniu wczorajszym skierowali niemcy na ul. Bonifraterską i wzdłuż ul. Boleść. Atak odparto. Równocześnie npl atakował nasze placówki na rogu ul. Bielańskiej i Długiej oraz szkołę obok budynku przy ul. Nalewki 4. Ataki odparto ze stratami dla npl.
Niemiecki pociąg pancerny ostrzeliwał miasto z obwodowej linii kolejowej i mostu. Niemcy w dalszym ciągu palą miasto.
Szpital Elżbietanek na dalekim Mokotowie znajduje się w naszych rękach. Jest on doskonale zaopatrzony. Wzięto sporo jeńców.
Ulice Kredytowa, Królewska i Traugutta znajdowały się przez cały wczorajszy dzień pod obstrzałem niemieckich granatników, dział szturmowych i czołgów.
W Alei Szucha przebywa około 500 niemców dobrze uzbrojonych.
https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118549897_10157760622233237_444066735708628109_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=4twIVVWIpGYAX-Oyng0&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=f29fddaa1b07553ed674c8b57fe49702&oe=5F6CC68C