- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 771 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 771 Culés
2
Nauczy młodego pokory!
Ronald Koeman przyznał na konferencji prasowej, że nieobecność Puiga to jego decyzja. Piłkarz nie ma żadnego urazu. [FCB Live]
2
@MESSIah16 Póki co jego kariera zmierza w kierunku kariery Jonathana Dos Santosa a nie Thiago czy Iniesty.
1
@Coutinho007
Niestety, gosc jest kapitalnym pilkarzem i powinien dostawac szanse wedlug mnie. Ludzie tutaj mowia ze trenerzy musza miec powod, ze go nie wystawiaja. Jezeli to prawda to musza miec do niego jakies osobiste problemy, bo nie pilkarskie, w tamtym roku za kazdym razem jak byl na boisku to gral swietnie, byl chyba nawet wybierany zawodnikiem meczu dwa razy z rzedu. Wiadomo nie znam go osobiscie i nie wiem jaki jest w zyciu, ale za kazdym razem jak go widzialem na boisku to pokazywal ze ma wielki talent.
0
@ObiektywnyKibic121 Tylko, że cóż to za trenerzy? Valverde bronią 4 puchary ale wiadomo jak to u niego opornie wyglądało jeżeli chodzi o Puiga, choć w 18/19 szło to zrozumieć, tak widząc formę Ivana np to nieporozumienie. Setien jeden z najgorszych strzałów w 21 wieku po świetnych meczach go skreślił nie dając ani minuty nawet z Bayernem gdzie pomoc była drętwa i Vidal był głównym zapalnikiem bez formy ale na niego stawiał mimo, że wyglądał Chillijczyk traficznie po Lockdownie, dziś nie ma Vidala, nie ma Ivana i jest Koeman, który gra 4-2-3-1 i bardziej stawia jednak na Pedriego i Coutinho, ale Brazylijczyk wypadł i ci? Nagle brak powołania ale Braith czy Aleña dostali powołanie... O co tu chodzi to ja nie wiem ale chyba faktycznie szatnia i trener go nie trawią.
0
@MESSIah16 tak jak już kiedyś mówiłem - Koeman to nie trener który się cacka - jest bliski dla zawodników bliskich jego wizji gry. Obserwuję go od czasów pracy w Evertonie bo pracowałem w Liverpoolu wtedy - jest to trener który ma wizję i szuka zawodników idealnie pasujących do swoich pomysłów (bez kompromisów) - przed rozpoczęciem sezonu jednoznacznie powiedział żeby szukał gry na wypożyczeniu (potrzebuje gry, rozszerzyć umiejętności poza swoją pozycją, ma innych młodych zdolnniejszych na oku) - zarząd go utrzymał w kadrze i widzimy że doniesienia medialne tylko to potwierdzają. Poniekąd Bartek zrobił też krzywdę Puigowi bo zapewnił go że będzie w zespole (dla przypomnienia jak Koeman ogłosił swoją decyzję, Puig spotkał się z Bartkiem i dzień później opublikował informację do kibiców że zostaje i będzie walczył o skład, to wręcz policzek dla trenera który dzień wcześniej mówił co innego)
Najlogiczniejsze będzie przedłużyć z nim kontrakt i wypożyczyć do zespołu w którym by mógł się rozwijać - np PSV, Rennais czy Braga, gdzie zawodnik o jego profilu mógłby nieco się rozwinąć i zdobyć doświadczenie bo robienie 10 kółeczek to za mało.
Dobrym przykładem jest 5 lat młodszy Pedri, który charuje w obronie i ataku, potrafi zrobić przewagę, widzi wolne przestrzenie w tak młodym wieku, a co najważniejsze nie trzyma piłki przy nodze - co wg taktyki Koemana jest kluczowe - chce aby ruch piłką był szybki bez kółeczek i przetrzymywania.
Wg mnie jest szansa na przyszłość Puiga w Barcelonie, ale musi posłuchać się trenera - rozwinąć swój warsztat poprzez grę w zespole na wypożyczeniu bo to zbyt poważna pozycja aby uczyć się gry w sytuacji gdy trener postawił m.in. na Pedriego/Fatiego/Desta i wiecej nie da rady bo chce rozwijać zespół ale jednocześnie wygrywając trofea zatem balans jest bardziej niż wymagany bo ilość zawodników u których z racji młodości może wahać się forma jest przeolbrzymia bo nie mówimy o zawodnikach dopinających rezerwę a zawodnikach którzy mają realny wpływ na grę.