La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1068 Culés

konto usunięte

7

Nie uważam, że te pieniądze mnie szokują. Messi jest ewenementem w świecie piłki. Nikt przed nim i nikt po nim nie dorobi się szybko takiego kontraktu bo nie było takiego piłkarza i nie prędko będzie kolejny o takich możliwościach. Na satus i pozycje sam, więc nie zamierzam nawet go obwiniać. To był rok 2017 czyli czas gdy Barcelonie jeszcze szło. Przypuszczam, że gdyby wtedy odpalić ankietę i zapytać czy Leo zasługuje na takie pieniądze to zdecydowanie TAK byłoby przeważającą odpowiedzią. Nie brakowało wtedy opinii, że Messi jest jak Federer i może grać do późnych lat na najwyższym poziomie. Trzy lata później forma sporo zjechała pojawiły się kwasy w ostatnim czasie, a cała Barca oddaliła się trochę od europejskiej czołówki. Teraz gdyby powtórzyć ankietę i zapytać czy to była dobra decyzja to z pewnością opinie byłyby podzielone. Ale łatwo oceniać z perspektywy czasu. Messi zasługiwał na każde pieniądze, natomiast w klubie było i jest wielu piłkarzy, którzy nie byli warci swoich zarobków ani kwot transferów. Też nie ma co podpalać się na madryckie El Mundo. Oni nie szukają tematu zastępczego bo Real jest cienki i mało kogo to już grzeje. Jest niedziela, najbardziej poczytny dzień. Niektórym polityka weszła trochę za mocno.

0

@Ratamahatta Tak wysoki kontrakt Messiego od początku był dla mnie absurdem. Każdy kto potrafi dodać dwa do dwóch wiedział, że w końcu to walnie. Pandemia tylko przyspieszyła to.

4

@Ratamahatta mimio wszystko ja widzę tutaj nieco przegięcia. Przecież po tych zapisach widać jakby Bartomeu czy tam zarząd zgodzili się na wszystko co im ojciec Messiego podsunął. Te premie za lojalność, nawet jakby odszedł, umożliwienie odejścia za darmo... Itp. rozumiem że to legenda klubu, być może najlepszy piłkarz na świecie ale to nie zmienia rzeczy że zawsze klub powinien być ponad jednostką, nawet nad tak wybitną. Zresztą kwoty też robią wrażenie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?