La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1637 Culés

7

Na świecie, szczególnie na tak zwanym "zachodzie" nieustannie kurczy się klasa średnia. Nieustannie rośnie przepaść pomiędzy najbogatszymi, a tymi co aspirują do bogactwa, nie mówiąc nawet o tych najgorzej sytuowanych. Rosną progi wejscia, rośnie różnica.
No i przyszedł czas na piłkę. Tak, LM w obecnym formacie też utrudniała klubom klasy średniej na dostanie się do rozgrywek, jednak szansa istniała. Teraz nastąpi kompletne odcięcie możliwości mierzenia się z najlepszymi. Taki znak naszych czasów.
Widzę tutaj posty osób, które twierdzą, że to zrobi dużo "dobrego dla świata"... Jeżeli chodzi o zasadę, że ci najbogatsi staną się jeszcze bogatsi i wypną się na resztę, to tak.
No i stracą na prestiżu rozgrywki ligowe, skoro nie będzie możliwości awansu do pucharów.
Póki co wygląda to słabo. Pomysł i konstrukcja tych rozgrywek ma bardzo mało wspólnego z otwartą rywalizacją sportową.

konto usunięte

1

@Stoiczkow lepiej tego ujac nie mozna - mialem napisac podobny post .Zgadzam sie w 100% procentach

jak dla mnie zdrowa rywalizacja upada a iluzja wolnego rynku trwa w najlepsze

1

@Stoiczkow Skro 5 drużyn ma cyklicznie się zmieniać to zakładam, że będą oni rozpatrywani właśnie na podstawie wyników rozgrywek ligowych w swoim kraju. Sam jednak nie do końca rozumiem ideę tego mechanizmu, bo jak mówią doniesienia w lidze mają być permanentni członkowie. Chodzi mi na przykład o to, że jak będą rozpatrywane zmiany gdy drużyny "zmienne" osiągną znacznie lepsze wyniki niż członkowie. Moim zdaniem byłoby fajnie gdyby liga doszła, bo kocham oglądać piłkę na najwyższym poziomie. Mam jednak obawy, że całe to przedsięwzięcie jest jedynie formą wywarcia presji na posiadające absolutny monopol organizacje; FIFA i UEFA.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?