- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1537 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
56 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1537 Culés
2
Po klasyku pojawiły się głosy, że 4-2-3-1 nie pasuje do naszych piłkarzy. Kompletnie się z tym nie zgadzam. Czekałem na to ustawienie od ponad 2 lat, bo mamy wielu piłkarzy, którym to powinno odpowiadać.
Messi ma swoje miejsce na dziesiątce, zamiast na prawym skrzydle, które w praktyce zawsze było puste. Jest miejsce dla prawoskrzydłowego. Wcześniej tego nie było i zawodnicy lewonożni musieli grać z przymusu na lewym skrzydle, gdzie nie czuli się komfortowo. Jest miejsce dla Coutinho, jest miejsce dla de Jonga. Tak naprawdę jedynym piłkarzem, któremu takie ustawienie raczej nie pasuje jest Busquets. Dużym problemem jest również brak dziewiątki, ale to byłoby problemem w każdym ustawieniu.
1
@Bartek22 Mimo wszystko ja mam gdzieś ustawienie, aby tylko grali coś i wygrywali. Jedynie współpraca pivotów jest tutaj problemem, bo De Jong często, gdy Busi rusza na moment wyżej, to słabo go asekuruje.
2
@Bartek22 patrząc jak dynamicznych piłkarzy mamy w środkowej linii to nie z dziwię się jak w lidze zajmiemy góra 3 miejsce. Jesteśmy beznadziejni w środkowej linii. Zarówno de Jong jak i Busi nie kreują gry. Grają alibi futbol tak jak było z Arthurem. Pjanic być może coś zmieni ale to też podobny typ pilkarza tak jak i Alena. Troszkę wyróżnia się inną charakterystyką Puig ale on nie ma szans na częste granie. Co do Coutinho to pierwsze mecze troszeczkę ukryły jego wady. Rywale fizycznie byli jeszcze nie do końca w formie o zespół jako drużyna wyglądał dobrze. Niestety bez zmiany profilu pilkarzy środkowej linii będziemy tylko obserwatorami tego co robią rywale. Smutna prawda ale tak jest i znowu życie pokaże kto miał rację.
1
@Janiama To ustawienie ma w domyśle zlikwidować obowiązek u piłkarzy bycia wszechstronnymi, bo kto w zespole tak naprawdę jest wszechstronny? Dobry i w ofensywie i w defensywie. Tak na dobrą sprawę to chyba nikt z piłkarzy grających wyżej od obrońców. Taki był problem w poprzednim sezonie. Wychodzimy trójką Busquets de Jong Vidal/Rakitić i jest dramat. Beton w pomocy. W 4-3-3 pomoc musi być wszechstronna. Koeman zauważył, że nasi pomocnicy mają usposobienie defensywne oraz to, że mamy mnóstwo ofensywnych piłkarzy, którzy musieliby kisić się na ławce. I moim zdaniem zrobił bardzo dobrze. Ten problem, o którym piszesz byłby w każdym ustawieniu.
W tym ustawieniu pivoci nie muszą być kreatywni. Od tego jest czwórka z przodu. Oni mają być wybiegani, mieć agresywny odbiór, pokrywać przestrzenie. No i tutaj niestety jest problem. Busquets nie ma tych cech, kompletnie. Pjanić i de Jong mogą tak grać, ale nie wiem czy razem. Trzeba by ich częściej zobaczyć obok siebie. Przydałby się inny piłkarz. Kante, Thiago, może Pogba. Ktoś taki, z większą dynamiką, z lepszą dystrybucją piłki.
Poza tym trochę bokiem wychodzi brak dziewiątki, ale on by wyszedł niezależnie od ustawienia. Widać, że brakuje schematów w ofensywie.