- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2192 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
82 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
28
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2192 Culés
8
W sumie to się tak zastanawiam czy my poza Busim mamy kogoś kreatywnego w 2 linii kto potrafi rozrzucić, rozciągnąć i uspokoić i podać krossowe podanie? Bo z tego co widziałem to Frenkie i Ilaix to typowe konie do biegania Box2Box a Pedri też nie jest typem pomocnika o takim profilu jak napisałem. Oj jak bym tu chciał takiego Kimmicha czy Verrattiego bo po Generale dalej nie mamy pomocnika, który by robił takie rzeczy.
1
@Coutinho007 nie mamy
2
Ciekawi mnie jak się rozwinie Nico
4
@Coutinho007 Pedri pasuje do gry kombinacyjnej i krótkich podań. I faktycznie, oprócz Busiego nie mamy takiego. Tzn niby jest, ale w sumie go nie ma - Pjanić.
0
@Coutinho007 Pedri jest. Pokazywał już w tym sezonie takie zagrania, ale coś ostatnio ich brakuje. Bodaj z Paryżem na wyjeździe potrafił zagrać długą piłę do Dembele, dał też jakiś przerzut. Griezmann pewnie by często takie dawał, ale wtedy zmieniasz mu pozycję.
3
@KacperVEB Nico to kolejny koń do biegania z tego co widziałem i bliżej mu do De Jonga stylem gry niż do Xaviego. Brakuje mi tu pomocnika w stylu Xaviego, Thiago, Verrattiego czy Kimmicha.
0
@Rewolucja123 Pedri to nie pomocnik o profilu Generała.
1
@Rewolucja123 to, ze dany pomocnik 2 czy 3 razy poda kluczowe podanie nie znaczy, ze jest kreatywny w tym aspekcie. Pedri aktualnie nie jest za dobry jeszcze w kwestii kluczowych piłek
0
@Coutinho007 to chyba trzeba czekać na gaviego
0
@KacperVEB @Coutinho007 Nie jest takim, jak ty opisałeś może, ale jednak potrafił w tym sezonie w odpowiednim momencie takie zagrywać, bardziej go nazwałbym typem Iniesty.
2
@KacperVEB Chyba poza Busim nikt nie jest. Frenkie czasem sprawia wrażenie jakby wolał zostawić komuś innemu takie zadanie zamiast samemu się go podjąć, Pedri to jeszcze młodzik, Ilaix tak samo i raczej to jest profil konia do biegania bardziej niż kreatora a Puig, Pjanić skreślony. Najgorsze jest to, że jeszcze chce tu Koeman Wijnalduma czyli kolejnego konia do biegania podającego do najbliższego......
1
@Rewolucja123 a dla mnie jest tak jak mówi @Coutinho007, oprócz Busiego nie mamy w kadrze zawodnika, który dawałby sporo kluczowych podań
0
@Rewolucja123 Ale on nie jest od dyktowania tempa i rozrzucania długich piłek, bardziej jest od dynamizowania akcji.
0
@Coutinho007 zgadza się
0
@KacperVEB Nie tylko kluczowych podań. Tu chodzi o uspokojenie gry, regulowanie tempa, dokładność, rozegranie. Same konie do biegania tu są poza Busim i Pedirm.
0
@Coutinho007 Dla mnie takim zawodnikiem jest nasz sławny Riqi Puig i według mnie jeśli dostałby chociaż połowę szans co Pedri (ale nie jego kosztem czasem!), to pokazałby się z podobnie dobrej strony. Najbardziej ze wszystkich pomocników przypomina profilem Inieste (oczywiście do Andresa mu daleko). On jak wchodzi to dostaje srogie ogony, a mimo to zawsze jest zaangażowany w jakieś akcje ofensywne. Co innego dostać 5 razy po 5min w co 5 meczu, a co innego dostać kilka meczów pod rząd gdzie się zagra te minimum 60min w każdym. Myślę, że trochę marnuje się jego potencjał, ale to to też może wynikać z braku miejsca w obecnym składzie, z powodu czego mooocno ubolewam :(
0
@Fenelon Puig to nie ten profil. Pomicnik o tym profilu musi być taktycznie ogarnięty i mieć chłodną głowę a u Puiga czasem tego brakuje.
0
@Coutinho007 jak dla mnie to brak tych kluczowych wynika tez z tego, ze posiadamy w składzie Leo. Skutkuje to tym, ze większość zawodników jak widzi Messiego woli oddać jemu piłkę niż zaryzykować jakimś bardziej skomplikowanym podaniem
0
@KacperVEB Niby tak ale Roberto to robi notorycznie np...
0
@Coutinho007 Jakby Koeman chciał, to mogłoby zrobić takiego pomocnika z Pedriego. Kroos zaczynał swoją przygodę z profesjonalną piłką na skrzydle i do Bayernu wrócił jako ofensywny pomocnik.
0
@Khajio Pedri no cóż nie widzę u niego tych cech co u Kroosa.
0
@Coutinho007 zobacz tylko jedna ważna sprawę, zwyczajnie tego typu zawodników na rynku jest bardzo bardzo mało. Jeśli wymienisz mi 5 zawodników za rozsądna cenę, którzy są tego typu zawodnikami to będę pełen podziwu
0
@KacperVEB Wydawało się, że to będzie Arthur nie wyszło, hmm w sumie jest Sensi ale Sensi to szklanka, mamy Monchu ale on w Gironie chyba zostanie, nie wiem jak ten Gavi bo to melodia przyszłości, jest Thiago w sumie którego już powinni wziąć rok temu ale nie pykło bo po co...
0
@Coutinho007 U Kroosa 12 lat temu też było mało widocznych cech z dzisiejszego Kroosa. Piłkarze stale ewoluują, zwłaszcza ci młodzi z umiejętnym używaniem głowy i bynajmniej nie chodzi mi o procent wygranych pojedynków powietrznych. Niemiec po prostu dostosował się umiejętnie do wymogów i dojrzewał z każdym spotkaniem, wyrabiając sobie przy tym nowy styl. Xavi czy Kimmich na pozycji ŚPO graliby zupełnie inaczej do tego, do czego nas przyzwyczaili.
No i faktycznie ciężko jest kogoś znaleźć o takim profilu obecnie.
0
@Coutinho007 i uważasz, ze Monchu to ten typ piłkarza? sensi faktycznie potencjał ma ogromny ale szklanka ogromna, Gavi zobaczymy a dla thiago już za późno
0
@Khajio No ja np u De Jonga to obecnie widzę bardziej lepszego technicznie Rakiticia bez strzału z dystansu, SFG i długiego podania niż Xaviego np.