- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1665 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
kodi77
43
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1665 Culés
9
Oczywiście nie można przedkładać pięknej gry ponad wyniki. To jest sport, a więc wynik jest pierwszorzędny, bo bez wyników nie ma nic. Wszyscy jednak jesteśmy kibicami Barcelony, czyli drużyny, która poza trofeami dostarczała też kibicom wiele magii, artyzmu i kreatywności. Tak było za czasów Cruyffa, Rijkarda, Guardioli i Enrique. To przechodzi z pokolenia na pokolenie. Tym Barcelona się różni od wielu drużyn i w tym osobiście się zakochałem, że poza wynikami jeszcze dochodzi pierwiastek artyzmu i czegoś wyjątkowego w samej grze. Gry, która poprzez rzemiosło na boisku staje się sztuką. Tak więc ciężko jest nie zwracać uwagi na to jaki styl ma Barcelona i szczerze mówiąc nie chciałbym by to się zmieniało. Właśnie m.in. to czyni Barcelonę wyjątkową, czyli dążenie nie tylko do trofeów, ale też do pięknej i artystycznej gry.
"Jakość bez wyników jest bezcelowa. Wyniki bez jakości są nudne" - Johan Cruyff
PS. A jeśli chodzi o sytuację Koemana, to Barcelona jest w takim miejscu w historii, że nie wiem jak można wymagać i jednego i drugiego. Tym niemniej uważam, że przy odpowiednich wzmocnieniach i przy stabilności klubu poprzez wybranie prezydenta, Barcelona z Koemanem i całym aktualnym sztabie trenerskim jest w stanie zapewnić i wyniki i ładną grę. Ale dajmy mu trochę normalniejszy okres w klubie, bo chłop i tak zrobił już wiele.
1
@macio_944 Mój ulubiony cytat Cruyffa.
3
@macio_944 Piłka to rozrywka. Barcelona od dawien dawna była niedościgniona w dostarczaniu tej rozrywki. Zaszczepiali ją u nas holenderscy mistrzowie, jak Michels czy Cruyff, dlatego nie jest to taki oczywisty futbol w Hiszpanii. Z resztą te związki katalońsko-holenderskie są dla nas bardzo owocne na przestrzeni ostatnich prawie 50 lat. Dzięki nim łączymy piękno ze skutecznością. Mourinho nigdy nie dorówna Pepowi, bo Guardiola połączył oba aspekty w grze swoich drużyn. Ernesto odszedł od tego znacznie, ale wyniki go broniły i cóż, taka kadencja też miała sens. Teraz znowu jesteśmy głodni pięknej gry. Momentami już widziałem przebłyski w wymianie piłek i pozycji, ale jeszcze nie można oczekiwać cudów. Ja jestem przekonany, że drużyna Ronalda nie tylko będzie grała ładnie dla oka, ale i z sukcesami. Tylko na Teutadesa nie wszystko na już.