La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1332 Culés

74

Niesamowite. Krzysztof Stanowski udostępnił zrzutkę dla Łucji na jej operacje i w cztery godziny udało się zapełnić cel. Moc internetów!

7

@BarcaInfo Super sprawa :), szkoda tylko, że w takich sprawach nie można liczyć na Państwo/NFZ...

1

@IronSanHybrid niemożliwe. Państwowa Służba Zdrowia nie działa? xD

0

@michal26 To, że nie działa wszyscy wiemy i wiemy też, że powinno być inaczej.

0

@michal26 @IronSanHybrid
Dlaczego Polska Ochrona Zdrowia miałaby płacić za leczenie w Hamburgu? Jest to patowa sytuacja ale no niestety to są tak skomplikowane operacje, że nie da się ich finansować ze składek. W USA tak samo trzeba płacić, a mają najlepiej rozwiniętą medycynę. Właśnie od tego są takie zbiórki. Nie da się wszystkim pomoc bo państwo by zbankrutowało.

2

@Granto To temat na dłuższą dyskusję i nie chcę jej prowadzić w święta... Powiem tylko tak: Skoro w danej sytuacji w PL nie mogą pomóc ,a rodzice opłacają składki to Państwo powinno ich jakoś wspomóc. Na pierdoły są pieniądze, na 500+ by kupić głosy to jest, ale na naprawdę istotne kwestie to nigdy nie ma... Gdy trzeba to tworzy się mit dobrobytu, a gdy nie wygodnie to pojawia się argument bankructwa państwa. System ochrony zdrowia w PL wymaga reformy i to jest fakt. Przywoływanie USA nie ma sensu, bo tam rynek medyczny i ubezpieczeniowy działa kompletnie inaczej.

U nas tak to partia rządząca jest pro lifie, ale tylko do porodu, potem radź sobie sam...

1

@IronSanHybrid Po części się zgadzam, ale w pakiecie finansowanych rzeczy są określone procedury. Nawet jak zwiększa nakład na ochronę zdrowia to te pieniądze i tak by nie poszły na takie rzadkie przypadki tylko na braki w najczęstszych sektorach. Nie znamy też tła - czy taka operacja jest w ogóle możliwa w Polsce, czy jest to metoda pewna czy ostatnia ekstremalna deska ratunku, a może rodzice nie chcieli w Polsce i wybrali Hamburg. Ciężkie sprawy zgadzam się. Wesołych Świąt :)

0

@Granto Zgadzam się co procedur, jednak można utworzyć np. specjalny fundusz pomocowy specjalnie na takie okazje, po prostu dla chcącego nic trudnego :) Dzięki i również życzę wesołych i przede wszystkim zdrowych świąt :D

0

@BarcaInfo niesamowicie zmobilizował ludzi, sam się skusiłem, święta czas prezentów itd a tej Łucji po prostu się taki prezent należał. Sam dorzuciłem się i jestem bardzo zadowolony. Brawo Stan!

konto usunięte

0

@BarcaInfo a parę dni temu ludzie pisali, że Stano to poziom Najmana xD

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?