- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1675 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
95 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1675 Culés
1
Korwin często posługuje się określeniem ''feminazistki'', coś w tym jest nawet znak taki sam jak organizacji- https://pl.wikipedia.org/wiki/Deutsches_Jungvolk , sama struktura organizacji ruchów ''feminazistek'' też podobna.
7
@Jersi co wy macie z tym znakiem. Jak masz na skrzynce od elektryczności pioruna to też Ci się z nazistami kojarzy?
1
@Jersi czyli Korwi jest takim samym idiotą jak ten co w wiadomosciach opisał w/w znak.
0
@baczmus Jest chyba różnica między symboliką prądu elektrycznego, a symboliki w sferze polityki, takie znaki już dawno były znakiem rozpoznawczym socjalistów czy to tych narodowych czy innych socjalistów zachodnio Europejskich.
2
@Jersi O, a to bardzo ciekawe. To może cofniemy się skąd się taka runa wzięła i co symbolizuje co? Bo run nie wymyślili naziści - tylko je sobie przywłaszczyli :) Pani Ogórek chyba też o tym zapomniała co np. znaczy runa podobna do pioruna i co symbolizuje zgodnie z FUTHARK czyli pismem runicznym.
1
@baczmus A salut rzymski wymyślili Rzymianie, nie rozumiem co to ma za znaczenie, większość z protestujących i posługujących się tym znakiem to komuniści i socjaliści, czerwony piorunek także ''zaprojektowała''(jeśli można tak nazwać zabarwienie czegoś na czerwono) socjalistka. Znak błyskawicy używany był przed nazistami przez socjalistów.
2
@Jersi Z tym pozdrowieniem to ponoć kłamstwo ale musiałbym odkopać jeden artykuł. Może go kiedyś znajdę. A swastyka nadal jest używana w Azji jako symbole szczęścia i pomyślności. Kojarzy się źle i jasne - ma prawo nam, szczególnie w Europie. Ale zwykła błyskawica mi kojarzy się z siłą i nieustępliwością - komuś kojarzy się z oddziałami SS - to już jego interpretacja. Ale jak mamy sięgać źródeł to to róbmy. Run nie wymyślili naziści. Skąd wiesz, że Strajk Kobiet nie bierze znaczenia od właśnie protoplasty, co?
1
@baczmus Ale co ty ciągle piszesz o jakichś runach albo teraz o jakichś Azjatach? Nie rozumiesz tego, iż te błyskawice od początku XX wieku są symbolem przeróżnych socjalistów w Europejskiej polityce. Skoreluj sobie to teraz z tym, iż symbol błyskawicy mający na celu sprzeciwianie się zakazu aborcji zaprojektowała socjalistka.
2
@Jersi Bo nawiązujesz do symboliki. Proszę, masz wywiad z autorką błyskawicy. No chyba, że ona też nie wie co zrobiła i zaprojektowała.
"W Polsce trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego delegalizującej dotychczas obowiązujące przepisy dopuszczające aborcję ze względu na wady medyczne płodu. Stałym spotykanym symbolem na demonstracjach jest twarz kobiety z maseczką i błyskawicą. Jednak to błyskawica zwraca szczególną uwagę i jest wykorzystywana jako symbol protestów.
Jej pomysłodawcą jest Ola Jasionowska - graficzka, ilustratorka, feministka, pracuje w urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Jak tłumaczy w rozmowie z "Newsweekiem", błyskawica mówi: "uważaj, ostrzegamy. Nie zgadzamy się na odbieranie kobietom ich podstawowych praw".
Wyjaśnia również, że ostrzegawczy charakter tego znaku jest czytelny dla wszystkich ludzi na świecie, niezależnie od kraju czy języka, jakim się posługują. - Czerwona błyskawica miała kontrastować ze statycznym profilem kobiety, którą narysowałam na plakacie - mówi Jasionowska.
Odniosła się także do materiału TVP Info, w którym oskarżano, że błyskawica jest odniesieniem do symboliki nazistowskiej. - W przypadku naszej błyskawicy zarzut prawicowców jest absurdalny, nie taki był mój zamysł. Nie wiem jak jeszcze mam wytłumaczyć, że walka kobiet o prawa reprodukcyjne nie ma z tym nic wspólnego - powiedziała."