La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1385 Culés

#Tiki-taka

Oscar Mingueza i Riqui Puig zostali powołani do reprezentacji Hiszpanii U-21 na mecze ze Słowenią, Czechami i Włochami w fazie grupowej mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Spotkania odbędą się w marcu, a faza pucharowa rozpocznie się 31 maja i potrwa do 6 czerwca. W kadrze znaleźli się też byli zawodnicy Blaugrany: Mateu Morey, Jorge Cuenca, Marc Cucurella, Abel Ruiz i wypożyczony do Betisu Juan Miranda. [@SeFutbol]

14

Cucurelli i Moreya to szkoda, że sie ich pozbyliśmy :/

0

@Coutinho007 za slabi

3

@amanter No jakos lepszych na LO i PO nie mamy i nie chodzi mi tu o Albe bo on to wiadomo ma 1 skład do końca kontraktu.

konto usunięte

3

@Coutinho007 Cucu to by się nadal na ławę a kto wie może i by walczył o pierwszy skład.
Kosztowałby 0 a Firipo ile kosztowal ? Firipo jaka ma pensje na pewno wychowanek mniej by dostawał za siedzenie na ławie

9

@Coutinho007 Cucurella to nie LO.

5

@Coutinho007 Moreya nikt się nie pozbył. Sam chciał odejść do odszedł.

1

@cat_r37 No niestety :/

6

@cat_r37 Praktycznie wypieprzyli go z klubu. Sprowadzili Wague, który wcale lepszy nie jest, powiedziałbym wręcz że gorszy i nie dawali mu grać. Nie miał innego wyjścia, musiał odejść, żeby się rozwijać.
Sam odszedł to np. Eric Garcia, którego chcieli zatrzymać. Na Moreya nie postawili.

2

@SamuraJack No u nas w szkółce wychowywał się jako LO, Firpo też jako LO nie grał za wiele i lepiej szarpał na wahadle, którymi obecnie gramy i wygląda to lepiej niż to co graliśmy czyli 4-3-3 bez ŚN nominalnego i bez skrzydła...

1

@Bartek22 O właśnie... Nawet palcem nie kiwneli żeby zatrzymać go mimo, że każdy wiedział, że ma potencjał na fajnego PO a u nas ta pozycja Kulała, ale czego sie spodziewać można było po "Projekcie Barto" jak nie takiego ruchu...

2

@Coutinho007 Ale zaczął grać dobrze na skrzydle i dopiero wtedy ludzie za nim zatęsknili.

2

@FDJ Firpo 18 mln. Niby mała kasa ale tu weźmiemy 18 za Firpo, tu 20 za Desta, tu 18 za Braitha to już jest 56 mln i tak rozwalaliśmy kase na zawodników wcale nie lepszych niż to co mamy w La Masii, jeszcze bym 5 mln dodał za Wague, który przyszedł za Moreya...

1

@SamuraJack No obecnie to my gramy takim systemem, że by się spisał, skąd wiesz czy nie sprawdził by się na tej LO nawet lepiej od Firpo, który najlepszy u nas mecz zagrał jako 3 ŚO a nie był sprowadzony raczej z tą myślą.

1

@Bartek22 a co miał do tego Wague jeśli Dani Morer i Guillem Jaime również byli przed nim w hierarchii? No i to wina klubu, że przegrywał rywalizację?

konto usunięte

0

@cat_r37 może rywalizacji nie było jak w przypadku innych piłkarzy których ściągnięto do klubu.Mieli grać i koniec bo "nie po to za nich tyle płacono żeby nie grali" i później grają wynalazki kosztem wychowankow choć wcale nie prezentują się dobrze.

0

@cat_r37 Nie przegrywał rywalizacji, na początku sezonu 18/19 doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na pół roku. Kiedy wrócił, to miał podobną sytuację do tej, którą ma aktualnie Eric Garcia. Nie grał, bo zostało mu pół roku kontraktu i stwierdził, że go nie przedłuży, więc trenerzy stawiali na innych zawodników.
Na pewno nie przegrywał rywalizacji. W sezonie 17/18 był podstawowym piłkarzem juvenilu A, gdyby nie jego sytuacja kontraktowa, to tylko Wague byłby dla niego poważnym konkurentem w walce o skład.
Zresztą zobacz sobie, gdzie obecnie są ci piłkarze. Wague musiał wylecieć aż do Grecji, bo żaden inny klub go nie chciał. Morer gdzieś tam kopie w Portugalii i zbiera ochłapy. Tymczasem Morey regularnie zbiera minuty w Borussii Dortmund.
Nie dziwię mu się. W Dortmundzie ma lepsze warunki do rozwoju, nasz klub jednoznacznie pokazał mu, że nie liczy się z nim na poważnie sprowadzając piłkarza z ligi belgijskiej, więc najlepsza decyzja dla niego to było odejście.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?