- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1351 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
draxidox
10
jezu, jak dobrze, że ten człowiek nie został prezydentem polski.Piszą do niego sygnaliści jak... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1351 Culés
7
Byłem dużym zwolennikiem Koemana , ale ostatnio Barcelona ani nie walczy ani nie biega i szczerze mówiąc nie mamy żadnego konkretnego stylu, sam Koeman wylamuje się z tego co mówił na początku sezonu jak np Że zawodnicy muszą grać na swoich pozycjach. Kiedy zobaczyłem dzisiaj zmiany przy wyniku 3:0 z drużyną z końcówki tabeli to myślałem że rozdupce telewizor, skoro Konrad i reszta młodych zawodników nie dostaja szansy pokazania się w takim meczu z takim zespołem to przepraszam bardzo,ale kiedy dostaną szansę MłODZI?
Moim zdaniem Koeman pogubił się w swoich działaniach i chciałbym żeby po wybraniu nowego Prezdyenta swoją szansę dostał Pimienta w roli pierwszego szkoleniowca
0
@kaamil1910 To tylko pokazuje jak praca w Barcelonie jest trudna :]
0
@kaamil1910 ogarnij się:
1) pomyśl nad najbliższym terminarzem: Sevilla, Sevilla, Osasuna, PSG - jednoznacznie mecz został poświęcony przygotowaniom na mecz z Sevillą
2) Konrad - po pierwsze Koeman na konferencji powiedział że to nie czas na zabawy i bardzo dobrze że nie wywieslili białej flagi i chcą walczyć z Sevillą. Po drugie Konrad jest powoływany aby mógł trenować z pierwszym zespołem - w Barcelonie B praktycznie się nie rozwija, a za każdym razem jak wraca z treningów z pierwszym zespołem to gra lepiej. Niestety jeszcze bardzo wiele mu brakuje aby grać na poziomie pierwszego zespołu ale robi postępy.
3) "pozostali młodzi" - jacy pozostali młodzi? kto na Seville? Oprócz Konrada na ławce który jest nutą przyszłości oraz Puiga, który jest odwrotnością profilu nowoczesnego zawodnika i nie jest rozwiązaniem na siłową Sevillę (w ostatnim meczu nawet nie udawali że zwracają na niego uwagę przy pressingu) to nie ma żadnych młodych na ławce - wszyscy już grali w tym meczu.
4) Po meczu z PSG będzie wszystko wyjaśnione i jednoznacznie zostało powiedziane że młodzież wtedy dostanie szansę - wystarczy ze zrozumieniem przeczytać konferencję Koemana.
4) Pimienta - czy nie zauważyłeś że futbol się zmienia? czy nie zauważyłeś że w Juvenilu nie ma już trenera odpowiedzialnego za styl grania młodzieży przez ostatnie 10 lat? Nikt już nie chce tego kontynuować bo jest to strata czasu. Szczególnie w dobie covid - to co proponuje Pimienta nie ma z tym nic wspólnego z nowoczesnym futbolem - to kontynuowanie naszego starego stylu grania, gdzie połowa piłkarskiej Europy nauczyła się chcąc/niechcąc grać z nami bo stawia się na dobrze zbudowanych, bardzo szybkich zawodników o średniej albo bardzo dobrej technice użytkowej. W Barcelonie B mamy bardzo wiele talentów ale ich rozwój idzie w zdecydowanie złym kierunku - mają talent, mają umiejętności techniczne - ale powinni rozwijać się w większym stopniu pod względem siły i wydolności organizmu. Przykładowo druga drużyna Rennes składa się z 15-18 latków o wzroście 175-195 - każdy jest szybki, każdy jest silny a większość z nich ma głównie pracuje przy podnoszeniu umiejętności taktycznych i technicznych. W tym kierunku idzie futbol czy nam się to podoba czy nie. Za rok czy dwa nawet nikt nie będzie w Rennes pamiętał o dzisiaj 18-letnim Camavindze jak w jego miejsce jest czeka kolejnych 5 zawodników minimalnie gorszych ale do oszlifowania. Oglądałem wszystkie mecze Barcelony B w tym sezonie i uważam że wraz z przyjściem nowego prezydenta tam również powinny zajść daleko idące zmiany. Możemy wygrywać młodzieżowe turnieje techniką użytkową, ale nie ma to nic wspólnego z nowoczesnym futbolem - Espanyol B ma o rok młodszą kadrę od Barcelony B i średnio 10cm wyższych i lepiej fizycznie przygotowanych do nowoczesnego grania. Real Madryt Castilla tak samo - kadra rok młodsza, byczki średnio wyższe o 10-15cm, technika użykowa na podobnym poziomie. Nie może być tak że każdy zespół młodzieżowy pierwszoligowych zespołów ma bocznych obrońcow nie niższych niż my środkowych, już nie mówiąc o innych pozycjach.
Wiele lat zostało zmarnowanych w pracy z młodzieżą - wyobraź sobie gdzie by był dzisiaj Pedri i Fati gdyby mieli przejść przez wszystkie sekcje młodzieżowe Barcelony? Nigdzie, maksymalnie Barcelona B i Koeman widząc ich przebłyski talentu na indywidualnych treningach uczyłby podstaw współczesnego futbolu, bo tego nasza szkółka nie robi.
0
@JarekS to zacznij kibicować innej drużynie kolego;) np Rennes ?
Naszego stylu się nikt nie nauczył, po prostu masz styl już od 5 może 6 lat nie istnieje , Barcelona Pepa nie grała na utrzymanie piłki Ale tam było dużo gry w trojkatach wymiennosc pozycji odbiór piłki presingiem całej drużyn w ciągu 5 sec i wiele wiele innych, A jakim stylem gra drużyna Koemana ? Kontra? Atak pozycyjny ?
Po PSG będzie można dawać szansę mlodyn? Serio ? Czym bliżej końca sezonu i czym poważniejszy przeciwnik tym mniej szans dla młodzieży ;) A taki Collado , Puig, Konrad czy Moriba wczoraj powinni być na ławce z takim przeciwnikiem i powinni być naturalną zamiana przy wyniku 3;0 Z TTAKSLABYM RYWALEM .
0
@JarekS wgle co to za tekst " Ogarnij się " ... Bo co ? Bo mam swoje zdanie ?
0
@kaamil1910 to nie zdanie tylko Twoje urojenie, jeśli uważasz że wyrobienie stylu drużyny w nowoczesnym futbolu to kilka miesięcy to powodzenia. Merytorycznie wytłumaczyłem Ci wszystko a masz pretensje. Najpierw potrzebne są lata pracy a potem można mówić o stylu drużyny w dzisiejszych czasach. Problemem Barcelony jest także fakt, że dzisiaj osiągają dobre wyniki zespoły, które mało zmieniły swoje kadry oraz te zespoły które wcześniej stawiały na siłowe rozwiązania. Zarówno nasz młodzież (z kilkoma wyjątkami) jak i doświadczeni zawodnicy nie wpisują się w koncepcję atletycznego grania co 3 dni bo nikt z nimi wcześniej pod tym kątem nie pracował. Mamy wiele lat zaniedbań pod tym względem nawet już nie poruszając bezsensownej polityki transferowej.
Rennes podałem jako przykład bo zawodowo jestem z tym klubem powiązany, ale widziałem na przestrzeni ostatnich 2-3 lat jak zmieniła się koncepcja szkolenia młodzieży w Anglii, Holandii, Niemczech czy właśnie Francji. Gdybyś wiedział jak od małego w Europie topowe kluby zajmują się analizą psychologiczną młodzieży, jakie detale sprawiają że buduje się teraz zawodników i na jakie parametry fizyczne zwraca się uwagę to inaczej patrzyłbyś na szkolenie w Barcelonie i to zdecydowanie coś więcej niż szybkie bieganie za piłką i tiki-taka.
Przez najbliższe lata nikt nie będzie grał stylem Pepa sprzed lat bo to jest już nieskuteczne w Europie - a my do wczoraj nic w szkółce nie zmienialiśmy. Nawet teraz Pep w MC drugi sezon z rzędu postawił w 100% na atletyczność zawodników, a w swojej ostatniej książce napisał że musiał wiele zweryfikować jeśli chodzi o sposób trenowania, że uświadomił sobie kilka lat temu że to co do tej pory robił z dnia na dzień przestało na rywali być skuteczne - a my do wczoraj cały czas tym torem podążaliśmy począwszy od Juvenilu, ślepo szkoląc 20 nowych Messich, zamiast postawić na rozwój zawodników na wszystkich pozycjach.
Problemem Konrada, Collado czy Moriby nie jest Koeman a sposób szkolenia Barcelony - ci zawodnicy po treningach u Koemana grają 50% lepiej niż bez nich - mają olbrzymie braki taktyczne, wydolnościowe itd ale ciężką pracą nadrobią stracony czas i uważam że jeszcze w tym sezonie mocniej zainstnieją w pierwszym zespole. Biorąc pod uwagę ile rad i pracy wkłada Koeman w analizowanie gry zawodników Barcelony B, ile porad dają tym zawodnikom z trybun na meczach Barcelony B czy to trener czy jego asystenci jak Larson lub Schreuder to od lat tego w Barcelonie nie było. Zobacz po ilu meczach właśnie Moriba, Collado czy Konrad podbiegają do nich aby usłyszeć uwagi na temat gry - a Ty mi piszesz o szansach dla Pimienty. Wkurza mnie taka gadanie bo świadczy że niezbyt szczegółowo śledzisz poczynania naszej młodzieży, zatem pobudka - zdanie można sobie wyrobić tylko na podstawie obserwacji i przemyśleń, a nie od czytania komentarzy januszy sukcesu, którzy rozdają już złote piłki naszej młodziezy i przygotowują się z Xavim na świętowanie kolejnego trypletu:).
0
@JarekS nawet nie czytam skoro stwierdziłes że to moje urojenie A nie zdanie ;) A co jeśli Ty sobie coś uroiles?