La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1520 Culés

7

@Nano22 Usunęli dyskusje wiec odpisze tutaj
Osobiście uważam, że osoby wylewające żale, uważający się za gorszych są naprawdę gorsi. Jak można zaczynać życie myśląc w ten sposób: Jestem czarny, jeśli nie dostane się do pracy/studia to przez to że jestem czarny. W ten sposób mogli myśleć mieszkańcy przykładowo Ameryki, gdzie faktycznie w latach 80(polecam bardzo mini-serial 5 z Central Park) nie było "kolorowo". W Ameryce oni są traktowani jak Cygani w Polsce. Każdemu "białemu", kto uważa, że czarnoskórzy są prześladowani i to jeszcze w Ameryce to polecam się przejść po uliczkach Nowego Orleanu. Dlaczego tylko pokazuje się te rzeczy, gdzie czarnoskórzy są ofiarami? Zapytaj pierwszego lepszego czarnoskórego co sądzi o białoskórym. Nikt nie może zrozumieć, że oni serio uważają się za lepszych od innych. Obecna sytuacja na świecie wygląda jak bicie się młodszy-starszy brat. Młodszy zaczyna, starszy palnie w łeb, młodszy woła mame i starszy dostaje kare. Wiecie co jest najlepsze? Że boję się używać słowa "czarnoskóry " za to biały mogę mówić i pisac bez problemu.

3

@insp1re Rozumiem, ze patusy z Pragi w WaWie rodza sie i dorastaja z przekonaniem, ze swiat nie ma limitow i wszystko jest dla nich mozliwe, policji nie nalezy sie pogarda i nienawisc, a siedzenie z ksiazka jest lepszym sposobem na spedzenie czasu niz piwo, narkotyki czy tez tagowanie pociagow badz okopywanie kibicow innych druzyn dlatego, ze gleboko w sobie maja znalezc te wartosci, a otoczenie nie ma nic wspolnego z ich dorastaniem, dojdzewaniem i swiatopogladem.

A tobie polecam sie wybrac do bagien w Louisianie badz dziur w Georgii czy tez pewnych miejsc w Teksasie, bo widac, ze wiesz tyle, co przecietny Janusz z Otwocka.

2

@insp1re Świat jest jak mój avatar - czarno-biały. Jeśli biały został pobity, no to był jakiś powód ku temu. Jeśli czarny został pobity, to dlatego że był czarny.

konto usunięte

1

@insp1re tak przy okazji to teraz czarnym jest się najłatwiej dostać na studia właśnie ze względu na kolor skóry, natomiast Azjatom którzy zdominowali najlepsze amerykańskie uczelnie - najtrudniej. To jest ta lewacka równość

konto usunięte

3

@insp1re Manipulujesz. “polecam się przejść po uliczkach Nowego Orleanu. Dlaczego tylko pokazuje się te rzeczy, gdzie czarnoskórzy są ofiarami? Zapytaj pierwszego lepszego czarnoskórego co sądzi o białoskórym. Nikt nie może zrozumieć, że oni serio uważają się za lepszych od innych.” Lepszych od innych?! Polecam poczytać o historii rasizmu w USA, szczegolnie niewolnictwa. Czarni byli traktowani przez dziesiatki lat jak śmieci. Rany się nie zagoiły, ludzie to pmiętaja na przykladzie swoim lub najblizszej rodziny. Uwazasz, ze gdybyś kilkadziesiat lat po np. Drugiej wojnie światowej mial możliwosc zapytać się w neutralnych okolicznosciach Polakow co sadza o Niemcach, byliby obiektywni? A moze by się uważali za lepszych? (Ha, ha!)
Edycja: nie zaprzeczam, ze postrzeganie “rownosci” w dzisiejszych czasach jest czesto kuriozalne, czesc grup jest w pewnych srodowiskach uprzywilejowana (nie tylko pro-czarnoskorzy) ale takie komentarze jak twoj pokazuja albo niski poziom wiedzy, albo chec manipulacji faktami. Polecasz sie przejsc po Orleanie, a jestem pewien, ze sam tam nigdy nie byles poza czysta turystyka (lub w ogole). Wybaczcie brak polskich znakow w duzej czesci komentarza, inna klawiatura na telefonie.

konto usunięte

1

@Nano22 co za bzdury.. No gorszych dzisiaj nie czytałem.

konto usunięte

0

@sawyer00Mały blad. Jest kilkadziesiat lat po wojnie, chodzilo mi zwyczajnie o krotszy czas. Dyskryminacja trwala duzo dluzej niz wojna, a w niektorych miejscach (ludziach:)) dalej trwa .

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?