La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1565 Culés

18

Pierwszy gol dla Realu to ewidentny spacer Busiego w stronę bramki. Co ten obibok robi na boisku? Powinien...(hasło z marszu kobietprzeciw aborcji)

1

@betonito
De JOng zrobił to samo

1

@pax to zakładaj post o de jongu. Ja piszę o najgorszym obiboku od trzech sezonów

1

@betonito
Piszesz o sytuacji z pierwsza bramką w której i Busquets i de Jong zrobili to samo.

konto usunięte

10

@pax ale to Busquets był odpowiedzialny za Valverde, biegł z nim do momentu w którym w głowie się nie przestawiło ma tryb eee to już nie moja strefa to nie muszę biec

7

@pax Nie trawię po prostu tego chuderlaka który tragiczna gra od trzech sezonów rozumienia swoją legendę na drobne. Ma do tego straszny tupet

9

@pax Szanuję twoje analizy statystyk, analizę gry itp, ale w tym meczu porównywać De Jonga do Busquetsa to trzeba byc za przeproszeniem ignorantem. To co dla Sergiego jest sufitem, dla Frenkiego jest podłogą. Nie rozumiem próbowania wybielenia Busquetsa, gra ciagle na alibi, kiedy przeciwnik do niego podbiega to osobiście przeżywam palpitacje serca. Nie dlatego, że się nie nadaje(do obecnej druzyny napewno), tylko jest za wolny. Nie przeszkadzalo to do momentu kiedy w trójkę z Xavim i Iniesta mieli pokryć środek boiska. W parze pivotow on po prostu juz nie nadąża i musisz się z tym pogodzić. Frenkie najlepsze mecze zagral pod nieobecność Busquetsa i chcąc czy nie chcąc Sergio go ogranicza. Tez bym bał się podejmować ryzyka, gdybym wiedział, ze za plecami nie mam Wijnalduma i Van Dijka tylko Busquetsa i Lengleta.

0

@insp1re
KOnkrety, w tym meczu głównie de JOng truchtał, źle się ustawiał, mial bardzo słaby pressing, spowoalniał, akcje i miał złe wybory.
Jego zachowanie przy 1 i 3 barmce było złe.
Wskaż gdzie tu wybielam Busquetsa? Uważasz, że jeśli ktos dostrzega błędy u de JOnga to od razu zachwala Busquetsa?

0

@insp1re
Przy trzeciej barmce de Jong jest jednym z głównych winowajców, przy pierwszej zrobił to samo co Busquets, dał valverde się odkleic od siebie, wiekszy błąd Busquetsa bo jego strefa była bliżej bramki, co nie zwalnia od powiedzenie że de Jong krył poczatkowo valverde a następnie truchtał przez cała akcję.

0

@pax De Jong może nie zagrał dobrze bo ni3 zagrał, ale czemu nie powiesz tego samego o Busim, który był jeszcze gorszy i 1 bramka to jego zasługa jak Fede od niego się odkleił i Busi już za nim nie zdążył a do tego sporo niecelnych podań miał Busi?

0

@patyk_rl

"ale to ********** był odpowiedzialny za Valverde, biegł z nim do momentu w którym w głowie się nie przestawiło ma tryb eee to już nie moja strefa to nie muszę biec"
W gwiazdki wstaw zawodnika ze zdjęcia :)
https://ifotos.pl/z/qqnqpra


0

@insp1re Przecież pax napisał w analizie tego gola wcześniej że to Busquets zawalił bardziej natomiast nie myli sie co do gry De Jonga. 3 bramka idzie w dużej mierze na jego konto gdzie już na samym początku dał sie zrobić Modriciowi jak cholerny amator a potem w polu karnym do niego nie podszedł kiedy Neto wypluł piłke.

0

@Coutinho007
Ale ja to pisałem, zrobiłem analizę pierwszej bramki i napisałem że de JOng nie nadążył za valverde a potem Busquets nie nadążył za Valverde, ale że wina Busquetsa jest większa bo jego odpuszczenie było w newralgicznej strefie.

1

@pax Chodzi mi o pierwszą bramkę, De Jong fizycznie nie był w stanie przerwać tego ataku, Busquetsowi nie wiadomo z jakiego powodu wyłączyło "korki". Nie mam nawet ochoty oglądać tego meczu, Frenkie zwalniał bardzo dużo akcji to jest fakt absolutny. Tyle ze ja ostatniej bramki nie rozkladalbym na czynniki pierwsze, bo ten mecz w sumie skończył się w jakies 80 minucie, kiedy to Biali byli za każdym razem grali 4 vs 3, bo wszystko postawiliśmy na jedną kartę. I tak najlepszy jest Jordi, który oprócz asysty na tyle ataków(sam to stwierdziłeś) nie byl wstanie celnie dorzucić piłki, a powinien mieć dwie asysty więcej. Asysta zamazała cały obraz gry Jordiego w dzisiejszym meczu, jego występ określiłbym jako bardzo przeciętny, a było tak dużo tych ataków ze optycznie wydawało się ze wyglądał dobrze. Co ty o tym sądzisz?

konto usunięte

1

@pax Tym bardziej utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że głównym winowajcą jest Busquets.
Moment, w którym Valverde jest z De Jongiem w środkowej strefie, to jest czepianie się szczegółu, który w meczu zdarza się milion razy plus w miejscu, które nie stwarza zagrożenie i na dodatek Do Jong jest cały czas skupiony na piłce.
Kiedy Valverde robi ruch Benzemie, Busquets w tym momencie biegnie z nim i ma go w zasięgu wzroku (czego nie miał De Jong w kluczowym momencie). Valverde robi ruch do piłki przyjmuje podanie i strzela bramkę (mniej więcej dzieje się to na przestrzeni 25 metrów), a w tym czasie Sergio stawia zawrotne 8 kroków - 8.

0

@pax No to sam widzisz jak wygląda komunikacja Busquetsa i De Jonga, mam wrażenie, że oni ze sobą nie mogą grać.

0

@insp1re czemu nie był w stanie? De Jong go kryje i jest między nimi metr odległości, na końcu akcji jest 30 metrów !!!! Valvrde dostal piłke, zrobił z nią kilka kontaktów i dopiero strzelił, można w takiej sytuacji ponaciskac zawodnika, zrobić wślizg czy zablokowac strzał, ale to tylko wtedy gdy sie biegnie a nie truchta.
Ja rozłozyłem 1 i 3 bramkę.
Pierwsza bramka
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9176327#comment-9176327
Trzecia bramka
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9177597#comment-9177597

ps. Nic dzisiaj nie pisałem o Albie, pomyliłeś mnie z kimś:)

0

@patyk_rl
Na czym jest skupiony??
tzn.? Co robi? Patrzy na piłkę i nie widzi, że zawodnik który był obok juz pobiegł 30 metrów dalej, zapatrzył się? Moment w którym odpuścił Valverde dalo Realowi gre 3 na 3. Zgadzam się, że przy tej bramce główna winę ponosi Busquets, o de Jongu pisałem, że po prostu zrobił podobną rzecz tylko w miejscu mniej newralgicznym i podobnie sobie potruchtał.

konto usunięte

0

@pax jak ogladniesz akcje bramkową widać, że Valverde jest na środkowej linii, a De Jong na obwodzie koła środkowego w środkowej części na połowie Realu, w momencie twojego screena są obok siebie co nie trwa dłużej niż sekundę, a De Jong cały czas wzrok ma skupiony na piłce, ani na moment nie oderwał wzroku. Jasne zgodzę się cały powrót nie ma tempa, ale to aż takiego wpływu na bramkę. Tym bardziej, że Sergio przez całą akcję gdy piłkę miał bodajże Nacho na prawej stronie boiska miał Valverde jak na tacy, widział każdy jego ruch.
Taki sam powrót jak Frenkie zaprezentowali jeszcze Alba i Coutinho, no może lekki sprint na początku powrotu za piłką. Obaj byli w strefie gdzie się gra toczyła.

0

@patyk_rl
"w momencie twojego screena są obok siebie co nie trwa dłużej niż sekundę, a De Jong cały czas wzrok ma skupiony na piłce, ani na moment nie oderwał wzroku".
Przebiegnięcie obok Busquetsa, który ledwo ruszył trwa podobnie (1-2 sekundy). Jak mówię główna wina Busquetsa, ale zachowanie de Jonga i jego powrót bardzo słabe. Jesli zawodnik i to na tak newralgicznej pozycji nie oberwuje boiska, nie obserwuje graczy ich przemieszczanie się, pozycji jakie zajmują tylko wpatruje się w piłkę to nie świadczy to dobrze o nim.
Powrót de Jonga była najwolniejszym powrotem w tej akcji. Tylko oni nie kryli nikogo i im nikt nie "uciekł" a jednak wracali szybciej.
Na początku akcji sa prawie w linii
https://ifotos.pl/z/qqnqhhs
Na końcu Coutinho ma około 6 metrów przewagi a Alba z 10-12
https://ifotos.pl/z/qqnqhha

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?