- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 800 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 800 Culés
8
Widzę, że już niektórzy się nakręcają, że Griezmann z Dembele zawalili nam mecz i bez ich indolencji byłaby remontada.
Przecież nasze okazje nie były stuprocentowe. Często brakuje nam ostatniego podania, odrobiny miejsca więcej, zawodnika do domknięcia akcji itp.
Akcje, które powinny skończyć się golem, to strzał Dembele prosto w Navasa i karny Messiego. Poza tym dobra była sytuacja Dembele z drugiej połowy, gdy zamiast spróbować wykończyć akcję w polu karnym, on zaczął symulować, no i fajna była okazja jak Dembele podawał do Messiego i brakło centymetrów Messiemu, żeby wykończyć akcję. Jednakże to nie były sytuacje klarowne, stuprocentowe.
Dembele nie jest piłkarzem, który będzie kończył akcję z zamkniętymi oczami. Griezmann nie jest piłkarzem, który wygra pojedynek z obrońcą. Messi nie jest piłkarzem, który na wślizgu dołoży nogę do dośrodkowania. Nie ma co wieszać psów na naszych piłkarzach i wmawiać sobie, że stworzyliśmy jakieś fantastyczne sytuacje. Były dobre, czasem bardzo dobre, ale nie stuprocentowe. Niestety wychodzi tutaj brak dziewiątki.
1
@Bartek22 Ogólnie Francuzi w tym klubie to klęska..
1
@Bartek22 Dembele mimo wszystko jest napastnikiem, od którego wymaga się goli i asyst, zwłaszcza w najważniejszych meczach. To co on dzisiaj pokazał to nieporozumienie i tych akcji miał dużo więcej niż jedna. Do Griezmanna to już nie ma słów, on po prostu przez cały mecz nic nie robi. Cała trójka francuzów zawaliła dzisiejszy mecz i to jest fakt.
0
@Bartek22 plus poprzeczka Desta i jak dla mnie piękna wrzutka Alby do Messiego w drugiej połowie, gdzie Messi zle przyjął i fatalnie się obrócił.
2
@Avernand No co miał jeszcze więcej Dembele, jeszcze w pierwszej połowie minął obrońcę i lutnął w trybuny, to też była niezła okazja, ale nie setka. Wychodzi na to, że miał 3 sytuacje, z czego tak naprawdę jedna stuprocentowa.
Powinien strzelić jedną, może dwie, nie strzelił żadnej. Ja wiem, że on powinien choć raz wpisać się na listę strzelców i należy go za to skrytykować, ale nie wiem też na co liczyli kibice. Że gość, który od zawsze partoli sytuacje i ma problem z wykończeniem nagle walnie 2-3 gole? I to nie z klarownych sytuacji? No nie oszukujmy się. To nie był bramkostrzelny piłkarz, nie jest i nigdy nie będzie. Ma za to duży talent do robienia asyst. Dzisiaj miałby 1-2 asysty gdyby w polu karnym zamiast Messiego był Haaland. Nie możemy obwiniać Dembele za to, że nie ma kogoś, kto wykończy jego akcję. Bramki się same nie strzelą.
Zarzutów do Griezmanna chyba jeszcze bardziej nie rozumiem. Klarownych sytuacji z tego co pamiętam nie miał w ogóle. Za to wywalczył karnego. Analogiczna sytuacja do Dembele. Nie oczekujmy od gościa, który znika w meczu z Cadizem, że zagra koncert z PSG.
Rozumiem rozczarowanie, rozumiem złość. Nie rozumiem zdziwienia. Kibice nagle odkryli, że Dembele nie potrafi wykończyć akcji, a Griezmann za mało wnosi do drużyny. Nie rozumiem również szukania w nich kozłów ofiarnych, gdyby wykorzystali okazje, to zamiast 1-1 byłoby 2-1, ewentualnie 3-1 przy naprawdę dobrych wiatrach. Wciąż za mało na awans.
0
@Bartek22 Do złości akurat mi daleko, a rzecz wydaje mi się jasna, zresztą gdzieś tam niżej powinna być cała moja analiza dzisiejszego meczu. Atak drużyny, co nie powinno być zaskakujące, stanowi główną siłę strzelającą bramki. Jeżeli jeden napastnik psuje nie jedną, nie dwie, ale przynajmniej trzy (a wydaje mi się, że naliczyłem trochę więcej) idealne sytuacje, a drugi nawet nie pokazuje się w żadnej akcji, to jak nie zwalać na nich winy za mecz, kiedy cała drużyna pracowała z taką intensywnością na te akcje??
0
@Avernand Mówiłem już, to jest nieprawda, że sytuacje były stuprocentowe. Miał jedną setkę. Cała reszta to jest myślenie życzeniowe. Zwaliłbym na nich winę gdyby spieprzyli 3-4 setki. Dembele spieprzył jedną, więc winy zwalać nie zamierzam, to jest szukanie na siłę kozła ofiarnego.
0
@Bartek22 Gdyby Dembele, Griezmann i (po części, zwłaszcza przy kranym) Lenglet zagrali z taką dokładnością i zaangażowaniem na swoich pozycjach jak reszta drużyny, to mecz byłby nasz. Nikt inny nie zawalił, wszyscy próbowali stwarzać im sytuacje. Akurat szukanie tu kozłów ofiarnych nie jest na siłę, bo kto oglądał mecz ten po prostu widział co się działo. Na siłę może być co najwyżej bronienie tych parodystów.
0
@Bartek22 No gra na 9 to jest rasowym napastnikiem, a i Bartomeu powiedział że jest lepszy od Neymara więc oni cały czas to powtarzają, ich nie interesuje że zawodnik ma określony styl, taki Antek nigdy nie był widowiskowym skrzydłowym a tu wciąż płacz że nie mija obrońców na skrzydle jak tyczki.
0
@Avernand To fajne jak parodysta wystawia patelnię i daje karnego.
0
@Gall I będąc środkowym napastnikiem w ciągu pięciu meczów zalicza 2 strzały celne, no fajnie
0
@Avernand Jak to nie jest na siłę, skoro wystawiasz im 0/10 i 1/10, twierdząc przy tym, że przeciętne sytuacje były idealne. Futbol to jest gra błędów. Równie dobrze PSG po tych stratach Pedriego z początku meczu mogło nam walnąć 1-2 gole. Teraz byś zwalał winę na niego.
Każdy grał z wielkim zaangażowaniem, każdy się starał. Niesprawiedliwe jest zrzucanie winy na 2 piłkarzy, bo jeden z nich zmarnował setkę, a drugiego było za mało widać. Myślisz, że gdyby w miejscu Dembele stał Braithwaite czy Messi to strzeliłby hat-tricka? Gwarantuję Ci, że nie. Równie dobrze mogę sobie zwalić winę na Messiego, bo nie wykorzystał karnego i nie dołożył nogi do "patelni" od Dembele.
Wyolbrzymiasz wagę sytuacji, które stworzyliśmy i wyolbrzymiasz winę Francuzów. Gdyby wszystko poszło po naszej myśli (Messi strzelił karnego, Dembele wykorzystał setkę, Lenglet nie sfaulował w polu karnym) to wygralibyśmy 3-0. Wciąż za mało, żeby awansować. Zresztą takie gdybanie jest bez sensu, bo przebieg meczu byłby wtedy zupełnie inny.
0
@Bartek22 Jak tak już sobie gdybasz to wydaje mi się, ze gdyby np. Neymar, ba, może nawet Suarez był wtedy na miejscu Dembele, to wykorzystaliby te sytuacje. I nie ograniczaj tych okazji do jednej setki, bo od napastnika wymaga się zdobywania goli nie tyko w stuprocentowych sytuacjach, ale przede wszystkim w tych mniej oczywistych. No i "patelnia" Dembele do Messiego była po prostu za mocna i nie w tempo, nie ma tu się nad czym rozwodzić. Obaj Dembele i Griezmann nie wykonali swoich zadań w ataku, nie wiem ile można ich bronić, bo to nie jest pierwszy raz kiedy pokazują taką niekompetencję. Tym razem jednak wyróżniali sie wybitnie swoja niedokładnością i amatorszczyzną.
0
@Avernand No a Suarez i Neymar byli by na miejscu Dembele? Takie rozważania nie mają sensu zwłaszcza zestawienie Urusa i Francuza całkowicie inny styl i dynamika, bo najpierw trzeba do sytuacji dojść chyba ze teleportujesz tam Suareza i dopiero wtedy zestawiasz.