- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1279 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
51 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
20 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1279 Culés
1
Zupełnie nie rozumiem tych dyskusji o pozycje. Ten powinien zagrać tu, tamten tam.
W tym ustawieniu pozycje są umowne, mówię tu głównie o pozycji dziewiątki oraz o roli ofensywnych pomocników. Pozycja jest ważna zawsze, ale te, które są często przedmiotem dyskusji po prostu nie istnieją w tym ustawieniu.
Tak naprawdę gramy bez dziewiątki, więc zupełnie nie pojmuję tych dywagacji, że Fati w tym i w tym meczu będzie grał na dziewiątce i ciekawe czy podoła. Wczoraj rzeczywiście grał bliżej środkowej strefy, ale on generalnie gra na lewym skrzydle i czasem schodzi do środka. Określiłbym jego pozycję jako fifowe LF.
Kolejna sprawa, to Messi. On również nie gra na dziewiątce, tylko operuje w środkowej strefie boiska, tak jak wcześniej. Różnica jest taka, że nie ma już Suareza, który trochę odciągał od niego obrońców i robił mu w tej środkowej strefie miejsce. W braku automatyzmów nowego ustawienia oraz właśnie w braku Suareza upatrywałbym przyczyny mniejszej liczby goli strzelonej przez Messiego. Plus to całe zamieszanie w lecie ewidentnie wpłynęło na jego dyspozycję, jest nieskupiony. Gdy ktoś obok raz czy drugi coś sknoci, to w następnej akcji już nie podaje do nikogo, tylko ciągnie wszystko sam.
No i Coutinho, który gra jako ofensywny pomocnik z lewej strony boiska. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego chcecie tam dać Griezmanna, będzie taka sama padaka, jak na każdej innej pozycji. Żeby on się sprawdził, to musi grać w centralnej strefie, zajętej przez Messiego, więc się nie sprawdzi no i tyle. Wystawianie go na każdej innej pozycji nie ma sensu. Pedri lub Puig powinni grać w miejsce Coutinho, gdy ten jest nieobecny.
Nawet pivoci nie mają z góy ustalonej zasady, że jedne gra z prawej a drugi z lewej strony. Grają moblinie i często zmieniają stronami.