La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2068 Culés

konto usunięte

40

Gdyby ktoś mi powiedział 4 miesięce temu że w bardzo trudnym momencie sezonu wyjdziemy z Araujo i Mingueza na stoperach mając Lengleta i Umtitiego na ławce nazwał bym go szaleńcem. Do tego 18 letni Pedri gdy na ławce jest Coutinho i Pjanic czy też młody Dest na prawej obronie. By tego było mało to w drugiej połowie przy wyniku na styk trener wprowadza kolejnych młodych piłkarzy jak Alena i Trincao zapominając że ma doświadczenie na ławce rezerwowych. Cholernie podoba mi się konsekwencja trenera nawet taka trochę bezczelna. Stawia na młodych chłopaków i bez względu co osiągniemy wzrasta ich wartość nie tylko boiskowa ale też finansowa. Lubię trenerów którzy nie poddają się opini mediów i kibiców. Trenerów którzy mają swój plan i starają się go wdrażać a nie po kilku niepowodzeniach wszystko wywracać na drugą stronę. Co by nie mówić trener rozpoczyna budowę nowej drużyny i to widać na boisku.

0

@Janiama konsekwentnie też nie stawia na Puiga.
Rozumiem, że być może ma swoją wizję gry i graczy, którzy do niej pasują mniej bądź bardziej. Ale to jest po prostu zwykle kur*stwo co robi Koeman.
Jedni młodzi dostają szansę po fatalnych meczach (patrz Trincao czy DeJong, który jest nietykalny) a inni nawet po zdobyciu motm w przegranym meczu (sic!) nie powąchają murawy przez głupie 15 minut

2

@mokrychlopiec jacy młodzi? Puig nie jest już młody - pięć lat starszy od Pedriego zatem skończmy pisać głupoty że Puig to młody talent. W jego wieku średni piłkarze mają po min. 100 występów na najwyższym poziomie rozgrywek, a lepsi jak Mbappe ponad 200, zatem nie pisz głupot. Koeman stawia na młodzież i to widać, to Koeman jest ofiarą w tym przypadku bo zaproponował mu wypożyczenia aby chłopak se pograł, zdobył doświadczenia a w zamian dostał płacz Puiga u Bartka, płacz Puiga u dziennikarzy, robienie kwasu przez Puiga w zespole i niezadowolenie frustratów nierozumiejących że jak trener stawia na 8-10 młodych zawodników i pomija jednego - podkreślam jednego to luz. Jakby stawiał tylko na jednego a nie dawał szansy 8-10 innym młodym zaodnikom to byłby problem. BTW po co dawać szansę Puigowi nawet na 15min? ani to piłkarsko go nie podniesie ani nie rozwinie bo on potrzebuje całe mecze rozgrywać i dobrze mu trener radził.

0

@JarekS to po co dawać szanse Alenii, który jest starszy jak i najzwyczajniej w świecie słabszy?
Ja nie mówię, że Puig jest geniuszem i zbawcą naszej drużyny.
Mówię o „konsekwencji” o której wspomina op.
Koeman starał się go wypchnąć, chłopak został bo chciał walczyć. Jak dostaje już jakieś ochłapy, nigdy nie zawodzi. A Rudy „konsekwentnie” podtrzymuje swoje stanowisko, nawet kosztem wyników drużyny.

Ps. Tak, Puig przy Pjanicu np to wciąż dzieciak.

0

@mokrychlopiec
1. Zastanów się po co Koeman wczoraj postawił na Alenie - podobnie jak Pjanic mieli walczyć fizycznie - jeśli rywal koryguje skład i nastawia się na walkę fizyczną w środku pola to wstawiasz zawodników którzy również będą mogli nawiązać fizycznie taką walkę. Mecz zweryfikował dlaczego Pjanic i Alenia tak dużo czasu przesiadują na ławce bo w rozegraniu, przetrzymaniu czy ustawianiu się mogą takiemu Busiemu buty czyścić.
2. Jeśli piszesz o Alenii i Puigu nie rozumiem po co ich porównujesz jak grają na innych pozycjach. 1 rok różnicy między nimi jest ale jak można ich porównywać?
3. "Koeman starał się go wypchnąć" - przecież to kłamstwo - przedstawił mu ścieżkę rozwoju z której nie tylkoe nie skorzystał, to jeszcze narobił wiele szkód.
4. "podtrzymuje swoje stanowisko, nawet kosztem wyników drużyny" - kolejne kłamstwo, to twoja subiektywna opinie a nie fakt - jeśli jedziesz po trenerze to chociaż pisz o faktach - Puig nic nie wygrał ani nic nie osiągnał dla Barcelony ani jakiegokolwiek zespołu młodzieżowego czy młodzieżowej reprezentacji aby tak sądzić. Jeśli piszesz taką opinię na podstawie kilku minut z Juve czy o kilku meczach z zeszłego sezonu gdzie cały zespół nic nie grał to gratuluję.
5. "Puig przy Pjanicu np to wciąż dzieciak" - zgodnie z tą logiką przy Messim Grizi to też dzieciak. Nie oszukujmy się - jak chłopak ma ambicje to powinien pograć na wypożyczeniu w II połowie sezonu. Barcelona i tak przedłuży z nim umowę ale musi się zmienić mentalnie bo to że 3-4 trener na niego nie stawia nie może być przypadkiem.
6. Stawianie na młodzież to nie wystawianie 11 najmłodszych zawodników - to współpraca doświadczenia z młodością. Pod tym względem we wszystkich formachach młodzież ma się od kogo uczyć.
7. Zaraz mi wyjedziesz że najgorsze wyniki od 30 lat - ok - ale przeanalizuj składy ostatnich 30 lat i znajdź trenera który wprowadza młodzież w liczbie 8-10 piłkarzy, którzy grają bo to słowo klucz - GRAJĄ. Z ciekawości to zrobiłem jakiś czas temu i NIGDY w historii Barcelonby nie było tak dużego zaciągu młodzieży jak teraz. Z miejsca średnia wieku poszła grubo w dół, a od następnego sezonu będzie jeszcze niższa. Jeśli utrzymamy kadrę z najbardziej utalentowanymi to będziemy mieli bardzo mocny zespół.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?