La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1587 Culés

2

Co ciekawe na początku sezonu 4-2-3-1 przynosiło rezultaty i przestało, potem 3-4-3 przynosiło średnio i przestało, więc zmiana. 4-3-3 zaczęło nam oddawać stabilizację i w Zasadzie od grudnia poszło to do przodu. Doszliśmy do pewnego sufitu i zaczęliśmy potrzebować nowych rozwiązać w których więcej będzie zależeć od wszystkich. Powstało 2- 1(stopero- pomocnik ) 4( z wahadlami ) -1-2 gdzie na napadzie gra Dembele a na dziesiątce i całej szerokości boiska Pedri lub Griezman.
Przecież Valverde by się bólu głowy nabawił, i Koeman osiągnął to od września do Kwietnia.
Właśnie tak wygląda dobrze wykonana robota

6

@jeyx77x No tak, Valverde nigdy nie zmieniał formacji XD
Nie było 3-5-2, nie było 4-4-2, nie było 4-2-3-1... Cały czas beton grał jednym i tym samym. No ludzie to już przestaje być nawet zabawne.

3

@jeyx77x Valverde nie nabawiłby się bólu, bo za chwile by znalazł ustawienie pod drużyne, które by pasowało idealnie. Widział, że 4-3-3 było słabe, spróbował w Madrycie czegoś innego, też nie dało rady i zaraz z czasem 4-4-2 się pojawiło.

0

@Nano22 no 4-4-2 na 4-3-3 to potężna transformacja, tak potężna jak Vidal na wahadłem XD

0

@jeyx77x Dobry trener nie musi szukać idealnego ustawienia przez cały sezon, tylko potrafi szybko je znaleźć i lepi do tego z tego co ma, a nie to co chce, a nie patrzy na to co ma.

0

@Nano22 no nie pamiętam ani C-5-2 ani 4-2-3-1 pamiętam tylko żelbeton i formę życia Luisa i Leo która nam dała większość trofeum w tamtym trudnym czasie

1

@jeyx77x No widzisz, jak się nie pamięta to potem różne głupoty się powiela.

0

@Rewolucja123 Valverde mógł mieć każdego bo było nas stać na każdego poza Ronaldo, M'bappe i Neymarem.

1

@jeyx77x Sevilla i drugi sezon, bodaj 2-1 do przerwy było w Andaluzji i w drugiej połowie ustawił 4-2-3-1 i wygraliśmy zaraz mecz. Z Levante spowodu braków postawił na 3-5-2 i Dembele nawahadle i wygrana bodaj 5-1 lub 2.
E. Tak miał każdego, że nie dostał tego każdego. Chyba Paulinho i Vidal były jego zachciankami.

0

@Nano22 pokaż mi, chętnie sobie odświeżę pamięć;)

0

@Rewolucja123 skróty sobie muszę powtórzyć bo nie pamiętam, co też świadczy o pewnego rodzaju wyjątkowości takich sytuacji

1

@jeyx77x Powtórzę jeszcze raz. Ustawienie to papier, na boisku wygląda to inaczej. Valverde nie miał takichj techników wybieganych jak Pedri, czy Frenkie, miał IVana, Vidala, Paulinho, wybieganych, ale nie najlepszych technicznie, do tego Arthur, czyli przeciwieństwo ich, które nie było wybiegane. Lepił tym co miał. Stworzył świetną ekipę, wielokrotnie graliśmy różnymi ustawieniami w meczu, a to wyjściowe to tylko papier. Na Boisku graliśmy inaczej, w pewnym momencie mieliśmy Roberto pod bramką z Albą, Vidal i Luis w polu karnym, Messi przed, IVan wspomagający lewą, czy też prawą stronę i to samo Vidal, czy Paulinho. Ustawienie się zmieniało, byliśmy świetni taktycznie. Do tego nie było potrzeby kombinowania nad tym jak to ustawienie na papierze miało wyglądać i wmeczu to samo, bo było odnalezione to najskuteczniejsze.

0

@Rewolucja123 byliśmy poukładani, w końcu Valverde też musiał rzeźbić z niczego w Bilbao, z tyłu graliśmy bardzo spójnie i szczelnie z przodu natomiast wszystko kulało, brak ruchu z przodu i gra Leo- Luis, Alba tylko to mam w pamięci. Kwiatki oczywiście były, ale biorąc pod uwagę nasz budżet na tamten czas to można było zrobić wszystko, byliśmy pragmatyczni do bólu to było dobre jakiś czas, w końcu ligę wygraliśmy prawie bez porażki to doceniam, ale były momenty że indywidualność musiała przeważyć, Przypominam że Iniesta był jeszcze. Ci by było gdyby dzisiejszą ilość sytuacji miał Suarez w formie fizycznej? Bo o tym tez Valverde zapomniał. Gdyby nie genialna forma paru zawodników to Valverde poleciałby bardzo szybko, taką taktyką nie można grać w takim klubie i z takim budżetem. Teraz dobrze widać jak dużo tym chłopaka dają piękne zwycięstwa po zespołowej akcji a nie Alba, Leo Suarez. Można powiedzieć,że póki działa to jest dobrze, ale musieliśmy spaść z wysokiego konia, żeby to zrozumieć. Pojedyncze przypadki dla mnie nie zmienia tego betonu jaki z tego pamiętam, a dużo niestety pamiętam, bo w głowie ciągle mam czasy Enrique, Pepa lub Martino

0

@jeyx77x Przypominam, że u Koeman'a też sporo punktów zawdzięczamy duetowi Messi-Alba, stary schemat wciąż działa. Nie można zrzucać tutaj wszystko na indywidualności, jak taktyka pracowała cały mecz, tlyko brakowało tej wisienki. U Ronalda nie zawsze działała taktyka i indywidualnosći działały, np. początek meczu z Sevillą, tu w środku meczu z Alaves jakiś błąd się pojawił i Antek dostał piłkę. Ahhh i to przygotowanie. To jest mit, jak drużyna wygrywała, to cisza, jak rpzegrywała to płacz. A nie było zespołowych akcji? W tym sezonie też wiele akcji po podaniach Leo-Alba i padały gole, z Osasuną np., Realem, Sevillą.

0

@Rewolucja123 stary sposób ZNOWU działa, bo przypominam,że już nie działał a przynajmniej przestawał działać, no a działa głównie dzięki miejscu jakie robi reszta drużyny, w polu karnym jest już więcej niż jeden zawodnik. Fajne u Ronalda jest to że jak nie działa jakoś sposób to próbujemy tak nacisnąć żeby to zadziałało. Właśnie to ciśnięcie jest imponujące, co myślisz?

0

@jeyx77x Ciśnięcie pod to samo nie ma sensu, bo potem łatwo odczytać twoje ruchy taktyczne.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?