- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1191 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
51 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
20 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1191 Culés
3
EURO z 16 drużynami było lepsze niż z 24 zespołami, Mundial rozszerzony do 42 drużyn to przesada. Tu nie ma czego ukrywać, to są błędne decyzje FIFA/UEFA. Także reforma Ligi Mistrzów jest zła, bo wprowadza jeszcze więcej spotkań w napiętym sezonie.
Ale czy Superliga to dobry lek na całe te zło? Jak pomyśle sobie, że te 12 klubów ma już zawsze z powodu samej swojej nazwy grać w tej lidze to mnie zwyczajnie skręca. Ligi krajowe stracą dużo na znaczeniu, taki Liverpool może mieć już wywalone na walkę z West Ham czy Leicester bo przecież oni, ten gigant miejsce w Superlidze będzie mieć.
Najlepszym wyjściem byłaby reforma Ligi Mistrzów, dajmy nawet zmianę nazwy na Superligę. 24 drużyny, kilkanaście z najlepszych lig europejskich na bazie wyników ligowych + kilka drużyn kwalifkujących się za pomocą eliminacji, tak jak teraz.
Mniej zespołów, ale większy prestiż, więcej kasy dla drużyn uczestniczących, jakieś nowinki techniczne. To by był rzeczywiście świetny pomysł.
A co dostajemy dzisiaj? Jedno zabetonowanie futbolu zastępujemy drugim.
0
@barcelonaLM Z drugiej stronu te kluby i tak prawie zawsze grają w LM
1
@adi7adi8 Arsenal, Milan, Inter swego czasu miał problemy, Spurs też różnie. Po prostu może nadejść czas kiedy jedna z drużyn Superligi będzie nie dojeżdżać sportowo, a i tak będą grać, zamiast lepszych drużyn
0
@barcelonaLM Moim zdaniem obecny projekt SL jest tymczasowym rozwiązaniem i z czasem sama forma rozgrywek ulegnie zmianie. Słusznie napisałeś o wątpliwościach, ale to dopiero początek. Błędy będą, ale trzeba się na nich uczyć. Z czasem cały system się zmieni tak aby wszyscy byli zadowoleni.
0
@barcelonaLM Wiadomo że jest taka szansa