- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1147 Culés
Gorące dyskusje
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
25 odpowiedzi
luna666moon
2
Jezus Maria, jaki płacz jest dzieci w sieci że Messi to ma łatwych rywali w drabince, a... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
ranger3120
4
Kobiety lubią brąz, idę się opalać
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1147 Culés
8
Cadiz popsuło sporo krwi drużynom w tym sezonie, w tym nam, jednak nie widzę powodów żeby stracić dzisiaj jakikolwiek punkty. W pierwszym meczu posiadanie 80%, ok 20 sytuacji bramkowych. Skuteczność poprawiliśmy mocno od tamtego czasu. Cadiz ma serię z mocnymi drużynami teraz i wszystko przegrywa. Rywal idealny na poprawę nastrojów. Jeżeli dzisiaj wyjdzie Pique i atmosfera meczu będzie tak niezdrowa jak z PSG to on stanie się moim głównym podejrzanym o problemy w szatni. Oczywiście, że wolno krzyczeć, mobilizowac się, a nawet wyzywać. Tylko ta druga osoba musi wiedzieć, że to tylko w celach korzyści meczowej. Każdy wie, ze inaczej brzmi powiedziane "Ty ch..u" do przyjaciela, a inaczej do nowopoznanego człowieka w pracy. Ja chcę widzieć znowu chłopaków cieszących się meczem. Porażka z PSG była mocno prawdopodobna i nie powinna nas zabić mentalnie. Nie na tym etapie budowania drużyny.
0
@arasz1819 prawda, ocenianie przebudowy drużyny na podstawie meczu z Europejskim gigantem i finalistą ostatniej edycji Ligii mistrzów, jest krzywdzące dla drużyny i Koemana.
Ale to taki trochę w sumie off topic z mojej strony :D
1
@arasz1819 tak wyglada nasz podstawowy skład: Ter Stegen, Roberto, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Dembele, Griezmann, Messi.
W podstawowym składzie w odniesieniu do poprzedniego sezonu jest jedna zmiana: Pedri w miejsce Rakitica. Można jeszcze dorzucić maksymalnie druga zmianę: Dest za Sergiego Roberto.
Mingueza, Araujo, Puig nie grali WCALE (Puig grał kilka minut co drugi mecz) dopóki nie było w zespole kontuzji. Trincão jeszcze 2-3 tygodnie temu był uznawany za niewypal i większość osób twierdziła ze nie powinien być wpuszczany na boisko. Wiele minut zbiera 30 letni, kiepski Braithwaite. O jakiej wiec przebudowie jest mowa?
W meczu z PSG zagrał ten sam bramkarz który gra od lat (i dobrze), 3/4 obrony która gra od lat (zapewne gdyby Roberto był zdrowy to obrona wyglądałaby tak samo jak w meczu z Bayernem), pomoc w 2/3 taka sama jak w poprzednim sezonie, atak taki sam jak w poprzednim sezonie (zakładając ze Dembele nie byłby w poprzednich latach kontuzjowany).
Ja tu żadnej przebudowy nie widzę. Póki co Barca jest parafrazując Stonoge w d.... a nie w przebudowie.
1
@Jakchcesz rozsądny off topic zawsze mile widziany.
@Dankhog napisałeś jak wygląda nasz podstawowy skład na bazie składu z PSG. Trochę przesada nie uważasz? Nie kojarzę drużyny, która przebudowywala by skład od razu w 90%, tym bardziej jeżeli na koncie ma 5 złotych. I to debetu. Samymi wychowankami to nawet Barca B nie gra, bo tam też sprowadzają piłkarzy.
0
@arasz1819 albo jest się w przebudowie albo się nie jest.
Jeżeli widzę iż w części meczów gra 30 letnia, w żaden sposób perspektywiczna dziewiątka na skrzydle, nie dająca żadnych argumentów sportowych a tylko zabierająca minuty młodym piłkarzom, to uznaje to za oksymoron przebudowy.
Skład w meczu z PSG to tylko przykład. Nie chce się powtarzać, lecz muszę. Dopóki w zespole nie było kontuzji, nasza podstawowa jedenastka w 91% była tożsama z jedenastka wystawiana w poprzednich latach. Zmiana podstawowego składu o 9% to moim zdaniem kosmetyka, a nie przebudowa.
1
@Dankhog czekaj aż wyleczy się Coutinho i zacznie grać znowu z Griezmannem, Messim i Pedrim. Męczenie buły przez środek boiska jak na początku sezonu to dopiero radocha będzie :p
0
@Dankhog Od początku sezonu wprowadzany był do składu Dest, Pedri i Fati z tych najmłodszych. Potem regularnie zaczynał grac Dembele. Swoje szansę musieli tez dostać inni, jak chociażby Pjanic. Kontuzje są częścią tego sportu. Odpowiednie wprowadzenie Araujo i Minguezy dały jakiekolwiek możliwości rotacji. Ja myślę, że obaj wykorzystali szansę, z tego jeden naprawdę bardzo mocno. Jeżeli od początku sezonu grali by sami 20latkowie to możliwe, że Koeman juz by nie pracował. Sam widzisz co jest teraz. Każdy niby rozumie sytuację Barcelony, ale podkniecia juz nie do końca. Nie da się wypić flaszki i mieć flaszkę. Balans musi być i będzie do końca sezonu. Wprowadzanie młodych pilkarzy to proces.
0
@arasz1819 o Descie i Pedrim napisalem, wiec nie ma raczej większego sensu byś dodawal ich w argumentacji swojej tezy.
Fati grał w poprzednim sezonie i u Waldka i u Setiena wiec nie powinno się go zaliczać jako wielka zmianę w stosunku do poprzedniego sezonu.
Dembele gra 4ty sezon u nas (przez wzgląd na jego liczne kontuzje za każdym razem się dziwie ze to już 4ty rok :D).
Pjanić, jako piłkarz 31 letni, (wymieniony podobnie jak wcześniej Cilessen na wątpliwych ekonomicznie warunkach), moim zdaniem nie powinien być wliczany jako element przebudowy gdyż chyba nikt nie wiązał ani nie wiąże z tym piłkarzem dłuższej przyszłości w Barcy.
Młodzi piłkarze w osobach Minguezy, Araujo, Puiga nie byli stopniowo wprowadzani. Oni nie grali WCALE dopóki nie było kontuzji. W każdym jednym sezonie jakieś minuty czy to w cdr czy to z powodu kontuzji dostaja młodzi, lecz nie traktuje się to jako wielkiej przebudowy zespołu, jest to coś normalnego i występującego w każdej drużynie.
Na razie jesteśmy w d.... , nie ma prezydenta, nie ma pieniędzy, jest COVID i nie ma przebudowy. Jeżeli przyjdzie nowy trener, taki który potrafi na bieżąco wyciągać wnioski, zostaną sprzedani piłkarze, odejdzie Messi (czy tego chcemy czy nie), przyjdą nowi piłkarze, wówczas faktycznie będziemy mogli mówić o sezonie przebudowy.
Gdyby było tak ze jest zdrowa kadra, przy bezpiecznym wyniku wchodzą i ogrywają się młodzi, w meczach potencjalnie łatwiejszych wychodzi któryś z nich w podstawie, wówczas słowa Koemana miałyby odzwierciedlenie w rzeczywistości, jednakże dopóki Koeman miał zdrowy zespół, nikt z młodych poza Pedrim (No i powiedzmy Destem, choć nie wiemy jakby było gdyby nie kontuzje Sergiego) nie był wprowadzany do drużyny. Wielokrotnie Koeman nie wykorzystywał zmian lub wprowadzał na boisko Braita gdy prowadziliśmy dwiema, trzema bramkami.
0
@Dankhog a czemu nie mogę używać Desta i Pedriego? Bo ich wyminiles? No bez jaj. Ja nie mówię, że maja grać same nowe twarze. Co z tego,że Fati grał wcześniej? Dopiero w tym sezonie osiągnął pewny pierwszy skład, Dembele to samo. Kontuzję się skończyły i gra. Nie da się wymienić wszystkich od razu. Żeby robić konkretne zmiany tez nie ma kasy, więc zapewne nowy zarząd wezmie pod uwagę, że trzeba uzupełnić skład na nowy sezon. Nawet po taniości. Jak coś złego to Koeman, jak dobrego to fart i szczęście. Zdecydowana przesada. Dla mnie ten sezon jest zupełnie przyzwoity pod względem wyników, wprowadzania nowych i młodych oraz nastawienia drużyny. Oczywiście w kontekście syfu dookoła klubu, o którym napisałeś.
0
@arasz1819 Dembele grał praktycznie cały czas gdy nie miał kontuzji, inna sprawa ze ciagle je miał. Fati tez dostawał bardzo dużo minut u Valverde i na początku u Setiena.
Żeby nie było, wiem ze Ci się nie chce sprawdzać, mi tez by się nie chciało, lecz nigdy nie byłem fanem Ronalda wiec to nie jest tak ze drużyna przegrywa i pisze „Ronald jest do kitu„, a gdy druzyna wygrywa: „Ronald zbawca”.
Moim zdaniem ten sezon jest totalnie beznadziejny a Koeman powinien odejść. Chyba pierwszy raz od ~15 lat (bodaj w sezonie 06/07 poprzednio) wyszliśmy z grupy Lm na drugim miejscu.
Koeman wprowadza tak młodych jak Zidane wprowadza Arribasa czy Duro, tj. Z absolutnej konieczności a nie z chęci dokonania jakiejkolwiek przebudowy.
0
@Dankhog sam pisałeś brak prezydenta,.kasy, covid i wiele innych niecodziennych sytuacji, a potem porównujesz do sezonów mlekiem i miodem płynących. To jest tak z ludźmi, którzy od poczatku nie chcieli Koemana. Niestety niechęć bierze górę i wtedy zapomina się w jakim gownie jest klub. Jeżeli przyszedł by trener, którego chciałeś dzisiaj byś patrzył zupełnie inaczej i z większą wyrozumiałością. Nie ma nic bardziej rujnującego klub niż zmiana trenera co sezon, albo częściej. Wystarczy popatrzeć na inne kluby. W tym wypadku nie ma potrzeby uczenia się na własnych błędach.
0
@arasz1819 klub rujnuje tez brak pucharow a Koeman ich nie zapewnia i nie zapewni. Wystarczy popatrzeć na inne kluby. Wszyscy z topu maja problemy, ale nie każdy klub dostaje 3-0, 4-1 u siebie.
Z uwagi na brak prezydenta, kasy, COVID, trenera opornego na zmiany ten klub jest w dupie a nie przebudowie, przebudowa oznacza zmianę a u nas zmiany nie ma, spójrz choćby na dzisiejszy skład.
My nie mamy gorszej jedenastki niż mnóstwo top klubów. Spokojnie nasz skład wystarczy na to by nie przegrać u siebie 3-0 z juve. Dobry trener, nawet taki jak Valverde, nie wypuściłby szansy na 1 miejsce w grupie tak jak zrobił to Ronald.
0
@Dankhog pogadaj z kibicami Liverpoolu jak fajnie w tym sezonie mają. Z kibicami Tottenhamu jak im wielki Jose klub rujnuje, miał bić się o mistrza. Real dziaduje gorzej niż my, Psim swedem z pierwszego miejsca w LM, puchar out, superpuchar nawet w tym śmiesznym finale nie zagrali. Juventus z wielkim CR7 najgorszy sezon od lat. Nie chce mi się w kółko pisac tego samego. To, ze tego nie akceptujesz nie znaczy, że tak nie jest. Barcelonę czeka ciezki czas i mam nadzieję, że Koemanem w kolejnym sezonie.
0
@arasz1819 Nie ma żadnej przebudowy, pokaz mi, gdzie są Ci młodzi w dzisiejszej jedenastce? A przecież nie gramy z hegemonem ligi. Jest Dest i Pedri, Dest między innymi bo Roberto ma kontuzje, Pedri jest jedyna prawdziwa zmiana w składzie w porównaniu do sezonu poprzedniego.