- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 817 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 817 Culés
3
Czasami, gdy wydaje Ci się, że masz wszystko, w jednej chwili możesz to stracić. W takiej sytuacji, kilka lat temu znalazł się Eric Abidal...
Po sukcesach z Barceloną, 15 marca 2011 roku, zdiagnozowano u niego guza wątroby. Dwa dni później diagnoza była szokująca... To nowotwór i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Nikt wtedy nie myślał o jego powrocie na boisko, bo lekarze walczyli o jego życie.
„Thierry Henry przyjechał odwiedzić mnie w Nowym Jorku, kiedy byłem w szpitalu. Gdy zobaczyłem go na korytarzu, zacząłem płakać. Nie chciałem, żeby zobaczył mnie w takim stanie, ale w głębi serca byłem bardzo szczęśliwy, że mnie odwiedził ”.
Abidal był silny, walczył i 3 maja 2011 roku, niecałe 2 miesiące od usunięcia guza, pojawił się na boisku na ostatnie minuty w meczu półfinału Ligi Mistrzów. Zmienił wtedy Carlesa Puyola w 92 minucie, który przekazał mu wtedy opaskę kapitana.
28 maja w finale Ligi Mistrzów Barcelona wygrała z Manchesterem United 3-1. Eric wystąpił wtedy w podstawowym składzie, a przy odbieraniu trofeum, Puyol poprosił go, aby to Abidal podniósł puchar jako pierwszy w górę.
Po pewnym czasie Carles Puyol skomentował swoje zachowanie z 2011 roku:
„Gdybym miał wybrać najpiękniejszy moment w mojej karierze, to właśnie wtedy, gdy Abidal podniósł trofeum Ligi Mistrzów. Ze względu na to, jak wiele to dla nas wszystkich znaczyło. Bardzo trudno to wyjaśnić. Zasłużył na to najbardziej."
Zwycięzca na boisku i poza nim. Wszystkiego Najlepszego z okazji 41-szych urodzin, Eric Abidal... ♥️
6
@Dembouz1899 trzeba tez zwrócić uwagę na zachowanie Puyola. Zawodników z taka klasa, elegancja i szacunkiem do kolegi z drużyny i rywala coraz mniej...