La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1043 Culés

18

Thiago: "La Masia była czymś więcej niż tylko szkołą piłkarską, od najmłodszych lat uczą tam szacunku dla rywali, kolegów z drużyny, trenerów i każdej osoby, która pojawia się w naszym życiu."


4

@Chakalaka Kiedys podobno było "Thiago Łeeh no trudno odszedł, mamy Roberto" =D Bardzo żałuje jego odejścia bo nie mamy obecnie pomocnika o takim profilu po odejściu Xaviego i ani w szkółce nie mamy takiego ani na rynku...

1

@Coutinho007 A jakby tak Thiago do nas?

6

@Chakalaka Gdyby tylko rozegrał te parę meczów więcej to by z nami pewnie został, wypuszczenie takiego talentu i pomocnika o takiej bajecznej technice, wizji gry, inteligencji taktycznej to największa zbrodnia jaką dokonano u nas od wielu lat...

0

@Pawel13sz Była okazja ale Barto sie wolał bawić w ksiegowość kreatywną i ostatecznie zamknął mu droge do powrotu... brawo

4

@Coutinho007
Zgadzam się. Odejście to jedno, a należy jeszcze pamiętać, że Thiago odszedł do Bayernu za śmiesznie niską kwotę. Z tego co pamiętam Bawarczycy skorzystali z klauzuli, która przewidywała obniżenie kwoty odstępnego w przypadku nierozegrania określonej liczby meczów w sezonie.

0

@Coutinho007 W sensie teraz go kupić z Liverpoolu zamiast Wijnalduma.

5

@Pawel13sz
Absolutnie nierealne. Ma kontrakt do 2024 roku, a Liverpool na pewno go nie puści. Poza tym ma już 30 lat, więc niestety nie powinno być już dla niego miejsca w Barcelonie.

1

@Coutinho007 Thiago powinien wrócić wtedy kiedy Arthur odchodził i o żadnej wymiany z Juve nie powinno być mowy, a szczególnie za Pjanica, który najlepsze lata miał za sobą.

2

@Chakalaka Myślałem, że trochę młodszy.

2

@Chakalaka Wyuchał nas Pep i Bayern a i Real bo Kroosa sobie kupili z Bayernu za śmieszną kasę a my Ivana...

2

@daniel32778 No dokładnie...

1

@Chakalaka Nie żebym miał coś do Ivana ale Ivan to typowy Biegacz o żelaznych płucach a nie kreator w 2 linii o czym się boleśnie przekonaliśmy w sezonie kiedy odszedł jeszcze Andres z klubu i musieliśmy oglądać go w 2 linii z drugim biegaczem surowym technicznie Vidalem.

0

@Pawel13sz Decyzja, która moim zdaniem zawarzyła na okresie sraki i szamba w środku pola to była...

1

@Coutinho007 przecież Thiago Nic wielkiego w Bayernie nie gral, końcówka ostatniego sezonu ok, ake poza tym w Bayernie wcale nie był wiodącą postacią, teraz w Liverpoolu jest to samo, do tego masa kontuzji. Nie wiem co by było jakby został u nas, ale mowienie, że z nim historia Barcy bylaby inną to nieporozumienie.

0

@Nieznajomy Wizją gry, techniką, elegancją i taktyką zjadał chyba wszystkie te konie do biegania jakie do klubu kopowali po jego odejściu.

1

@Coutinho007 Według mnie bardziej stylem do Barcy na pewno pasował Kroos niż Rakitic. Chorwat swoje u nas osiągnął, ale Niemiec był jednym z kluczowych postaci obok Modrica, Ronaldo, Ramosa czy Marcelo do 3 LM i dalej jest jednym z najważniejszych zawodników Realu, a Rakitic u nas miał 2 sezony bardzo dobre, 2 dobre, a o pozostałych 2 wolałbym zapomnieć, bo trochę psują jego osiągnięcia w Dumie Katalonii. Kiedy PSG oferowało 90 mln Euro za niego w 2018. Trzeba było brać z bez zastanawiania się, bo kto daje tyle za 30 letniego zawodnika?

1

@daniel32778 Sam Rakitić też nie chciał odejść no i Valverde chciał jego pozostania i katował go w 18/19 kiedy ten już był w sumie na oparach po Mundialu.

0

@Coutinho007 Raczej nie było bo Thiago to miało być cudowne dziecko i kolejny wybitny wychowanek w pomocy o SR nikt tak nie pisał.Poważny.

0

@Gall A to akurat nie prawda, jak Thiago odchodził to często tutaj by głosy, że SR to będzie nowy Xavi

0

@Nieznajomy Tylko trzeba odróżnić glosy od głosów poprawiających sobie samopoczucie, są tu też głosy że Puig to wielki piłkarz.

Każdy pomocnik z LM ma w sobie cząstkę "Xaviego" bo tak szkoli się pomocników od czasów Armora ale to Thiago bliżej stylistycznie do Xaviego.A SR tak naprawdę to wylądował na PO bo jest słabym pomocnikiem,a może nie słabym bo na papierze ma dużo miałkim pomocnikiem.

0

@Gall Zgadzam się i nie jestem zupełnie fanem SR, ale głosów o tym że będzie wielkim piłkarzem było bardzo dużo, jak zresztą o każdym zawodniku wchodzącym z La Masii

0

@Nieznajomy Znaczy masz rację w tym że takie głosy się pojawiały bo taka jest specyfika LM że wyróżniający się zawodnicy od razu zdobywają łatkę wielkiego talentu, mnie całkowicie wyleczyły dramy z Deulofeu i sztuczne pompowanie balonika. Po prostu trzeba filtrować pewne informacje od zaufanych źródeł, idealnym przykładem jest konrad który ma słaby sezon w BB a niektórzy tu kreowali go na zbawcę skrzydła w Barcelonie.

Dlatego dla mnie który dawniej uważnie śledził informacje ze szkółki to thiago był wielkim talentem a SR tylko wyróżniającym się graczem, co nie znaczy że ktoś tu na stronie mógł takie wizje forsować bo tego nie pamiętam ale dziwić by mnie to nie zdziwiło.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?