- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1651 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
1
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
gumaz
1
Jaki jest Wasz ulubiony smak lodów?
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1651 Culés
4
http://prntscr.com/uhkgy7
A ja dzisiaj lekko zachlapałem stół kawą. Uważam to za kolejny już niecny występek postmodernizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajnie, jak afera o ustawę futerkową niektórym ściągnęła maseczki i z tej merytoryki wyszło, że to jedynie udawanie mądrego.
1
@sebasek99 co on twierdz, że zwierzęta futerkowe to nie takie same Boże istoty jak ludzie?
2
@NaFazieHitman Yhm, potem niby przyznaje, że biologicznie ludzie też są zwierzętami, ale potem ucieka w blablabla o stworzeniu na Boski obraz. Generalnie wychodzi z tego obraz o gorszym statusie zwierząt (w ogóle, nie codzi tylko o futerkowe), więc można je źle traktować.
0
@sebasek99 To zwierzęta powinny mieć taki sam status jak ludzie?
1
@inViNcibl3 Przynajmniej powinnyśmy traktować je bardziej humanitarnie. Człowiek wtedy nie musi stracić niczego ze swojej wyjątkowości czy większego zaawansowania ewolucyjnego.
1
@sebasek99 Jeśli ktoś się znęca nad zwierzętami to łamie prawo, nie jest potrzebna do tego kolejna ustawa. Jak zabijasz komara to też Cię boli serce czy może oddajesz mu trochę krwi, żeby mógł się rozmnażać? Co z dzikimi zwierzętami trzymanymi w domu, jak np. pająki, jaszczurki czy węże? To jest humanitarne trzymać je zamknięte w terrarium?
1
@inViNcibl3 Te prawo jest słabe i dziurawe. Nadal można chociażby trzymać zwierzę na uwięzi, kary za nieutrzymanie dobrostanu na hodowlach są małe i jest to rzadko sprawdzane, podobnie jest ogólnie z karami za znęcanie się, legalne są cyrki, i takich rzeczy jest mnóstwo, a tzw. piątka dla zwierząt to zmienia.
"Co z dzikimi zwierzętami trzymanymi w domu, jak np. pająki, jaszczurki czy węże? To jest humanitarne trzymać je zamknięte w terrarium?"
Lekko ukróci ten proceder "zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych", bo w przypadku dzikich zwierząt rejestracja działalności jako cyrk była wygodną furtką.
Ale podoba mi się takie przeskoczenie do znacznie lżejszych form oraz od razu wysuwanie argumentu ad absurdum (przykład komara), bo oczywiście, że czerpanie korzyści materialnych z męczenia zwierząt w za małych klatkach, w tragicznych warunkach, jest jednoznaczny z tym, że sobie ubije komara xD W ogóle myślenie jakby postulat zamykania zbędnych hodowli od razu implikuje jakieś skrajne, pacyfistyczne podejście do zwierząt. Ja, jak i pewnie większość zwolenników, nie twierdzę, że w ogóle używanie ich do własnych korzyści jest zawsze złe i nie powinno się tego robić. Nie, chodzi o to, aby ograniczyć do minimum ich cierpienie, aby przede wszystkim nie zadawać im go bezsensownie, jak w przypadku cyrków albo hodowli futerkowych (można je łatwo zastąpić sztucznym).
0
@sebasek99 No oburzyłeś się, że uważa zwierzęta za gorszych od ludzi :D Skoro tak, to zabicie komara musi być równoznaczne z zabiciem człowieka, coś tu się chyba nie zgadza :D
1
@inViNcibl3 Przyznanie sobie, że człowiek też jest zwierzęciem, tylko bardziej zaawansowanym a nie jakimś oddzielnym bytem nie musi być sprzeczne z tym.