- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 708 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
87 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 708 Culés
0
Na upartego znalazłem minus w ustawieniu 3-5-2. Mianowicie chodzi mi o liczbę minut dla skrzydłowych.
Jeśli przyjdą do nas Depay i klasyczna 9 (Agüero lub Håland) to na dwa miejsca w ataku będziemy mieć trzech pewniaków do grania- Messi, Håland/Agüero i Depay.
Co do wahadłowych:
Dest, Emerson, Konrad, Trincao, Dembele, Collado, Alba, Fati, Firpo. 9 piłkarzy na dwie pozycje.
Jak to można poukładać?
Konrad- odchodzi na wypożyczenie
Collado- zostaje zmiennikiem Messiego i będzie grał jako podwieszony napastnik
Emerson, Firpo- będą zmiennikiem formacji defensywnej
Zostają Dest, Alba, Dembele, Trincao, Fati. Od czasu do czasu któryś z nich może zagrać w ataku, ale tak jak już wspomniałem, tych minut nie uzbiera się za wiele.
Jeżeli Koeman lubi eksperymenty to można spróbować grać parą wahadłowych: boczny obrońca (Dest, Alba) - skrzydłowy (Fati, Trincao, Dembele). Oczywiście ostatnia trójka musiałaby nauczyć się zasuwania do obrony.
Zresztą już nawet teraz widzimy taki wariant w momencie gdy Trincao zmienia Desta. Może by to weszło wtedy na stałe. Ale byśmy mieli rywalizację na skrzydłowahadłach :D
Ciekawy jestem jak to Koeman poukłada, ale oby znalazł minuty zwłaszcza dla Fatiego.
0
@Wossi61FCB Jak przyjdą, Fati nie wiadomo co z nim będzie po kontuzji ale pewnie to on będzie z Messim z przodu grał zamiast Dembele, po co zmieniać coś co działa ostatnio świetnie? W ustawieniu z 4 z tyłu przy Busim nie ma większego sensu bo większe są obszary do pokrywania też a Sergio to już staruszek i nie nadąża z tym.
0
@Coutinho007 Nie byłoby 4 z tyłu, tylko tak jak jest teraz. 3 śo, 3 śp, 2 wahadlowych i 2 napastników.
No nie wiadomo co z Fatim, ale zakładając, że będzie zdrowy to trzeba mu znaleźć miejsce do regularnego grania. Więc jeśli przyjdzie typowy napastnik to gdzie jak nie na wahadle? W środku pola?
0
@Wossi61FCB To już zależy od tego czy zostanie Antoś bo wtedy można Leo cofnąć na tą pozycje a Fatiego dać na 2 napastnika, do tego jak nie przyjdzie napastnik to może zagrać jak Dembele dzisiaj a Fati ma 4 razy lepsze wykończenie akcji niż Dembele.
0
@Coutinho007 Jeśli Håland ma przyjść to stety niestety, ale Griezmann będzie musiał odejść.
Poważnie widzisz Messiego w formacji, w której non stop się biega? :D Leo musi zostać jako podwieszony napastnik.
0
@Wossi61FCB O ile przyjdzie Haaland a pewnie nie przyjdzie.
1
@Wossi61FCB myślę, że tutaj sprawa jest całkiem prosta. Przyjdzie albo Depay, albo Aguero, albo Haaland. I to jeden z nich będzie tworzył atak wraz z Messim, Ansu, Dembele i być może Griezmannem (aby przyszedł Haaland to AG musi odejść). Nie wykluczone, że częściej będziemy oglądać wariant w którym Busquets będzie mimo wszystko zmiennikiem De Jonga w wariancie z trzema napastnikami. Niestety taka opcja oczywiście pozbawia szans Konrada (wypożyczenie?) i Trincao na jakiekolwiek minuty. Po części tworzy za to okazję dla Collado który przecież zaczynał jako środkowy pomocników i odnajdzie się właściwie w każdym systemie. Posiadanie w kadrze takich piłkarzy jak De Jong, Roberto, Pedri czy Collado tworzy ogrom możliwości dla trenera. Trincao ma naprawdę duży talent ale ciężko o miejsce dla niego. Przy 4-2-3-1 wydawał się świetną opcją ale ostatnie mecze niestety jasno pokazują, że w obecnym systemie to nie wypali. Przy czym Trincao jest jednym z najłatwiejszych do sprzedania piłkarzy z kadry. W dodatku za naprawdę solidne pieniądze.
1
@cat_r37 Racja, tak naprawdę mamy lub będziemy mieć ogromne możliwości do rotowania składem.
Jednak chodziło mi głównie o to, że w przypadku gdy przyjdzie Håland nawet bez Depaya to dwójka Leo-Erling będzie praktycznie nie do ruszenia, a Ansu potrzebuje regularnej gry.
Griezmann do sprzedaży, ale jednak sprzedaży Trincao bym naprawdę nie chciał, gość ma bardzo duży potencjał. Ale no, drużyna najważniejsza, więc jeśli będzie to najlepsze rozwiązanie to niech się tak stanie.
0
@Wossi61FCB nawet jeśli wspomniany duet miałby być pewniakami to wtedy zakładam właśnie wariant 3-4-3 lub 3-5-2 z Messim jako pomocnikiem. No ale osobiście nie wierzę w ten transfer.