La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1566 Culés

10

Pod ocenami zrobiła się dyskusja na temat ustawienia Roberto i gry w tzw. „przesuniętej obronie”. Mam więc do Was pytanie, czy „przesunięta obrona” jest błędem. Plusem jest tu zagęszczenie zawodników na stronie tam gdzie jest piłka i obstawienie środka pola karnego, minusem – odpuszczenie przeciwległego boku obrony. Musiałem się tam odnieść do prezentowanych sytuacji, niepotrzebnego zejścia Roberto na środek obrony. Przedstawiam po części tą dyskusję i jak Wy uważacie. Czy dobre ustawienie się zawodnika i asekuracja to dobry pomysł czy nie? Czy główny zarzut, że PO zostawia swoją nominalna pozycję i wspiera stoperów jest z zasady błędem, czy odpowiedzią na wydarzenia boiskowe?

W prezentowanych sytuacjach Barcelona gra tak bardzo często, gra tak od początku sezonu w ubiegłych grała również dość podobnie. 1,5 tygodnia temu przed klasykiem pisałem o tym w swoim felietonie, bo to nie jest błąd Roberto czy innego bocznego obrońcy, ale normalne ustawienie, które może powodować niedobory w bocznych sektorach. Pisałem wtedy: "Dodatkowo Barcelona zagęszcza środek obrony, Roberto i Alba wspierają stoperów, co przy braku asekuracji na bokach może okazać się mało korzystne". Przy wrzutkach z bocznych sektorów tak gra Barcelona od 10 lat - kiedyś broniłem za to ustawienie Alvesa, potem Roberto a nawet Semedo, po drugiej stronie Albę. To jest z góry założona taktyka, a nie błąd w ustawieniu konkretnego zawodnika.



Podałeś dość dziwne przykłady, nie pokazujące co tak naprawdę się wydarzyło w pokazanej akcji i ile drużynie pozytywnego dało ustawienie Roberto. Poza tym kilka sytuacji ominąłeś. Ja nie ominę twoich przykładów i pokażę kilka dodatkowych z Twojego filmiku."Juventus - 29:16,68:16,68:56 dodatkowo 4:25,19:25,44:37". Więc dałeś aż 6 przykładów.

Pierwsza sytuacja którą uważasz za błąd – blokowanie zawodnika w sytuacja wyjścia sam na sam z bramkarzem.

4:25 – Roberto blokuje MOratę w sytuacji sam na sam, dla Ciebie to złe ustawienie, zaznaczyłem Ci gdzie wg. Ciebie powinien kryć. To faktyczne straszne, że obstawia swoją częśc i jeszcze asekuruje od utraty bramek stoperów. Nie ma Lengleta w obronie ani Alby, a Roberto dokonuje prawidłowego wyboru kryjac zawodnika w groźniejszej strefie. Dzięki zawężeniu środka podajacy miał dużo mniejszy korytarz do dobrego podania, dlatego podanie za mocne, piłka dla Barcelony, bez zagrożenia z bocznego sektoru. Gdyby nie to, byłoby sam na sam.

https://ifotos.pl/z/qqehrnx

19:25 – druga sytuacja, dokładnie to o czym pisałem wcześniej, Roberto asekuruje stopera, jednak piłka wrzucona z drugiej strony boiska, jest czas aby się dowrócic, ustawic i dobrze zająć pozycje. Roberto dobrze się ustawia, przez co Morata jest zmuszony go faulować, piłka dla Barcelony, bez zagrożenia z bocznego sektora. Gdyby stał tam gdzie chciałbys go widziec Morata byłby sam na sam.

https://ifotos.pl/z/qqehrnn

29:18 – trzecia sytuacja

Morata stoi między Roberto a Araujo, następnioe zbiega bardziej do środka na przed Araujo, który nie zdążył go powstrzymac, Roberto asekuruje boczny sektor. Spalony Moraty. Piłka dla Barcelony, bez zagrożenia z bocznego sektoru.

https://ifotos.pl/z/qqehrnw

44:37 przykład 4 - Roberto przejmuje Moratę w polu karnym, bo Araujo wyszedł zbyt wysoko, jednak Urugwajczyk miał czas zamienić pozycję z Roberto i przejąć piłkę, dodatkowo nabić zawodnika Juve. Bez zagrożenia dla Barcelony. Jedyna sytuacja gdzie piłka dotarła w boczny sektor, choć nie była zagrywana z przeciwległej strony a ze środka pola.

https://ifotos.pl/z/qqehrns

68:16 – przykład 5

Roberto wspiera Lenglet na środku obrony, dodatkowo zamykając korytarz podania do zawodnika na skrzydło, Morata zmuszony do wycofania do Kulusevskiego. Bez zagrożenia z bocznego sektora.

https://ifotos.pl/z/qqehrna

68:56 – przykład 6.

Roberto ustawia się do ewentualnej pomocy dla de Jonga, piłka zagrana pomiędzy nich. Cały czas asekuruje i sprawdza ewentualny ruch Chiesy. Nie było to błędu w ustawieniu. Popatrz na ustawienie Chiesy, zaznaczyłem Ci gdzie stałby Roberto gdyby był na klasycznej PO. Wtedy Chiesa mógłby go minąc wzdłuż linii jak i ścinając do środka, Roberto nie miałby mozliwości się lepiej ustawić (tzn. bliżej bramki) bo złamałby linie spalonego. Bez zagrożenia z bocznego sektora.

https://ifotos.pl/z/qqehrnq

Kilka przykładów z TWOJEGO filmiku, które nie wiem czemu ominąłeś, a które wskazuje, że taka obrona przynosi rezultaty.

12:15 – przejęcie Roberto na środku pola karnego – typowa przesunięta obrona, gdy prawy obrońca asekuruje środek. Roberto przejmuje piłkę na środku pola karnego. Zagrożenie zażegnane.

https://ifotos.pl/z/qqehrep

18:12 – Roberto przejmuje kolejną piłkę i wyprzedza Moratę którego nie przejał Araujo, kolejny odbiór, kolejne zażegnane niebezpieczeństwo. Gdyby Roberto stał na pozycji PO, przy Chiesie to Morata miałby czystą sytuacje do strzału i nie byłoby spalonego.

https://ifotos.pl/z/qqehreh

30:59

Roberto zejściem na środek i dobrym ustawieniem przecina podanie do Moraty. Kolejne zażegnane niebezpieczeństwo, kolejna przesunięta obrona, Morata miałby czystą sytuacje gdyby Roberto był na boku obrony.

https://ifotos.pl/z/qqehrer

33:32 – sytuacja w polu karnym, gdy jest więcej zawodników Barcelony, Roberto dobrze powstrzymuje Moratę, nie mógł iść na typową boczną obrone bo Araujo ma innego zawodnika do pokrycia. Dobre ustawienie Roberto.

https://ifotos.pl/z/qqehrex

40:52

- kolejna przesunięta obrona, kolejny raz Roberto asekuruje stoperów, którzy asekurują lewy sektor. Dobra decyzja o asekuracji, nikogo innego tam nie było.

https://ifotos.pl/z/qqehren

73:17

- Roberto jest zmuszony zostawić swoją nominalną strefe i asekurowac środek w który wchodzi zawodnik Juve a nie ma nikogo kto ewentualnie móglby go powstrzymać

https://ifotos.pl/z/qqehrew

73:33 – podobna sytuacja, zawodnik wchodzi z głębi pola na środek, Roberto schodzi z prawej strony by zaasekurować środek bo tam nikogo nie ma.

https://ifotos.pl/z/qqehres

Barcelona od lat gra przesuniętą obrona, zawężając środek pola karnego bocznymi obrońcami, prowokuje to przerzut na drugą stronę, ale tak gra i to nie jest kwestia złego ustawienia ale wyboru priorytetów (grożniejszy jest ten zawodnik na wprost bramki, niż ten gdzieś w bocznym sektorze), tu masz przykład Alby który tak samo gra bliżej stoperów zostawiając sporo miejsca Cuadrado.

https://ifotos.pl/z/qqehree

Zauważ, też że omawiamy wszystkie sytuacje i w każdej z nich Roberto jest na pozycji, nie jest spóźniony, nie został w ataku, nie truchtał do obrony, w każdej sytuacji kogos kryje, nie gra na radar, nie obstawia „powietrza” itd.

Jakie jest wasze zdanie?

0

@pax@pax Roberto moim zdaniem w przykładzie drugim powinien jednak ustawić się pomiędzy zawodnikiem na skraju pola karnego, a tym który powinien być kryty przez araujo. A to że boczny obrońca w polu karnym stoi bliżej swojego stopera niż skrzydłowego który rozciąga grę to normalka, na tym polega przesuwanie do piłki i chyba każdy tak gra.

0

@busquets5
Tylko w większości przypadków Araujo nie kryje nikogo lub strefę. W przykładzie drugim Roberto sie cofał ze środka do Moraty ale Araujo stał cały czas w tym samym miejscu.
ja się zgadzam z tym co napisaleś, pisze o tym od kilku lat, czyli o grze na "przesunietej obronie", w Barcelonie tylko raz widziaęłm przez ostatnie lata aby zniwelowano taki rodzaj obrony. Było to w tym sezonie w ostatnich 10 minutach w meczu z Celtą gdy Trincao został ustawionu jako PO, a Barcelona broniła 5 obrońcami w linii.

0

@pax Wydawało się za to, że Dest nie schodzi do środka tylko dużo bardziej od Roberto jest po prawej, chociaż miejscami również było u niego takie coś widać. Czy to jest dobre? Grunt żeby w takim ustawieniu czy to Roberto czy to Dest zdarzali z powrotami.
Dla odmiany tu jest gra Desta z Realem.


3

@Coutinho007
Liczę na Desta i ciesze się że rosnie konkurencja na PO, ale w tym filmiku pominieto jego błędy. Chociażby jak mu uciekał Vinicius.

2

@pax Parę błędów się zdarzyło ale na ogół to on Viniciusa wyjaśniał. W przeciwieństwie do Semedo wydaje się Dest w swoich decyzjach dużo bardziej odważny i ogarnięty, oraz, że to PO lepiej pasujący do Barcy niż Portugalczyk. Portugalczyk to typowy PO do Ligii Angielskiej gdzie grać lubi się na szybkie dzidy i jak ma pełno miejsca A nie kiedy trzeba szybko na raz klepać.

1

@pax A no i co do Roberto to bardzo dobre zawody z Juventusem zagrał.

2

@Coutinho007
NIe zdążyłem obejrzeć jeszcze raz calego meczu z raelem, udało mi się jedynie 20 minut - wtedy dwa razy mu uciekl Vinicius, raz z tym dodatkowo, że najpierw go wyciągnal z pozycji (raz potem był odgwizdany spalony, a raz Lenglet ratował sytuację).
Dest w stosunku do Semedo już ma jedną przewagę - załapał taktykę i ustawienie po 2 tygodniach czyli cos czego Portugalczyk nie był w stanie za bardzo złapać w 3 lata. Dest jest młody i jeszcze ma okres aklimatyzacji. Liczę na niego, choć nie pompuje balonika bo to bez sensu. W meczu z Realem Dest zagrał dobrze, szczególnie wobec niemrawej gry reszty zespołu.

0

@pax Trochę jeszcze by musiał popracować nad dośrodkowaniem, choć przynajmniej stara się nawet to robić, Semedo raz na ruski rok to u nas robił w dodatku niecelnie.

0

@pax 4:25 - Roberto robi masaż Moracie. To nie jest krycie, nawet nie blokowanie. Tylko złe podanie ratuje go.

19:22 umiejętnie prawie rozbraja pułapkę offside'owa (Araujo sygnalizuje spalonego), zostawiając za sobą masę przestrzeni. Precyzyjna piłka na skrzydło pokazała by to że Roberto nie zabezpiecza skrzydła i że nie miał by szans jakkolwiek zabezpieczyć przed potencjalnym strzałem.

29:18

Przy dokładnej wrzutce Roberto tylko przyglądał by się jak zawodnik Juventusu oddaje strzał.

44:37

Roberto znów łamie linie spalonego, całe skrzydło wolne. Lenglet porusza się w stronę Moraty by go przejąć.

68:16

Roberto robi sztuczny tłum (tyle pozytywnego). Kompletnie nie wie co się dzieje na skrzydle. De Jong biegnie wspomoc Lenglet ale kątem oka widzi zawodnika Juventusu bo przygotowany jest już do zwrotu.

68:56

Roberto zbiega do De Jonga. Wystarczyła by piłka między nich dwóch do Chiesy i znów akcja mocno pachnącą bramka.

18:12

Roberto jak i Araujo źle ustawieni. Wystarczyła by piłka do Chiesy i znów zaczyna być gorąco.

30:59

Centymetry ratują Roberto.

33:32

Zgadzam się.

40:32

Zgadzam się.

73:17

Błąd któregoś z środkowych obrońców wymusza błąd Roberto. Szybka piłka do środka i na skrzydło i pozycja Roberto nie wiele by dała.

73:33

Roberto nie jest w stanie przeciąć podania do środka. Na zdj. Nie widać czy ktos jest na skrzydle i nie wiadomo czy piłka tam zagrana znów stała by się potencjalną akcja dla Juventusu.



Przykład Alby znów pokazuje że dokładna piłka wpedza w tarapaty i obronę i bramkarza. Po ułożeniu ciała widać że Lenglet ogarnia środek.

W większości przypadków Roberto jak i Barcelona ma szczęście że drużyna przeciwna nie wykorzystuje masy przestrzeni i możliwości która Roberto im tworzy (oczywiście wraz z całą drużyna Barcelony). Niestety niekiedy robi on sztuczny tłum zapominając o skrzydle i nie widzi potencjalnych zagrożeń jakie stwarza swoja grą i ustawianiem.

0

@pax
Przesunięta obrona nie jest błędem tylko taktyką.
"Czy dobre ustawienie się zawodnika i asekuracja to dobry pomysł czy nie? "- No raczej że dobre ustawianie jest dobrym pomysłem tak jak i asekuracja. Jeżeli tylko jest to dobre ustawianie i dobra asekuracja.
"Czy główny zarzut, że PO zostawia swoją nominalna pozycję i wspiera stoperów jest z zasady błędem, czy odpowiedzią na wydarzenia boiskowe?" PO przy takiej taktyce będzie zostawiał swoją nominalną pozycje bo tego oczekuje od niego trener. Zarzut wymyśliłeś sobie sam. Głównym zarzutem było złe ustawianie się ale nie dlatego ze schodzi do środka tylko że robi to w nieumiejętny sposób. Jeżeli czegoś nie rozumiesz zapytaj a nie robisz jakieś dziwne założenia. Zabrakło argumentów i swojego zdania że musisz się prosić ludzi żeby ktoś cię uratował?

0

@Wymyslilemtosobie
Ludzi poprosiłem o wypowiedzenie się w tej sprawie.

"Głównym zarzutem było złe ustawianie się ale nie dlatego ze schodzi do środka tylko że robi to w nieumiejętny sposób".

Tylko Barcelona nie straciła bramki a to właśnie twoim zdaniem nieumiejętne schodzenie do środka kilkukrotnie ratowało drużynie tyłek, piłka tylko raz z twoich sytuacji przeszła na skrzydło i to nie z zagrywania z przeciwległego boku, ale ze środka. Argumenty mam zawsze, ale nie podaje jednak wycinku sytuacji aby podbudować swoje z góry błędne założenia.

0

@pax
Nasza rozmowa nie była prywatna i ludzie widzieli całą rozmowę. Każdy mgł się wypowiedzieć w dowolnym momencie. Większość pewnei woli nie wchodzić z tobą w dyskusje bo cię nie przegada. Żadnych argumentów które miały by sens nie przeczytałem z twojej strony. Wklejasz takie wycinki i jak się na nich przejechałeś to nagle wycinki ble. Nie mówie że moje założenia nie są błędne, mówie tylko że nie potrafiłeś w żaden sposób ich obalić. Coś tam próbowałeś, coś tam sobie ubzdurałeś, a na koniec wołasz "la ramblo pomocy". Pisałem że tylko "dobroduszność" rywali uchroniła Roberto i Ciebie od ośmieszenia.

0

@Wymyslilemtosobie
„4:25 - Roberto robi masaż Moracie. To nie jest krycie, nawet nie blokowanie. Tylko złe podanie ratuje go”.

Jak jego ratuje? Przecież to niby według Ciebie pozycja Araujo, a Roberto niby popełnia błąd wspierając stopera bo powinien być przyspawany na prawej obronie. Roberto odpuszcza Moratę gdy już wie że ten do piłki nie dojdzie. Kryje zawodnika idącego na sam na sam. Podający widząc naciskającego Roberto na Moratę z lewej strony podaje zbyt głęboko w prawą stronę. Rozumiem, że powinien odpuścić i stwierdzić, nie moja pozycja to go nie kryję? Tak się gra w nowoczesnym futbolu.



„19:22 umiejętnie prawie rozbraja pułapkę offside'owa (Araujo sygnalizuje spalonego), zostawiając za sobą masę przestrzeni. Precyzyjna piłka na skrzydło pokazała by to że Roberto nie zabezpiecza skrzydła i że nie miał by szans jakkolwiek zabezpieczyć przed potencjalnym strzałem”.

Gdyby pokazałaby gdyby, ciągle gdybasz w chwili dobrego czytania gry przez zawodnika, – dzięki zachowaniu Roberto Barcelona odzyskała piłkę, a Ty piszesz „gdyby” przeciwnik zagrał inaczej, nie zagrał. No i trzymajmy się faktów, Araujo źle stoi i to on rozbraja pułapkę offasjdową nie Roberto. Możemy mieć różne poglądy ale nie wymyślajmy.

https://ifotos.pl/z/qqehesn

„29:18

Przy dokładnej wrzutce Roberto tylko przyglądał by się jak zawodnik Juventusu oddaje strzał”.

Gdyby byłoby gdyby. Nie wiesz czy tak by było, podobne sytuacje kończyły się przejęciem Roberto, można napisać gdyby poszła długa wrzutka na zawodnika na skrzydle to Roberto by przejął, a następnie zrobił 70 metrowy rajd zakończony strzałem, ale to tylko gdyby gdyby tylko że w drugą stronę :), ja wolę trzymac się afktów, Ty gdybania.



„44:37

Roberto znów łamie linie spalonego, całe skrzydło wolne. Lenglet porusza się w stronę Moraty by go przejąć”.

Znów? Jeszcze takowej nie złamał. Może Lenglet się porusza, ale nawet na moment nie był go stanie przejąć Moraty stojąc 1,5-2 metry za nim nie od strony piłki, to Roberto zamyka korytarz podania do Moraty. Mógłbym przyjąć, że był tu błąd, ale nie Roberto ale pomocników, cała trójka jest zlokalizowana w jednym miejscu, natomiast wejście Danielo który był całkowicie odpuszczony przez pomocników spowodowało wyjście do niego Araujo, który zostawił nie obstawiony srodek obrony, w to miejsce musiał się udać Roberto bo środek jest ważniejszy niż boki. To normalne w nowoczesnym futbolu, to się nazywa asekuracja.

https://ifotos.pl/z/qqehess

„68:16

Roberto robi sztuczny tłum (tyle pozytywnego). Kompletnie nie wie co się dzieje na skrzydle. De Jong biegnie wspomóc Lenglet ale kątem oka widzi zawodnika Juventusu bo przygotowany jest już do zwrotu”.

Sytuacja jest taka, że 3 sekundy przed transmisją piłki, Roberto jest sam na stronie boiska z dwoma zawodnikami i umiejętnie ich „trzyma” a po drugiej stronie są wszyscy pozostali zawodnicy Barcelony.

https://ifotos.pl/z/qqehesa

Już w samej akcji odcina jednego zawodnika od wejścia po swojej lewej stromnie który wybiera opcje do środka i cały czas obserwuje Chiese.

https://ifotos.pl/z/qqeheap

A następnie zamyka korytarz podania do Chiesy. Szach i mat.

https://ifotos.pl/z/qqeheah



„68:56

Roberto zbiega do De Jonga. Wystarczyła by piłka między nich dwóch do Chiesy i znów akcja mocno pachnącą bramka”.

Gdyby wystarczyłaby gdyby. Naprawdę to gdybanie gdy przez całe spotkanie cały czas strefa jest praktycznie zabezpieczona jest dla mnie nie zrozumiałe. Przecież właśnie taka piłka została zagrana, tylko Morata wyprzedził de Jonga i wszedł od Jego strony a Chiesa miał za daleko do takiej piłki.

18:12

„Roberto jak i Araujo źle ustawieni. Wystarczyła by piłka do Chiesy i znów zaczyna być gorąco”.

Wystarczyłaby gdyby wystarczyłaby, ciągle jakieś przypuszczenia. Roberto zbiega i widzi jak Araujo zgubił Moratę, następnie Roberto wychodzi przez Moratę przewidując podanie dokonuje i przechwytu. Spacyfikował sytuacje po profesorsku, dla Ciebie to błąd.



30:59

„Centymetry ratują Roberto”.

Zawodnik świetnie blokuje podanie, ma przechwyt kierunkowy, dobrze czyta grę, obstawia korytarz podania, a tu że niby „centymetry go ratują”. Straszna niechęć musi być do niego, skoro po dobrym zagraniu i tak jest taki tekst.



73:17

„Błąd któregoś z środkowych obrońców wymusza błąd Roberto. Szybka piłka do środka i na skrzydło i pozycja Roberto nie wiele by dała”.

Na czym polega błąd Roberto, że stara się asekurowac opuszczoną najgroźniejszą strefę boiska czyli strefę bezpośrednio na wprost bramki? Tak sie gra i tak gra Barcelona, to asekuracja.

73:33

Roberto nie jest w stanie przeciąć podania do środka. Na zdj. Nie widać czy ktos jest na skrzydle i nie wiadomo czy piłka tam zagrana znów stała by się potencjalną akcja dla Juventusu.

Na czym znowu polega błąd Roberto, że stara się asekurowac opuszczoną najgroźniejszą strefę boiska czyli strefę bezpośrednio na wprost bramki? Po co pisac, że nie jest w stanie przeciąć podania, przeciez on nawet nie ma zamiaru przecinać podania ale pokryć zawodnika, przyblokować, utrudnić strzał jesli otrzymalby pilkę. Prawa strona byla zupełnie pusta, nie było tam zawodników Juventusu, ale nie wiem czemu napisałeś ¾ komentarza o tej sytuacji, że GDYBY tam ktoś był. Nawet gdyby był Roberto podjął słuszną decyzję zbiegając do najgroźniejszej strefy a wciąż słyszę o jakimś gdybaniu.



Przykład Alby pokazuje znów pokazuje że dokładna piłka wpeda w tarapaty i obronę i bramkarza. Po ułożeniu ciała widać że Lenglet ogarnia środek.

W większości przypadków Roberto jak i Barcelona ma szczęście że drużyna przeciwna nie wykorzystuje masy przestrzeni i możliwości która Roberto im tworzy (oczywiście wraz z całą drużyna Barcelony). Niestety niekiedy robi on sztuczny tłum zapominając o skrzydle i nie widzi potencjalnych zagrożeń jakie stwarza swoja grą i ustawianiem.

Rozumiem co chcesz napisać, ale tak gra Barcelona od lat i przesunięta obrona nie jest błędem. Takie ustawienie ćwiczy trener. To nie jest jakiś jednostkowy błąd aby pokazywać palcem – „patrz to błąd” oni (boczni obrońcy) tak grają. Jak widać daje to wymierne rezultaty, jasne czasem może się zdarzyć, że trzeba stanąć szerzej, bliżej skrzydła, ale właśnie wtedy dokonuje się wyboru, albo asekuracja środka albo skrzydła. Najgorsze jest stanie w połowie, ani krycie jednego, ani drugiego. Boczny obrońca nie może stać zbyt blisko skrzydłowego, bo ten ma wtedy możliwość minięcia go wzdłuż linii bocznej lub zejścia w stronę środka, więc boczny obrońca musi zająć taką pozycję, aby zminimalizować obie te możliwości. Poza tym cały czas mówimy o sytuacji, gdy piłka jest po drugiej stronie boiska a przerzut zajmuje kilka sekund, więc wtedy obrona dokonuje korekt. Błędem byłoby stać przyspawanym do swojej nominalnej pozycji, nie widząc ruchu zawodników drużyny przeciwnej i piłki.


"Wklejasz takie wycinki i jak się na nich przejechałeś to nagle wycinki ble".
Gdzie sa ble? Coś sobnie ubzdurałeś, gdzie się wypowiedziałem, że to co ja wkleiłem pokazujac Ci sytuacje potem stwierdziłem, że są Ble. Proszę wskaż.

"Nie mówie że moje założenia nie są błędne, mówie tylko że nie potrafiłeś w żaden sposób ich obalić. Coś tam próbowałeś, coś tam sobie ubzdurałeś, a na koniec wołasz "la ramblo pomocy"".
Pokazuję Ci ustawienie, baa pokazuję Ci wynikające z tego odbiory. Ty natomiast ciągle wymyślasz jakies wirtualne sytuacje które nie miały miajca ale mogłyby mieć. i to jest cała twoja argumentacja oparta na na rzeczywistości ale na gdybaniu,

"Pisałem że tylko "dobroduszność" rywali uchroniła Roberto i Ciebie od ośmieszenia".
Uff, całe szczęście, nam udało się uchronić, a Tobie?

0

@Wymyslilemtosobie
I jeszcze jedno, puściłem komentarz na ramblę pokazując wielu osobom na czym polega asekuracja, czy przesunięta obrona. Pisałem też w felietonie i tu to przytaczałem, że ma tez swoja wadę w postaci odsłoniętego skrzydła, ale nie jest to błędem co usilnie starałes się wykazać ale nic z tego nie wyszło. Nie wszyscy to wiedzą, jak widac po tej dyskusji.

0

@pax
Jeszcze raz napisze bo widze że dalej nie rozumiesz i dalej się upierasz nad swoimi wymysłami z dużej żebyś zakodował ROZUMIEM O CO CHODZI W TAKTYCE I ROZUMIEM DLACZEGO BOCZNI PRZECHODZĄ DO ŚRODKA I NIE UWAŻAM TEGO ZA BŁĄD. Powtórzę też że nie w tym widzę błąd ustawiania się Roberto, tylko robienie tego w nieumiejętny sposób(czy to też z wielkiej napisać żebyś zrozumiał?). Podane sytuacje pokazują możliwości które stwarza drużynie przeciwnej i oczywiście jest to gdybanie. To że z nich nie skorzystali to nie zasługa Roberto i jego ustawienia. Nie staram sie jakkolwiek obwiniać Roberto za przesuwanie do środka , asekuracji i zostawiania skrzydła co jest jak piszesz wadą taktyki. Chce tylko pokazać że ty twierdząc że tak super się ustawia cały czas to ułuda i zamazana rzeczywistość. Niestety dalej się ośmieszasz chociażby pierwszą opisaną akcją. Co Roberto mógł by zrobić gdyby piłka do Moraty była dokładna? No tak ale to gdybanie bo tam nic nie było i to dzięki Roberto. W przenośni, jak typ jedzie po pijaku do domu i dojedzie bez szwanku to dla mnie to jest zagrożenie a dla ciebie to gdybanie bo nikogo nie potrącił.

0

@Wymyslilemtosobie
Jak sam widzisz nie wykazałeś gdzie się pomyliłem i nie chodzi tylko o twoje pzrypuszczenia i gdybanie. Może masz racje, ale podane przykaldy pokazują cos innego. W żaden sposób nie udowodniles swojego stwierdzenia. I nie chodzi o to aby przeciwnik miał sytuację i że wtedy bym to zobaczył. jednak nie pokazałes nic aby cos udowodnic.
Więc zapytam inaczej, jak Roberto powinien sie zachować? W prawie połowie przykładów jego zejście do środka kończyło sie jego odbiorem, faulem na nim, przechwytem, w drugiej prawie połowie piłka nie docierała w jego strefę. Były 2-3 sytuacje w których Morata raz uciekł de Jongowi a raz wyszedl przed Araujo.
Zaczyna się robic mała schizofrenia, ale przynajmniej juz nie uznajesz przesunietej obrony za błąd, ale za błąd uznajesz jej nieumiejetne wykonanie. To juz postęp, duzy bo wcześniej uważałeś że trzeba pilnowac tylko swojej strony, twierdząc że asekuracja środka obrony to błąd dla bocznych obrońców.
Wskaż te błędy, narazie uważałeś za błąd samo przesuniecie do srodka i zostawienie skrzydłowego, teraz już tak nie uważasz, ale błędem jest nieumiejetne przesunięcie. To gdzie twoim zdaniem powinien stac Roberto w tych sytuacjach?

"Powtórzę też że nie w tym widzę błąd ustawiania się Roberto, tylko robienie tego w nieumiejętny sposób(czy to też z wielkiej napisać żebyś zrozumiał?). Podane sytuacje pokazują możliwości które stwarza drużynie przeciwnej i oczywiście jest to gdybanie".
Jakie mozliwości? Ciagle piszesz że tą możliwościa jest podanie na opuszczone skrzydło z drugiej strony przynajesz rację, że boczny obrońca nie popełnia błędu schodzac do opuszconego środka przez stoperów. Zdecyduj się. Zaprzeczasz sam sobie.
Jeszcze raz spytam, jak powinien zachować się w takich sytuacjach, przypominam nie mamy narazie technologii aby być w dwóch miejscach jednocześnie - kryć środek i bok, wchodzacego na środku i skrzydłowego.
Odpuśćmy sobie teksty o ośmieszaniu, większośc kto czyta tą dyskusję niech sama sobie wyrobi zdanie :)

0

@Wymyslilemtosobie Ja na tych obrazkach widzę zgubione krycie innych piłkarzy i Roberto (w jednym z przypadków Alba) próbują uratować to kryjąc piłkarza, który ma groźniejszą pozycję i większą szansę na strzelenie gola, a do tego, którego kryli wciąż mają czas na powrót zanim do nich dojdzie piłka.

0

@Rewolucja123
Ok, twoja opinia. Kryjąc piłkarza za nim co zrobisz jak dojdzie do piłki? czy chodzi ci o spalone które prawie sabotował? Jeśli myślisz że ma czas to chyba nigdy w piłkę nie grałeś. Bo zawsze piła będzie szybsza od zawodnika. Chcecie to sobie brońcie i zakłamujcie rzeczywistość. Najpierw jeden urojony a teraz drugi stara się go wydostać z tego szamba w które wpadł. No ale nie zabronię ci być tak samo śmieszny jak on :)

0

@Wymyslilemtosobie jakie spalone? On żadnego nie sabotował.

0

@Rewolucja123
Dlatego tajemnicze słowo "prawie" tam się pojawiło.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?