- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1563 Culés
Gorące dyskusje
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
CLS63AMG
9
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Karol145
3
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1563 Culés
1
Pisałem już że Ali bił słabiutko ale za pomocą statystyk i %KO bez wchodzenia w szczegóły. I nawet jeśli przyjąć że te 33% ko w prawdziwej wadze ciężkiej to malutko to i tak nie oddaje faktycznego stanu rzeczy. Wymowne że fanboye Alego mówią o jego szybkości, refleksie czy szczęce ale nigdy o sile. Po tym co tutaj napiszę zaraz polecą gromy na mnie że "tak można umniejszać każdemu", wyśmianiem, dogryzaniem lub z jakimś argumentem antyKliczko ale to będzie świadczyło tylko o tym kto to piszę.
Zatem przyjrzyjmy się bliżej jednym z nie wielu kos Alego.
- W pierwszej walce z Sonnym Listonem, który miał 37lat (to jak na dzisiejsze czasy 47) zrezygnował po 6 rundzie z powodu uszkodzonego ramienia a Ali ani razu go nie zranił
- Rewanż to był żart. Liston po draśnięciu albo nawet bez ciosy upadł jakby go raziło piorunem a Ali krzyczał "wstawaj frajerze" bo nie wierzył że po czymś takim Liston mu zostać znokautowany.
Symulka jest bardzo prawdopodobna gdyż przyjaciele Alego z organizacji czarni muzułmanie napadli (niektóre źródła podają że porwali) jego żonę i syna oraz im grozili.
- Cleveland Williams został postrzelony przed walką i z tego powodu miał problemy z wątroba i jelitami oraz nie mógł trenować. Do tego miał kontuzjowaną nogę (atrofia) widać że lewa noga jest cieńsza od prawej na i kulał. To hańba dla boksu że wpuszczono kalekę do ringu...
-Ron Lyle sędzia zastopował walkę bez żadnego knockdown.
Mimo że Ali uderzał Lyle bez odpowiedzi to jego narożnik protestował bowiem Lyle był raczej zdolny do kontynuowania i na tamten czas wielu twierdziło że zastosowanie było bezzasadne.
Lyle zresztą został zasypany uderzenia bardziej z powodu zmęczenia niż siły ciosu Alego...
-Alvin Levis sędzia stopuje walkę gdy Levis był na nogach bo był ekstremalnie zmęczony. Najcięższy koed rywal Alego 101kg....
- Zora folley mimo że normalny nokaut to folley ważył 90kg... Dzisiaj nawet junior ciężcy ważą więcej
- George Foreman ważył w tej walce 99kg
- twierdzil że Angelo Dundee trener Alego majstrował przy linach skutkiem czego liny stały się luźne (wpływ miał też klimat w Kinshasie) i podtrzymuje to do dzisiaj (nawet byli świadkowie)
Link do artykułu z 1974r https://www.nytimes.com/1974/11/05/archives/foreman-demands-inquiry-on-fight-foreman-demands-inquiry-on-fight.html
George jest teraz starym pastorem który w życiu nie chciałaby kogoś zranić czy oszukać ani tym bardziej swojego przyjaciela, więc to daje do myślenia
- George twierdził że został otruty co przyznaje drugi trener Alego,
"Wspinając się na ring czułem ciągle ten dziwny smak w ustach" https://www.espn.com/sports/boxing/news/story?id=2878507
- nie miał czasu zaadaptować się do klimatu
1
@Kusco15 @szymon6847 @MensculinVeB
0
@Kusco15 Słaby pięściarz, mały człowiek. Chyba zgoda?
0
@BorzyKrzys I po co te zaczepki??
Człowieczek malutenki. Bokser świetny na swoje czasy. W porównaniu z Kliczko czy Lewisem słaby...