La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1304 Culés

konto usunięte

4

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra jest niezgodny z Konstytucją.

"Konstytucja w art. 52 ust. 1 wskazuje, że „każdemu zapewnia się wolność poruszania po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”. W ust. 3 tego artykułu zastrzeżono, że wolność ta może podlegać ograniczeniom określonym w ustawie. Z kolei w art. 31 ust. 3 podkreślono, że ograniczenia w zakresie korzystania z wolności konstytucyjnych nie mogą naruszać „istoty tych wolności”. Powstaje zatem pytanie kiedy ustawa może ograniczyć wolność poruszania się? Odpowiedź na to pytanie daje art. 233 ust. 1 Konstytucji, gdzie pozwolono, aby ustawa określająca zakres ograniczeń wolności i praw człowieka i obywatela w stanie klęski żywiołowej dotyczyła także określonej w art. 52 ust. 1 wolności poruszania się"

konto usunięte

0

@MESSIah16 powiedz mi pan coś czego nie wiem;)

0

@MESSIah16 Cały ten rząd jest niezgodny z konstytucją.

0

@MESSIah16
No i ?? Wydadzą rozporządzenie i znowu będzie dualizm prawny. W sposób legalny dadzą Ci mandat, który potem sąd odrzuci ze wzgledu na brak podstawy prawnej. Policja bedzie miała prawo dać Ci mandat, a sąd ten mandat Ci anulować. Zabawa a kotka i myszkę z Polakami.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?