- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 817 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 817 Culés
15
Dla tych, którzy twierdzą, że Trump to najgorszy prezydent wszechczasow radzę sprawdzic bardzo długa listę osiągnięć jego rzadu: https://www.whitehouse.gov/trump-administration-accomplishments/
Sa tam między innymi takie osiągnięcia jak:
Ameryka stworzyła ponad 7 mln nowych miejsc pracy – ponad trzykrotnie więcej niż przewidywały prognozy rządowe (https://www.cnbc.com/2019/02/12/us-job-openings-jump-to-record-high-of-7point3-million.html).
Dochody klasy średniej wzrosły o 5-6 tys. USD rocznie – ponad pięciokrotnie więcej niż za poprzedniej administracji (https://www.cnbc.com/2019/02/12/us-job-openings-jump-to-record-high-of-7point3-million.html).
Stopa bezrobocia osiągnęła poziom 3,5%, najniższy od pięćdziesięciu lat (https://abcnews.go.com/Business/us-employers-add-273k-jobs-february-unemployment-rate/story?id=69432924).
Stopa bezrobocia wśród Afroamerykanów, Latynosów, Azjatów, rdzennych Amerykanów, weteranów, osób niepełnosprawnych i tych, którzy nie ukończyli szkoły średniej, osiągnęła rekordowo niski poziom (https://www.cnbc.com/2019/10/04/black-and-hispanic-unemployment-is-at-a-record-low.html).
Bezrobocie wśród kobiet osiągnęło najniższy poziom od prawie 70 lat (https://equitablegrowth.org/what-the-historically-low-u-s-unemployment-rate-means-for-women-workers/).
Prawie 7 mln mniej Amerykanów pobierało bony żywnościowe, tzw. food stamps (https://www.washingtonexaminer.com/policy/economy/food-stamp-rolls-have-declined-by-7m-under-trump-even-before-reforms-take-effect).
Reforma systemu podatkowego:
– obniżono podatek od firm z 35 do 21%, w wyniku czego według różnych szacunków do Stanów Zjednoczonych wróciło 1,5 biliona USD kapitału
– podwojono wysokość ulgi na dziecko (ang. child tax credit) z 1000 na 2000 USD
– podwojono wysokość kwoty wolnej od podatku dla małżonków rozliczających się wspólnie (do poziomu 24 tys. USD)
– deregulacja gospodarki, w tym wprowadzenie zasady „2 za 1” (usunięcie 2 dotychczasowych regulacji na każdą nowo wprowadzoną; ostatecznie efekt tego był dużo lepszy niż zakładano – 8 za 1)
– ograniczenie biurokracji w systemie ochrony zdrowia, co przełożyło się na spadek ceny leków na receptę o prawie 10%
Renegocjacja niekorzystnych dla USA umów handlowych z wieloma krajami.
Niezależność energetyczna: po raz pierwszy od prawie 70 lat Stany Zjednoczone stały się eksporterem energii netto (https://www.cnbc.com/2019/01/24/us-becomes-a-net-energy-exporter-in-2020-energy-dept-says.html), a obecnie są największym producentem ropy naftowej i gazu ziemnego na świecie (https://www.agriculture.com/news/business/the-us-becomes-the-worlds-largest-oil-and-natural-gas-producer).
W wyniku zbudowania ponad 640 km muru na granicy z Meksykiem nielegalna imigracja spadła o 87%, a wraz z nią przemyt narkotyków (https://www.whitehouse.gov/articles/new-border-wall-nears-400-miles/).
Zrodlo: FB Polityczny Bączek
1
@tomcias10 to są wszystko "brednie" ;))
4
@tomcias10 To w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia ,ważniejsze jest ze Lady Gaga zaśpiewa na zaprzysiężeniu Bidena.
1
@tomcias10 to jakieś mało znaczące fakty dla gospodarki. Ciekawe co zrobił ze związkami-trójkątami.
Widziałeś już na TVN24 playlistę Bidena? Nie? Nawet mi Cię nie żal.