- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1279 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
51 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
20 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1279 Culés
3
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Koeman mając niemal całą kadrę dostępną do gry zrobił w 5 meczach tylko 7 punktów. Pomału zaczną się kontuzje, kartki i coraz większa odpowiedzialność będzie spadać na młodych niedoświadczonych piłkarzy, którzy nie są przygotowani do tego by ciągnąć wózek o nazwie Barcelona. Młody może bardzo pomóc zespołowi kiedy ma obok siebie doświadczonych graczy ale czym więcej tej młodzieży w podstawowej 11 to poziom jest niestety niższy. Teraz wypada Coutinho więc jest najlepszy moment by zagrał na 10 Griezmann. Messi na pozycji numer 9 ale właśnie z Griezmannem powinni cały czas rotować się pozycjami. Za nimi widze de Joga i Pjanica a na skrzydłach Dembele z Ansu. Do obrony na Juve oczekuje powrotu Roberto bo będzie bardzo ważne by pomagał w grze Araujo.
Neto
Roberto Araujo Lenglet Alba
Pjanic de Jong
Griezmann
Dembele Messi Ansu
Jeżeli i przy takim personalnym zestawieniu i ustawieniu przegramy to naprawdę będziemy mieli bardzo ciężko sezon.
1
@Janiama Jeżeli tak to będzie dalej wyglądać jak wygląda 4 miejsce będzie dla nas sukcesem na koniec sezonu. Nie wyobrażam sobie obecnie wypaść po za CL ale też taki scenariusz nie jest niemożliwy. No jeszcze nam tego brakuje bo upokarzającym 19/20.
7
@Janiama Wszystko spoko, ale Dest pokazał jednak, że nie przerastają go duże mecze i taktycznie również się odnajduje. Powinien być pewniakiem do gry
2
@Janiama Nie wiem czy zauważyłeś, ale Messi nie gra na dziewiątce, tylko jako dziesiątka, tak jak zawsze. Nie da się ustawić Messiego i Griezmanna tak, żeby się "wymieniali pozycjami". To jest fikcja. W praktyce to będzie zawsze wyglądało tak, że Messi zejdzie niżej do rozegrania, a Griezmann pójdzie wyżej na dziewiątkę, gdzie wygląda tragicznie. Jakiekolwiek wkomponowanie Griezmanna do składu razem z Messim jest irracjonalne i po prostu niemożliwe.
Busquets kompletnie nie nadaje się do tego ustawienia, nie potrafi pokryć dużych przestrzeni i nic nie zmieni mojego zdania. Jego rzekomą dobrą dyspozycję zweryfikuje jakikolwiek rywal z wyższej półki. Brakuje czwartego pomocnika na pivota, Koeman chciał Wijnalduma, skoro nie dało się go sprowadzić, to powinien sprawdzić któregoś z młodych piłkarzy. Czy to Moribę, czy wypchniętego Monchu. Tutaj Koeman zawalił i będzie tego pomocnika brakowało.
2
@Janiama Dest wczoraj świetnie w obronie. Zwracałem uwagę jak wracał do obrony, cały czas trzymał zawodnika, którego powinien trzymać. Często zerkał przez ramię czy mu nie ucieka. Coś nowego u naszych obrońców.
1
@Janiama Co poradzisz. Oby Koeman nie wyleciał po paru miesiącach.
0
@Bartek22 Dobrych piłkarzy zawsze da się wkomponować do zespołu. Po to są zatrudnieni trenerzy o zarobkach ponad 10 mln euro by to robili. W tym składzie co podałem nie ma Busiego. Jak słyszę te pivoty to mi się nóż w kieszeni otwiera. Kluby europejskie odchodzą od tego i grają piłkarzami box to box na tej pozycji. Przykład Bayernu po odejściu Thiago gdzie masz Kimmicha i Goretzke piłkarzy którzy idealnie wpisują się w nowoczesne granie w piłkę.
0
@Janiama Pivot to pozycja, a box to box jest charakterystyka piłkarza. Najbardziej zbliżona dwójka u nas do tej z Bayernu, to moim zdaniem de Jong-Roberto i tego powinnismy spróbować jak najszybciej, bo zbliża się czas na skrystalizowanie się pierwszej jedenastki, a nie ciągłe szukanie.
1
@Janiama "Dobrych piłkarzy zawsze da się wkomponować do zespołu."
Ogromna nieprawda, idealnie na przykładzie Griezmanna to widać. Trzech trenerów, kilka pozycji i za każdym razem zawód.