La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1340 Culés

3

"Zaszczepieni nie będą musieli nosić maseczek, odbywać kwarantanny. Będą mogli spotykać się swobodnie z rodziną i przyjaciółmi. Linie lotnicze deklarują, że szczepienie stanie się warunkiem wejścia na pokład." - info ze strony rządowej i oczywiście jawne kłamstwo.
Co do wejścia na pokład po zaszczepieniu takiego "szczurka" wypuścił prezes linii Quantas. LOT oficjalnie potwierdził w grudniu, że nie będzie trzeba posiadać szczepienia by korzystać z tych linii. W podobnym tonie wypowiedział się prezes Ryanair, przy czym zaznaczył, że obowiązkowe szczepienie może dotyczyć lotów do Australii, jeśli takiego będzie wymagać tamtejszy rząd.

0

@tobiasson92 A dlaczego ci co mieli covida musza te wszystkie rzeczy robic? Szczepionka chroni lepiej niz przebyta choroba?

konto usunięte

9

@tobiasson92 przeżyje bez lotów do Australii,za ciepło tam jest:D.

0

@l0Messini Oczywiście, że nie chroni lepiej niż naturalne zarażenie. Ostatnio potwierdzono, że naturalne przejście zakażenia daje odporność na lata. Wyrażono także optymistyczny pogląd, że szczepionka również powinna długo chronić, ale autorzy publikacji z uwagi brak danych nie są w stanie tego potwierdzić.

0

@Barca1992 to kumpel będzie musiał się zaszczepić jak będzie chciał do Polski przylecieć xD

0

@tobiasson92 Bułka ma inne zdanie na temat tej odporności na lata... On nie jest jedynym przykładem, że można w krótkim czasie zachorować drugi raz.

1

@mkord Mógł mieć test fałszywie dodatni. Przypadków ponownego zakażenia jest bardzo mało i co ciekawe dotyczy to bezobjawowych nosicieli, co sugeruje błąd testu ;)

1

@tobiasson92 osoby przechodzące bezobjawowo mają słabszą odpowiedź organizmu więc są bardziej narażone na ponowne zakażenie, dlatego rekomenduje się u takich osób normalne szczepienie, z kolei u osób przechodzących ciężko lub średnio na razie zaleca się odczekanie co najmniej 3 miesięcy. Co do trwania odporności to zależy kto się wypowiada, myślę, że sami nie wiedzą. Jedyne co jest potwierdzone to, że zaszczepieni w grupach badawczych mają nadal przeciwciała, czyli od marca, i to, że u wielu zarażonych naturalnie sars 1 nadal występują przeciwciała czyli nawet po 17 latach. Trzeba pamiętać, że nie same przeciwciała odpowiadają za odporność bo jest jeszcze pamięć limfocytów T i to one mogą odpowiadać za długotrwałą odporność, ale tego nikt jeszcze do końca w tej chorobie nie zbadał.

konto usunięte

0

@tobiasson92 'Ostatnio potwierdzono, że naturalne przejście zakażenia daje odporność na lata."
Kto potwierdził i w jaki sposób, skoro wirus jest z nami dość krótko?

konto usunięte

0

@tobiasson92 Jeśli bezobjawowych, to nie możesz określić, że jest bardzo mało. Nie sposób podać do tego szacunków.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?