- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1387 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
85 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1387 Culés
5
@Kusco15 Kilka godzin temu porównywałeś Władimira Kliczkę z Alim i stwierdziłeś, że byłby to jednostronny pojedynek na korzyść Ukraińca. Nie zgadzam się z tym. Uważam, że Ali był lepszy i pokonałby Kliczkę. Na moją opinię składa się kilka czynników:
1. Szybkość i refleks
To są atuty Aliego, których nie posiada Kliczko (a przynajmniej nie na takim poziomie jak Ali). Władimir nigdy nie walczył z kimś tak niezwykle zwinnym i szybkim. Aż do 2015 roku, gdy jego przeciwnikiem był Tyson Fury. Anglik też jest wyjątkowy zwinny, szybki, dysponuje świetnym refleksem i balansem ciała. Walczy podobnie jak Ali, lubi prowokować rywali. Ale umówmy się, w każdym tym aspekcie był gorszy od Amerykanina. Co pokazała walka Kliczki z Furym? To, że Władimir kompletnie nie wiedział jak się dobrać do Anglika. Ukrainiec miał już swoje lata, to fakt, ale on w tej walce pokazał, że nie ma żadnego pomysłu na pokonanie Fury'ego. Taki szybki i zwinny przeciwnik to było coś nowego dla Władymira. Nie miał planu na pokonanie kogoś takiego, więc tym bardziej nie miałby na pokonanie Aliego.
2. Odporność na ciosy
Napisałeś, że Kliczko jest prawdopodobnie najmocniej bijącym bokserem w historii boksu. Z tym również się nie zgodzę. Jeśli chodzi o najmocniej bijącego boksera w historii, to w tej kategorii częściej niż Kliczko przewijają się takie nazwiska jak Tyson czy Foreman. A tak się składa, że Ali walczył z Foremanem. Oto co miał o nim do powiedzenia "Big George":
"Do siódmej rundy byłem przekonany, że Ali będzie kolejnym rywalem, którego znokautuję. Wtedy huknąłem go potwornym prawym na szczękę. "To wszystko co masz, George? A mówili, że potrafisz bić tak mocno jak Joe Louis!" – powiedział mi wtedy Ali, a ja zrozumiałem, że ta walka nie jest tym czego się spodziewałem."
Skoro Ali był w stanie przetrwać ciosy Foremana, który według powszechnej opinii charakteryzował się silniejszym ciosem niż Kliczko, to śmiało można założyć, że poradziłby sobie z siłą ciosu Władimira.
Z resztą jeśli chodzi o odporność, to śmiem nawet twierdzić, że Kliczko był w tym aspekcie słabszy od Aliego. Zawsze pływał po jakimś silnym ciosie. W walce z Powietkinem ciągle klinczował po jakimś bardziej agresywnym ataku Rosjanina. Nawet Wach w jednej z rund potrafił go podłączyć i tylko gong uratował Kliczkę.
Myślę, że walka Kliczki z Alim zakończyłaby się zwycięstwem Aliego na punkty i nie byłaby to jedna z najtrudniejszych walk w karierze Muhammada.
3
@Pawlak1992 Nie jestem pasjonatem boksu ale kiedyś oglądałem starą walke Sonego Listona i musze przyznać, że też miał armatke.
A Kliczko to dobrze, że skończył kariere bo ciężko było zobaczyć nudniejsze walki.
3
@Pawlak1992 Umiejętności pięściarskie zdecydowanie po stronie Alego. Tutaj nawet nie ma o czym pisać. Wspaniale go opisał Pietrzykowski, który przegrał z młodym Clayem na Igrzyskach. Pietrzykowski był fenomenalnym bokserem ale Clay nie dał absolutnie żadnych szans. Był piekielnie szybki, znakomicie unikał ciosów i technicznie już był wtedy wybitny a nie miał nawet 20 lat. Ali jest legendą i jednym z najznakomitszych sportowców w dziejach. Tego nikt mu nie odbierze.
1
@Pawlak1992 Ali jakieś szanse z Władimirem by miał, bo Władek słynął ze szklanej szczęki, ale Witalij Kliczko robi Aliego jak dzieciaka.
0
@Pawlak1992 Nie zgodzę się z tym że Foreman bije mocniej i ci to udowodnię tylko muszę napisać długi post.. george bije piekielnie mocno ale on jak i Tyson bił zawodników junior ciężkiej. Kliczko superciezkiej inna kategoria wagowa... Ali albo miał szybkość (przed przerwą) albo szczękę po przerwie kiedy sporo przytył. Też napiszę dłuższy post z mitami o Alim. Ale dziękuję że chciałeś się włączyć w dyskusję z argumentami :)
0
@szymon6847No właśnie nie jesteś pasjonatem boksu i nie rozumiesz że Liston walczył z bokserami około 90kg... Kliczko jak walczył z Chambersem 97kg (Liston rzadko walczył z takimi) jak puknął go w czoło lewym sierpem bez skrętu to uśpił go... Przy czym Chambers ma prawdopodobnie twardszą szczękę niż rywale Listona gdyż nie dawał się nokautowac średnio 10 cm większymi zawodnikami i 20-10kg cięższymi. Gdy Władimir walczył ciągle z 85-95kg a nie 100-115kg to usypiał by ich masowo. Bo walczył by z zawodnikami dwie wagi lżejszymi.
0
@Janiama Powiem ci jedno ze nie rozumiesz sensu moich postów. Ali był świetny ale zbyt dobrze oceniany z powód o których nie dawno pisałem...
0
@Pawlak1992 https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9044683
George po powrocie wprawdzie był stary ale ważył rekordowo dużo. Wykminil co jest jego dobrą stroną czyli i ważył dużo co by mieć szansę na KO. Nabił sobie też statystki w mając ten rajd po bumach z przełomu lat 80 i 90.
0
Po pierwsze. Władimir nie był zraniony po ciosie Wacha. Rzuciło go na liny przetrzymał szturm nawet nie będąc ani razu trafiony i był gotowy lać dalej Wacha. Po pierwsze. Mówisz że w powszechnej opinii Tyson czy Foremna bili mocniej. Powszechna opinia to często głupota... Kliczkowie byli od samego początku obrażani, poniżani i pogardzani z powodów poza sportowych. Dlatego teraz są wszędzie niesprawiedliwe pomijani. Jak Władimir radził by sobie z latami 70 ważacymi 90 kg widać na przykładzie Chambers który poszedł w sen po uderzeniu lewym sierpem bez skrętu ciała w czoło.
0
@Janiama Co masz na myśli bokserskie umiejętności po stronie Alego? Możesz podać mi na czynniki pierwsze np jab Alego dlaczego nie mógł zatrzymać mniejszego Fraziera czy Shavers? Dlaczego Shavers mówił że jab Alego nie ma mocy. Czym różni się praca nóg Kliczków od Alego? Gdzie jest balans ciała który zaprezentował Witali w walce z Lewisem. Kiedy Ali pokazał ten refleks jak Witalij z Lewisem? Bo mit o refleksie Alego (dobry refleks ale Witalij i Lewis mają dużo lepszy) wziął się z częściowo rope a dope Alego
0
@Kusco15 Cokolwiek napiszę tak to ośmieszysz. Więc napiszę tylko, Ali jest legendą i na to zasłużył. Poziom talentu jest nie porównywalny między Alim a Witalijem.
1
@Janiama Chyba śnisz z tym talentem. Ja rozumiem, że Kusco już przesadza na la rambli i próbuje ciągle udowadniać swoje racje, ale proszę Cię, nie ośmieszaj się z takimi opiniami. Witalij zjada na śniadanie Aliego w 8/10 ich walk.
0
@Janiama Nie masz pojęcia o talencie Witalija od tego zacznijmy. Jak analizowałem stracie Lewisem to nie miałeś nic do powiedzenia bo prawdopodobnie nic z tego nie zrozumiałeś. Napisz jakieś argumenty bo tylko piszesz że ekspert X mówi tak. Od siebie nie napisałeś nic na temat. Tylko ogólniki
0
@Kusco15 Przecież to oczywiste, że Ali miał lepszy balans ciała i szybkość niż Kliczkowie. On podczas walk nawet gardy nie musiał trzymać, nie blokował ciosów rękawicami, on unikał ich balansem.
Pokaż mi jakąś walkę Kliczków, w której walczyliby w taki sposób. Robiąc takie uniki.
Władimir w swoich walkach zawsze wykorzystywał większy zasięg ramion. Nie opuszczał rąk, on trzymał je cały czas przed sobą dzięki czemu sukcesywnie punktował przeciwnika, polował na lewy prosty i jednocześnie nie pozwalał rywalom się do siebie zbliżyć, bo wiedzieli, że mogą nadziać się na jakiś potężny cios. Jednak gdy trafił na przeciwnika, który nie bał się odważniej ruszyć do przodu (jak Powietkin), to gubił się i musiał klinczować. Podobnie było w walce z Joshuą, gdzie w jednej z rund AJ ruszył na niego agresywnie i Kliczko próbował ratować się klinczem, w końcu padł na deski.
Nie wyobrażam sobie Władimira, który unika ataków w taki sposób.
Władimir tylko raz walczył z przeciwnikiem, który miał styl podobny do Aliego, czyli z Tysonem Furym. I tak jak już wcześniej pisałem, Kliczko w tej walce był całkowicie bezradny, ani przez chwilę mu nie zagroził, taki styl walki mu nie leżał. Pewnie napiszesz, że to był już stary Kliczko, miał 39 lat. Tylko że to był profesjonalny sportowiec, który świetnie się prowadził, dzięki czemu mógł zachować doskonałą formę nawet w tych późniejszych latach. Przecież on dwa lata później świetnie zaprezentował się w walce z Joshuą, więc w tym przypadku nie można mówić o sportowcu, który najlepsze lata ma już za sobą.
A nawet jeśli nie był już tak dobry jak kiedyś, to i tak nie powinien tak słabo prezentować się w walce z Furym, który bawił się z nim jak z dzieckiem, chował ręce, prowokował, a Kliczko nie wiedział co robić. Pokazał, że przeciwnicy ze stylem Aliego sprawiają mu ogromny problem. A Fury to nawet nie jest poziom Aliego.
0
@Pawlak1992 fury 206cm.216cm zasięgu 113kg Ali 190,5 198cm i 100kg serio porównujesz tutaj coś. Ali mógł tak robić bo walczył z kruzerami. Alego trafiał Shavers trafiał nawet chuvalo powinien znokauowac Cooper. I porównujesz AJ który siłą ciosu jak i fizyczną jest dwie ligi wyżej niż Ali. Ma też 198(200 bo ma krzywy kręgosłup) 208 zasięgu i 114kg. Dałeś porównanie. Styl Włada był lepszy bo jab wysunięty zatrzymuje rywala i pozwala uderzyć z prawej.
0
@Pawlak1992 Z Powietkin to była tak taktyka i co z tego skoro Władimir wygrał każda rundę a rusek leżał dwa razy. Nie było żadnej paniki. Taktyka
0
@Pawlak1992 Dwa nie rozumiesz że Władimir był nokautwany przez 100-114kg puncher o wzroście 198cm i 193 Ali był przeraźliwie zamroczony przez 85kg Cooper. Władimir wstawał i padał ale nigdy oprócz AJ nie był tak zamroczony żeby potrzebować 1 minutu na ochłonięcie. Brewstera łał ale wysoki poziom cukru go dopadł. On opadł z sił i potknął się o nogę sędziego. A tak Brewster trafiał w szczękę i nic.
0
@Pawlak1992 Lewis. Generalnie styl Kliczko nie opierał się o balans ciałem. Różnica jest taka ze ludzie nie znają skilli Witka bo o nim nie powstaje miliom highlights które ludzi uświadomią.
0
@Kusco15 Powietkin leżał dwa razy, bo w dalszej fazie pojedynku był już wyczerpany tymi ciągłymi klinczami Kliczki. Gdy 110 kilogramowe cielsko wiesza się na tobie raz za razem, to kosztuje to dużo sił.
Co do 85kg Coopera to to, że raz go taki przeciwnik przeraźliwie zamroczył ma kwestionować jego odporność? Idąc tym tokiem myślenia mogę powiedzieć, że Fury to szklanka bo usadził go na dupę dużo mniejszy i lżejszy cruiser Cunningham. Ale tego nie powiem, bo pojedyncze przypadki nie kwestionują umiejętności bokserskich, gdyż prawie każdy bokser zaliczył w swojej karierze jakąś kompromitującą wtopę. Co innego gdyby takie rzeczy zdarzały się u niego notorycznie.
0
@Pawlak1992 Tylko ci pokazuję że Ali nie miał mocniejszej szczęki niż Kliczko bo Wład był nokautwany przez wielkich chłopów. I nie daje szans że Ali ustał podróbek jak Kliczko od AJ i Lewisa. Powietkin leżał już w 2 rundzie