- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1165 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1165 Culés
0
"Módlmy się"
Początkowo zaznaczę, że tytuł nie ma na celu dzielenia kibiców pod kątem wiary. Ma za zadanie podkreślić trudną sytuację Barcelony pod wieloma względami i to, że tylko cud, modlitwa lub wyjątkowy zbieg wydarzeń może uratować Barcelonę przed wieloletnim pożegnaniem się z "europejskim TOPEM". Tekst przedstawia osobistą opinię na to w jakiej obecnie sytuacji kadrowej znajduje się nasz klub.
Mamy poważny problem, a raczej problemy. Jednym są kontuzje, plaga kontuzji. Czy są one spowodowane zbyt dużą liczbą rozegranych spotkań w krótkim przedziale czasowym, czy może zbyt dużymi obciążeniami na treningach w porównaniu ze straconymi wcześniej latami pod względem przygotowania fizycznego, a może po prostu pech? Tego nie wie nikt i niestety nie można na to szybko wpłynąć. Tak jak obecnie nie można nic zrobić ze słabym jakościowo składem Barcelony. Bardzo słabym. Sporo utalentowanych "dwudziestolatków" i dwóch "czołowych" osiemnastolatków w składzie powinno cieszyć i napawać optymizmem na kolejne lata, jednak czy nie staliśmy się obecnie drużyną DZIADKÓW I WNUKÓW ?
Mimo obecnie bardzo zróźnicowanych umiejętności niżej wymienionych piłkarzy nikt nie jest w stanie stwierdzić, że chociaż połowa z nich na stałe wskoczy na "poziom Barcelony", chociaż 1/3, albo 1/4. Wspomniany przeze mnie "poziom Barcelony" niech każdy określi sobie osobiście cofając się kilka lat i oceniając, czy któryś z niżej wymienionych piłkarzy złapałby się lub ma potencjał na ONCE DE GALA. Pena, Araujo, Mingueza, Dest, Fernandes :P, De Jong, Puig, Alena, Pedri, Fati, Konrad, Dembele, Trincao to zawodnicy miedzy 18, a 23 rokiem życia. Oczywiście mamy jeszcze kilku ciekawie zapowiadających się chłopaków w Barcy B (m.in.Moriba, Akhomach, Balde), ale nie można oczekiwać, że wejdą do pierwszej drużyny i wezmą na siebie ciężar gry. Zawsze byłem za młodzieżą, ale co za dużo to nie zdrowo.
Brakuje w drużynie jakościowych OJCÓW- zawodników w wieku 24-29 lat, którzy powinni przejmować pałeczkę od starych wyjadaczy, a następnie przekazać ją Fatiemu i innym talenciakom za kilka lat. Połowa z wcześniej wymienionych zawodników kilka lat temu nie powąchałaby nawet murawy w tym samym czasie co Messi. Niestety, ale sytuacja finansowa klubu powoduje, że nie można z tym nic zrobić. Nie stać nas obecnie na kupno kilku klasowych zawodników, a nawet na ich zakontraktowanie z "wolnego transferu". Z tego powodu pozostaje tytułowe MÓDLMY SIĘ, żeby nadchodzące, głośno zapowiadanie złote pokolenie Barcelony w rzeczywistości było złotym pokoleniem na boisku, a nie tylko na papierze i w ustach "ekspertów".