La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 731 Culés

7

Długo broniłem Koemana ale ostatnie mecze sprawiają ze mam dużo wątpliwości co do niego. Dlatego przeanalizowałem sobie jego decyzje i szczerze nie wiem czy w przyszłym sezonie uda mu się rzeczywiście wznieść ta drużynę na wyższy poziom. To co mnie martwi przede wszystkim to:
- jego fatalne decyzje taktyczne. Już w meczu z Realem w październiku zawiódł. Mieliśmy dobrze grająca drużynę tymczasem Koeman postanowił przekombinowac zmienił mocno wyjściowa jedenastkę i w o wiele gorsze formie Real nas pokonał.
- stawianie nie młodzież. Co prawda dużo młodych graczy łapie minuty ale szczerze nie wiem czy byłoby aż tak kolorowo gdyby nie kontuzje. Fati i Pedri zapewne graliby dużo a co z innymi? Araujo wskoczył tylkoni wyłącznie do składu przez kontuzje Pique i Umtitiego a także głupie kartki Lengleta. Dest gra sporo jednak zapewne nie grałby tyle gdyby nie kontuzje Roberto. Mingueza pewnie w ogóle by nie grał w pierwszym zespole.
- fatalne dezycję co do wyboru 11. Nie wiem jak można wstawić nie grającego przez 4 miesiące gracza od razu do podstawowej 11 w najważniejszym meczu sezonu. Może 10 lat młodszego Pique bym zrozumiał. Jednak teraz nie prezentuje on takiego poziomu i już lepiej było postawić na kogoś kto chociaż jest w dobrej formie fizycznej.
Poza tym znowu zaczęło się jak w ostatnich sezonach granie najlepsza 11 na papierze niezależnie od tego jak niektórzy się gracze prezentują.
- brak poprawy drużyny w grze obronnej. Rozumiem błędy indywidualne ale nasz pressing jest fatalny tak samo ja ustawienie. Psg miało tyle miejsca ze miałem wrażenie jakbyśmy mieli ze 2 graczy mniej na boisku.
- planowane transfery. Ciagle się mówi o kupnie napastnika. Tymczasem 4 sezon z rzędu gdzie dostajemy trójkę lub 4 w ważnym meczu zaczynamy z niemal ta sama linia obrony i pomocnikiem defensywnym a zamiast się skupić na przebudowaniu tej formacji znowu gada się o zakupie napastnika ku uciesze fanów.

1

@AlwaysBlaugrana
Czyli:
- fatalnie, bo fatalnie
- gdyby było inaczej, to by było inaczej
- fatalnie, bo fatalnie
- nie kupi nam Haalanda z własnej kieszeni
Przynajmniej miał sprawiedliwy proces

Serio, nie wiem kto by się utrzymywał na 3. miejscu w lidze z takim wrakiem

0

@YeastMoss fatalnie bo przekombinował. Miał dobrze funkcjonująca lewa stronę z Alba, Cou i Fatim i odpowiedniego zabezpieczana przez Roberto który dobrze dogrywał w pole karne i co zrobił? Wystawił świeżaka Desta a Ansu przesunął na środek i z lewej wystawił Cou który zupełnie był przez to niewidoczny. Nasza pozytywy z pierwszych meczy sam rozbroił. Po drugie, mógł rozwiać wątpliwości co do młodzieży wystawiając Mingueze w ostatnich meczach a zamiast tego zdecydował się na Lengleta i Pique. A co do trzeciego miejsca. Fakt tu zrobił robotę jednak z mocnymi rywalami jesteśmy beznadziejni i jego decyzje nie świadczą ze wie jak to w przyszłym sezonie zmienić

0

@AlwaysBlaugrana ja natomiast uważam, że to w ogóle nie jest wina trenera, ze zawodnicy Popelniaja takie błędy. Chodzi o zarówno błędy w obronie jak i ataku. Wystarczyło by wykorzystać cześć tych 10000% sytuacji, które mieliśmy w poprzednich meczach i nastroje były by całkiem inne. Trener nie wejdzie na boisko i nie wykorzysta sytuacji sam na sam za zawodnika. Przecież to nawet w dzisiejszym meczu było widać, że dobrze graliśmy bo co chwilę przebijalismy się przez autobus przeciwnika. Niestety Messi, Dembele, griezzman marnujacy setki to nie wina trenera.

0

@AlwaysBlaugrana Nie pamiętam tamtego meczu, nie wypowiem się.
Natomiast nie pamiętam sezonu, w którym grało tylu młodych piłkarzy a pisząc "mógł rozwiać wątpliwości" masz raczej na myśli "mógł rozwiać moje wątpliwości" co raczej nie należy do jego obowiązków.
Nie wiemy jakby się skończyło wystawienie Minguezy w ostatnich meczach. Można gdybać, co by z nim zrobiło PSG, ja uważam, że nie ma składu na jakiekolwiek inne rezultaty.
Jak on ma wiedzieć jak to w przyszłym sezonie zmienić? Wyobrażasz sobie pracę na tak odpowiedzialnym stanowisku nie wiedząc kto będzie prezesem, jacy piłkarze zostaną w składzie i ile będzie mógł wydać? Obarczanie Koemana odpowiedzialnością za to jest dla mnie niezrozumiałe.

0

@AlwaysBlaugrana Rozumiem że Fati i Pedri by grali gdyby rekordowe transfery barto wypaliły :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?