- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1826 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
83 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1826 Culés
1
Eksperci w TVP Sport mówią, że Bayern dominował z PSG cały dwumecz, a Paryż strzelał bramki. Co do pierwszego meczu się zgodzę, ale w drugim sama obecność Paredesa spowodowała zatrzymanie Kimmicha w środku. Założę się, że obecność Verrattiego na boisku wspólnie z Paredesem i Paryż by dominował totalnie... Bayern nie jest nieśmiertelny. Niech się cieszą, że nie grają z City bo ta potęga Flicka by szybko runęła.
0
@Barca_Big_Moment Niech się City i PSG cieszy, że kontuzja wykluczyła Roberta, bo Bayern z Lewym by ich raczej "poskładał" na boisku.
0
@puyol_presidend5 Bayern kogo by nie pokonał, oni są najlepsi przecież, tyle że gdyby Pep nie wtopił z Lyonem gdzie ewidentnie przekombinował to by nie było trypletu, a w konsekwencji sekstetu.
0
@Barca_Big_Moment Tak, sobie to tłumacz. City by w tamtym momencie może nie przerneło 8-2, tak jak my, ale z 3-0 by przegrali. Bayern w tamtym momencie mógłby zostać spowolniony, ale nie zatrzymany.
0
@Barca_Big_Moment Słucham? Skąd ta pewność, że City, które dostało w dupkę od....Lyonu (hihi) pokonałoby wielki, bezbłędny Bayern, który puknął nas 8:2?
0
@daniel32778 Zrobić Ci analizę gry i pokazać dokładnie jakby to wyglądało? Bayern męczył się w środku pola z Barceloną, mimo tych ośmiu bramek to Thiago był osamotniony w środku pola, Goretzka był zainteresowany wyłączeniem de Jonga, a Muller dublował pozycje Lewego, żeby wymuszać wyjście do przodu Lengleta.
Załóżmy, że Bayern wychodzi na to spotkanie w takim samym ustawieniu jak w meczu z nami, City z kolei wychodzi w ustawieniu z dzisiejszego meczu bo w podstawowej jedenastce się nic nie zmieniło. Bayern w poprzednich meczach miał inicjatywę i posiadanie piłki bo mierzył się z rywalami, którzy nie byli zainteresowani wojną o środek pola, więc go skrzętnie odpuszczali i cofali się pod własne pole karne. Chelsea i Lyon tak właśnie grali z Bayernem. Tymczasem Manchester City to zespół, który ma największe posiadanie piłki w Europie, tworzy najwięcej sytuacji strzeleckich, a także potrafi wyjść spod pressingu rywali, a wykorzystując luki w szeregach rywali. Głównie przy pojedynkach w środku pola potrafi odnaleźć się w przestrzeniach otwieranych za pomocą gry na małej przestrzeni i skutecznie zepchnąć rywali do głębokiej defensywy, wymienność pozycji oraz przyśpieszenia tempa gry, korzystanie z obu skrzydeł prowadzi do oblężenia bramki rywala i rozpoczęcie ciągłego szturmu na nią. City ma w środku pola Gündoğana, który wyłącza z gry Thiago, poprzez zastosowanie taktyki krycia indywidualnego. Rodri odpowiada za Müllera, dzięki meczu Lewandowski musi mierzyć siez dwoma stoperami Citizens, czyli Pep odbiera atut Flickowi, który wygrywa mecze z topowymi zespołami. KdB ma po swojej stronie Goretzke, ale ruchliwość i kreatywność Belga oraz wsparcie bocznych obrońców powoduje, że gdy piłka trafia do Belga, który znajduje się po lewej stronie, ten ma możliwość podania do Zinczenko, a na drugiej stronie analogicznie Walkera. Dzięki takiemu zabiegowi City tworzy przewagę 2-1 na obu flankach, a jeden gracz Bayernu, musi mierzyć się z dwoma City, Flick nakazuje cofnięcie się Leona, aby udzielić wsparcia Kimmichowi na swojej prawej stronie, ale City wówczas korzysta z otwartej przestrzeni i przegrywa piłkę na wolne pole, otwierając korytarz dla swojego prawego skrzydła Mahrez i Walker mają po swej stronie osamotnionego Daviesa. City wraz z upływem meczu zyskuje przewagę, dynamicznymi skrzydłami otwiera sobie dostęp do bramki. Środek pola zostaje zdominowany przez City. Myślisz, że Flick byłby samobójcą? Nie jest głupi i nie wyszedłby na wymianę ciosów z Man City bo to skończyłoby się pogromem. Bayern musiałby zagrać jeszcze bardziej defensywnie niż z PSG, niemalże całkowicie cofnięci pod własne pole karne i wykorzystać wszystko co będą mieli, a gwarantuje City miałoby lekko dwa razy tyle okazji do zdobycia gola.
@puyol_presidend5 City z tą Barceloną wygrało by dwucyfrówką.
1
@Barca_Big_Moment Ja Ci pisze realistycznie jakby to wyglądało, a Ty piszesz fantasty. Dominacja środka pola Guardioli by nic nie dała. Już kiedyś Real jak trenował Bayern pokazał mu ile znaczy w tym meczu środek pola, a o Liverpoolu, Totkach czy Lyonie w Lidze Mistrzów już nie wspomnę. Guardiola to świetny fachowiec, a City to bardzo dobry klub, ale oni jak nie ograli w tamtym czasie Lyonu, to o Bayernie nie było, co nawet marzyć, bo nie mieli do nich startu. Fajnie, że się rozpisałeś, ale to trochę szkoda klawiatury czy baterii w telefonie, bo to praktycznie lanie wody. City było przy Bayernie kruche jak fajans. Barcę by ograli w tamtym czasie, ale nie Bayern.
0
@daniel32778 Jeśli dla Ciebie analizy systemów gry i poszczególnych opcji taktycznych to fantasy, to albo masz tyle wspólnego z futbolem, co pograsz w FIFĘ, albo triggerujesz i wychodzisz na nastolatka. W innym wypadku jesteś bardzo pod wpływem mediów i pseudo ekspertów na kanale sportowym, którzy stworzyli "potęgę Bayernu". Zauważ, że tylko w Polsce i Niemiecki Bild uważa Bayern za kolosa, a cała reszta... Od Anglii, przez Francję, Hiszpanie i resztę Europy twierdzi, że City jest bardziej kompletną ekipą z lepszym trenerem od Bayernu.
Nie uważasz, że jeśli PSG z Paredesem (bez Verrattiego) dominuje ich w środku pola i ma kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki to City by tego nid robiło? Man City ma duży lepszy arsenał zagrań w ofensywie, oprócz kontr trójkami. Środek pola tutaj załatwia robotę i przestań psioczyć na Real, bo uważam, że ten "beznadziejny" Madryt również by wykopał Bayern z LM. Mentalnie Bayern to dzieci we mgle przy Królewskich. Cały sekstet był zdobyty na absolutnym szczęściu, jeden mocniejszy rywal z Topu i Bayernu by nie było. Mowa o kimś z dwójki City/Real.