La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 749 Culés

7

#Hiszpański
W języku hiszpańskim możesz się przedstawić miedzy innymi tak
Me llamo .. (Nazywam /Mam na imię..
Mi nombre es.. Mam na imię..
Ps:W praktyce częściej używa się "me llamo.."


@PatrychoO @Mario96w @sevs @dawo17 @Barca-Messi10 @Shroud @frank1989 @Asthylath

1

@justfootball nie "Me llamo es..." tylko "Me llamo..." np. Me llamo Juan.

0

@joloskyy Masz rację, poprawiłem błąd :p

1

@justfootball Llama de llamas llama a llama de llamas

0

@Wossi61FCB Ty chyba uczyłeś się hiszpańskiego przez 6 lat,, dobrze pamiętam?

0

@justfootball Clarisimo amigo.
I w sumie to nie uczyłem, a właśnie teraz zacząłem 6 rok nauki xD

0

@Wossi61FCB Więc dobrze znasz hiszpański?
I która wersję wolisz tą europejską czy z Ameryki Łacińskiej?

0

@justfootball Myślę, że gdzieś na B2 jestem.
Wolę chyba typowy hiszpański, a najbardziej to z Andaluzji. Ale każda odmiana ma swoje wady i zalety :D Na przykład przyzwyczaiłem się do czytania podwójnego l jako dź, a tak się czyta tylko po castellano.
Na pewno hiszpański w Ameryce Łacińskiej jest językiem, w którym nie zwraca się uwagi na takie szczegóły jak na przykład odpowiednie użycie czasownika być. Użyjesz estar zamiast ser i nie zwrócą na to uwagi.

0

@Wossi61FCB W Andaluzji chyba również jak w Ameryce Łacińskiej nie używa się zaimka "Vosotros"?

0

@justfootball Zgadza się. Vosotros zastępuje się ustedes.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?