- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1395 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
July_6_BcN
14
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1395 Culés
3
Wiceprezes PFR zamienił cudownie klęskę programu PPK w sukces: "Te 70% partycypację należy oczytywać w perpektywie najbliższych 20 lat. 30% dobrowolnych uczestników należy ocenić, jak na start programu, jako bardzo dobry wynik" xddd
2
@tobiasson92 Ludzie dalej się łapią na ppk... OFE, a potem ten jeden filar co został dobrowolnie jeszcze nie wszystkich nauczyło. Ile tam jest poboru do 4% + kasa od pracodawcy + ta cała premia, ale jakbyś chciał zrezygnować to tracisz wszystko... Lepiej samemu odkładać tę kasę z pensji. Ten program nie dojdzie do końca tak jak OFE, prędzej czy później za jakąś wymówką np. kryzysu ktoś sięgnie po te pieniądze.
0
@IronSanHybrid jak TK nie będzie z post solidarności jak Tusk, to nikt tego nie ruszy
0
@endriuuu2 Na bank nikt tego nie ruszy.... Tusk zabrał kasę z OFE, a PiS ostatecznie rozebrał resztę kasy... Ludzie są zaślepieni, ale przestało mnie to już dziwić.
0
@IronSanHybrid ale TK mu to umożliwił. Pisiory jak kombinują to na mniejszą skalę.
0
@endriuuu2 Napiszę tylko IKS DE.
0
@IronSanHybrid "ale jakbyś chciał zrezygnować to tracisz wszystko..."
To Ja proponuję jednak doczytać, bo bardzo nie. Tracisz tylko dodatki od państwa. 30% składki pracodawcy idzie na Twoje konto w ZUSie, a od zysków z reszty musisz zapłacić podatek. Koniec końców, nadal wypłacasz więcej niż wpłaciłeś.
PPK i OFE mają zupełnie inny status.
"Ten program nie dojdzie do końca tak jak OFE, prędzej czy później za jakąś wymówką np. kryzysu ktoś sięgnie po te pieniądze."
Tylko w przeciwieństwie do OFE, nie ma do tego podstaw prawnych.
0
@Persyfl Wiem jak to działa... Pisałem w wielkim uproszczeniu, bo nie możesz zatrzymać tego co masz łącznie, a tak jak piszesz od reszty płacisz podatek... Lepiej swoje odkładać i inwestować niż liczyć na tego typu programy, nie ten pierwszy i nie ostatni.
„Tylko w przeciwieństwie do OFE, nie ma do tego podstaw prawnych.” Dziś nie ma, bądźmy realistami.
1
@IronSanHybrid Napisałeś, że tracisz wszystko. To nie jest uproszczenie, tylko kłamstwo.
"bo nie możesz zatrzymać tego co masz łącznie"
No nie możesz zatrzymać pieniędzy, które państwo daje jako zachętę do pozostania w programie. Już nie neymaruj.
"a tak jak piszesz od reszty płacisz podatek"
I znowu nieprawda. Nie od reszty, tylko do zysku z reszty. Podatek od zysków kapitałowych dotyczy też innych form oszczędzania.
"Lepiej swoje odkładać i inwestować niż liczyć na tego typu programy,"
ten program powstał własnie, bo ludzie nie odkładają. Jedno drugiego jednak nie wyklucza. Niemniej nie wszyscy mają odpowiednią wiedzę, by odpowiednio inwestować, a inwestycje indywidualne mają jednak inne stopy zabezpieczeń i zwrotu.
"Dziś nie ma, bądźmy realistami."
Tak jak pisałem w innym wątku - jeśli państwo zechce, to zabierze Ci dom, samochód, dziecko i psa. Ba, jak sobie zechce to znacjonalizuje sortownie Amazona. Podobne podłoże prawne.
A tak przy okazji, OFE było złym instrumentem.
0
@Persyfl Jeśli ludzie w to wierzą to ich sprawa nie zamierzam nikogo przekonywać, ja podziękuję i jak widać po statystkach nie tylko ja. Za tej władzy szczególnie w mojej specjalizacji widzę jak wygląda porządek prawny i jego poszanowanie.
ps. "a tak jak piszesz od reszty płacisz podatek"
I znowu nieprawda. Nie od reszty, tylko do zysku z reszty. Podatek od zysków kapitałowych dotyczy też innych form oszczędzania.
Myślałem, że to oczywiste i, że zrozumiesz, bo odnosiłem się przecież to Twojego wpisu... Gdzie sam piszesz „a od zysków z reszty musisz zapłacić podatek. ” No, ale jak ktoś chcę się do czegoś przyczepić to zawsze coś znajdzie :)
1
@IronSanHybrid "nie zamierzam nikogo przekonywać,"
No Mi tez nie o to chodzi. Może tylko przestań wciskać ludziom nieprawdę i demagogię.
"No, ale jak ktoś chcę się do czegoś przyczepić to zawsze coś znajdzie :)"
Z kogo Ty próbujesz idiotę robić?
Jest jakaś różnica pomiędzy "tracisz wszystko, a od reszty płacisz podatek", a "tracisz tylko niewielkie dodatki od państwa, a od zysku płacisz podatek, jak przy każdej inwestycji".
0
@Persyfl Dzięki za radę xD