- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 776 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
87 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 776 Culés
4
Tak z ciekawości sprawdziłem jak długo mieliśmy piłkę do momentu gola na 1-0 dla Realu i wychodzi, że mieliśmy tylko 1 minutę i 31 sekund. Real posiadał piłkę do momentu gola przez, aż (!) 3 minuty i 12 sekund. O to w jakim czasie, która drużyna miała piłkę:
Real: 0-1:18, 2:36-2:58, 3:07-3:39, 3:49-4:49.
Barca: 1:19-2:35, 2:59-3:06, 3:40-3:48.
Już na samym początku oddaliśmy piłkę Realowi i jak chcieliśmy odebrać, to kończyło sięto pojedyńczym, może podwójnym pressingiem piłkarzy i nic to nie dawało. Moim zdaniem za łatwo daliśmy Realowi grać w piłkę, a potem De Jong i Busi wykonali swoje gapiostwo. Nie zamykaliśmy im wtedy również korytarzy, przez co Ramos przed akcją bramkową zdąrzył bez problemu przerzucić do Nacho.
0
@Rewolucja123 Zakłamujesz rzeczywistość tymi cyferkami i to strasznie. Po rozpoczęciu gry ponad minutę(!) zajęło Realowi pojawienie się z piłką na połowie Barcelony bo nasi dobrze podchodzili do przodu. Po czym Vinicius od razu wycofał z powrotem do obrońców, a z braku opcji Nacho(chyba to on) posłał długą piłkę do przodu z łatwością przejętą przez Lengleta. Efekt? 1:18 posiadania piłki Realu to kompletnie zero, ale to zero jakiejkolwiek akcji do przodu.
Etap posiadania piłki przez Barcę to cały czas gra na połowie Realu, Real odzyskuje piłkę ale nawet nie wychodzi ze swojej połowy i znowu strata. Idziemy z kontrą.
Tracimy piłkę, ale Real kolejny raz przez 30 sekund podaje między obrońcami i przy próbie dogrania do przodu traci piłkę.
Na zegarze 4:00 i Real po raz pierwszy(!) zbliżył się jakkolwiek do pola karnego Barcelony, po czym 5 sekund później piłka jest już z powrotem u Ramosa przez pressing Barcelony. Dopiero potem idzie akcja bramkowa i jest 1:0 przez głupotę piłkarzy w środku.
0
@Striker Możliwe, że masz rację, ja tylko zwracam uwagę na to, że na samym początku oddaliśmy piłkę Realowi i nawet jeśli nie tworzyli jakichś ataków, to jednak niezbyt pressowaliśmy, a jak to robiliśmy, to dwójkowo lub pojedyńczo i tylko raz się udało, żeby odebrać piłkę na ich połowie, a wydaję mi się, że powinniśmy tak robić częściej, potem doszło do przerzutu i gapiostwa.
0
@Rewolucja123 Nie no ale przez te 3 minuty i 12 sekund to ponad 50% czasu piłka była u obrońców Realu. Nie pressujesz całą drużyną stoperów wystawiając sie na długą lagę za plecy. Oni sobie klepali pod swoim polem karnym i jak próbowali grać do przodu to tracili. Ramos z Varanem niech sobie klepią, nic nas to nie boli.
0
@Striker To mamy inne preferencje, bo ja nie lubie patrzeć, jak rywal klepie i preferuje od razu dociśnięcie i przechwyt. Wolę, jak to nasi mają piłkę, nawet jak mają klepać w obronie, to jednak wtedy mam większy spokój.
0
@Rewolucja123 No ty wolisz, a skąd wiesz jakie założenia mieli przed meczem? Bo od początku sezonu widzę, ze gdy rywal ma piłkę to gramy w średnim pressingu, a wysoki stosujemy w momencie straty futbolówki.
0
@Beztroskii Nie wiem, ja tylko dzielę się opinią. Ja np. preferuje futbol totalny, a nie siedzenie i wyczekiwanie rywala. Pressing cały czas, siąść na rywalu i atakować. Dodam, że jak o pressingu mowa, to jednak z meczu na mecz był coraz gorszy ten pressing. Chociaż by się ustawiali i kryli wszystkie możliwości rozegrania, skoro nie chcieli pressować, ale taktyka była jaka była i tutaj dużo zawiniła moim zdaniem.
0
@Rewolucja123 Gol na 1:0 wynikał z tego nieudolnego pressingu. Alba wyszedł za wysoko do Nacho, zrobiła się dziura na lewej stronie, Lenglet próbował łatać, Pique asekurować Francuza. No ale w tym momencie za Pique wbiegł Fede, a Busquets nie zdążył wkleić się w linię obrony
0
@Pressinho @pax opisał gola na 1-0 i z jego opinią się zgadzam i mam podobne odczucia. Wina pivot'ów w tej sytuacji.
0
@Rewolucja123 Ja również chciałbym oglądać taka Barce, ale jest niemożliwe ze względu na obecność Pana z 10 na plecach w pierwszym składzie.
W ogóle uważam, ze od początku sezonu pressing wcale nie działa dobrze, doskakujemy za wolno i szczerze mówiąc za Setiena wyglądało to zdecydowanie lepiej.