- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1565 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Marcelinho99
4
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Popitek12
9
Udało się. Właśnie przebiegłem setkę w 9.84 wow. Świetny wynik tym bardziej że najszybszy... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1565 Culés
1
Właśnie usłyszałem na Polsat News że w Świętokrzyskim chce się zaszczepić 8% strażaków. Na pytania czemu nie chcą się szczepić zwykle odpowiadają że nie chcą być pierwsi. Wola poczekać aż inni przetestują. Wcale mnie to nie dziwi...
0
@Azi 20zl plus karta multisport i ide na ochotnika
0
@Rust_Cohle Po co mieliby Ci cokolwiek dawać skoro można przymusić społeczeństwo? :D
0
@Azi U mojego brata w jednostce na 70 strażaków tylko 8 chce się szczepić. ;p
0
@VenoM tutaj jest ciekawy materiał od Atora. Przemyślenia za bardzo na jedną stronę ale część uwag słuszna.
0
@Azi przecież to jest tylko i wyłącznie wina naszego państwa które od wielu tak powinno prowadzić kampanie edukacyjne w sprawie szczepionek. Ja się w ogóle nie dziwie, że laicy mają takie podejście jeśli jedyna ich wiedza w tym zakresie pochodzi od kumpli, sąsiadów też na tym się nie znających. 90% tych ludzi powtarza mantrę jak to oni albo ktoś źle przeszedł szczepienie np. na grypę a z własnego doświadczenia 10letniego szczepienia pacjentów jestem w stanie policzyć na palcach jednej ręki ludzi którzy naprawdę źle się czuli po szczepieniu.
0
@chosenone Porównujesz rzeczy nieporównywalne. Ludzie się nie boją szczepienia na grypę i nigdy nie słyszałem aby ktoś mówił, "zobaczę jak zareaguje pierwsza grupa szczepionych na grypę i wtedy ja się zaszczepię". Tutaj nie chodzi o strach przed szczepieniem ale o wpychanie na siłę produktu, który z oczywistych przyczyn musi być niedoporacowany.
A jeżeli to co mówi Ator jest prawdą - czyli słowa Borisa Johnsona o szczepionce - to już w ogóle jest to parodia. To tak jakbyś chciał szczepionką na grypę podawaną 10 lat temu szczepić ludzi w tym roku. Może to zadziała a może nie. Obstawiam że nie skoro co roku muszą być nowe szczepionki ale bez badań nie da się tego stwierdzić.
0
@Azi Zaraz zaczną pytać ludzi zamiatających ulice czy się zaszczepią. Coraz lepsi eksperci xD A może warto spytać immunologów co? Czy nie bardzo bo może się okazać że jednak rekomendują szczepienia?
0
@Bykunn Nie rozumiem do czego pijesz.
1
@Azi przecież u nas wyszczepialność na grypę to całe 4% gdzie na zachodzie koło 70% więc można mówić tu o całkowitym braku wiedzy ogółu społeczeństwa.
0
@Azi Piję do tego że co kogo obchodzi że 8% strażaków się zaszczepi? To jest informacja na tym samym poziomie co 5% meneli się zaszczepi i 12% sprzątaczek...
0
@Bykunn Nie wiedziałem że menele i sprzątaczki mają iść na pierwszy ogień. Fajnie że ogarnąłeś temat :D
0
@chosenone a jakie to ma znaczenie czy to 4% czy 70%?
0
@Azi to ma znaczenie w kontekście tej dyskusji i braku wiedzy naszego społeczeństwa. W Polsce boimy się szczepionek bo bardziej ufamy szarlatanom niż naukowcom.
0
@chosenone Bez obrazy ale nie masz racji. Założyłeś sobie że ludzie się nie szczepią na grypę bo się boją szczepionki. A może nie szczepią się na grypę bo się nie boją grypy? Odnoszę wrażenie że podchodzisz do tego zero jedynkowo. Albo się nie szczepisz bo boisz się szczepionki albo się szczepisz. Ja na grypę nie chorowałem już z 10 lat. Może nawet dłużej bo nie pamiętam abym w czasie studiów przechodził. Po co miałbym się szczepić na coś na co mam bardzo nikłe szanse na zachorowanie? Tym bardziej że ja bardzo, bardzo nie lubię być kłutym. Jeżeli bym chorował co roku to bym się szczepił. A tak? Bez sensu...
Moi rodzice dla przykładu się szczepią. Tęść się szczepił a teściowa nie chciłała z tego samego powodu co ja. I co? Jestem antyszczepionkowcem grypowym bo nie chcę się szczepić na coś na co praktycznie nie mam szansy zachorować?