0

Brak Messiego obnazyl nasze slabosci. Widac, ze nie tylko Messi potrafi zrobic i wykonczyc akcje ale swojja gra potrafi tez stworzyc duzo miejsca dla innych zawodnikow. Mysle, ze Guardiola powinien sie stawic paru krytycznym pytaniom, dlaczego sobie zestawil druzyne w ten a nie inny sposob. W druzynie graja przecietniacy jak Bojan, Keita czy Maxwell. A sprzedajemy graczy pokroju Ibra czy Toure. Wczoraj az sie prrosilo, zebby wszedl ktos taki jak Toure, ktory by pociagnal do przodu, rozerwal szyki rywala czy uderzyl za pola karnego. Niestety ulubieniec Pepa Busquets do tego sie nie bardzo nadaje...

0

Ja uwazam, ze ma racje. Barca i real dominuja lige pod kazdym wzgledem. To staje sie powoli malo interesuajce i prowadzi ogolnie do oslabienia poziomu calych rozgrywek.

0

co to znaczy: problemem jest stanowisko arsenalu? arsenal podpisal z fabregassem kontrakt i barcelona powinna go respektowac. a pilkarze niech sie naucza, ze jak cos podpisza to jest to wiazace a nie po roku, ze chca odejsc.

0

moze ktos zrobi w facebooku grupe fanow yaya toure przeciwnych jego odejsciu z barcelony?

0

tar-elendil: jak mozna mowic, ze w tym sezonie nie bylo z niego pozytku, jesli w wiekszosci nie gral a jak gral to byl jednym z najlepszych? ogladales jakis mecz z jego udzialem, zeby tak mowic?

0

mialo byc: pupilkowie pepa.

0

yaya i henry to przyjaciele, obaj przesiedzieli ten sezon na lawce. wiadomo, ze keita i busquets to pupilkowie pepe. przeciez pep powiedzial, ze bedzie chcial pomoc busquetsowi, zeby dostal sie do skladu hiszpanii na mistrzostwa swiata. a pamietacie jak pep chwalil keite w zeszlym roku, ze to pefekcyjny pilkarz dla kazdego trenera? bo wykonuje 1:1 wszystkie polecenia trenera na boisku. niewazne czy jest dobry czy nie, byle robil to co mu kaza...

mnnie to wszystko smierdzi.

0

busquets jest graczem o innych predyspozycjach niz toure. porafi grac jedynie w destrukcji. w ofensywie jest bezuzyteczny. jesli barca sprzeda Toure to sie zalamie, ale najbardziej winnym tego bedzie pep. wyobrazam sobie optymalna pomoc z xavim, iniesta i toure. busquets i keita na zmiane.

ale jesli toure odejdzie to to zrozumiem. zycze mu, zeby poszedl do arsenalu.

0

mysle, ze wielu z was ma za duze wymagania co do ibry. po pierwsze to nie jego wina, ze on tyle kosztowal. inter mu zrobil dobra reklame a barca byly glupia, zeby tyle zaplacic i oddac za darmo etoo. ja bym wieccej niz 30 milionow euro za niego nie wydal. zamiast krytykowac zlatanna moze by tak skrytykowac txikiego i laporte.

po drugie ibra nie jest snajperem jak etoo. nie oczekujmy, ze bedzie strzelal 30 bramek w sezonie. od tego sa messi i bojan.

mysle, ze ibra mozze grac lepiej niz teraz, ale nie oczekujmy od niego cudow. drugim messim ani ronaldinho nie bedzie. a to, ze potrzebujemy centralnego napastnika jest jasne.

0

zeby stawic sprawe jasno: cena za zlatana byla zbyt wysoka. etoo + 46 baniek to byla gruba przesada. za sama ta cene mozna bylo sprowadzic ville. a etoo sprzedac komus innemu. kto zawarl taka transakcje? mysle, ze odpowiedzialnosc spada za txikiego i laporte.

ale pamietacie rok po zdobyciu LM przez rijkarda? nie zmieniono nic w druzynie i byla klapa. druzyna potrzebowala nowej krwi i pep to wiedzial. wielu jz zdaje sie nie pamietac, jak psioczyli rok temu na etoo, ze marnowal tyle setek. poczekajmy zobaczymy. w koncu ten sezon nie jest taki zly: mamy duze szanse na obronienie mistrzostwa a w LM odpadlismy w duzej mierze dzieki sedziom.

0

berbatov wzrostu ibrahimovica... hmmm...

te dyskusje sa czcze. ibra udowodnil w interze i juventusie a wczesniej w ajaksie, ze jest dobrym pilkarzem. udowodni to jeszcze w barcelonie. tylko niektorzy zapominaja, ze on nie jest centralnym napastnikiem. owszem potrafi strzelic gola, ale robi tez duzo asyst i pracuje dla zespolu. dlatego potrzebujemy kogos takiego jak villa, ktory bedzie wykanczal akcje. villa pogra jeszcez 2-3 lata na najwyzszym pozimoie a pozniej nastanie czas bojana.

a co do etoo - pozbycie sie go bylo dobra decyzja. czy widzicie jak on w tym sezonie gra? gorzej od ibry na pewno. milito gra w interze 5x lepiej od niego. etoo tylko biega. sorry, ale jego czas sie juz skonczyl.

0

to jest smieszne co tu czytam. bojan strzelil jedna bramke i juz lepszy od zlatana....

pamietacie jaki pierwszy sezon mial henry w barcelonie?

zlatan jeszcze pokaze swoja przydatnosc, zobaczycie. mysle, ze jak przyjdzie villa, to zlatan zejdzie na lewa strone, tam gdzie powinien grac. jeszcze sie nam odplaci za te pieniadze co na niego wydalismy. a bojana bym trzymal. ma dopiero 19 lat. jeszcze ma czas sie rozwijac. iniesta tez nie od razu stal sie podstawowym pilkarzem barcy.

0

z tego co dzisiaj pisze marca, kartke w 80 minucie dostal llorente a nie busquets.

0

co jeszcze chcialem dodac, to to, ze yaya jest wyraznie lepszy w srodku pomocy anizeli nna prawej stronie. w drugiej polowie sie wyraznie ozywil. jesli pep mowi, ze popelnil bledy w ustawieniu w pierwszej polowie, to mysle, ze mial to na mysli.

0

ja mysle, ze ibra zagral tak jak nas do tego ostatnio przyzwyczail, ani dobrze ani zle. a to ze strzelil bramke, ktorej nie mogl nie strzelic nie bylo jakims super osiagnieciem. jestem jednak przekonany, ze ma on o wiele wiekszy potencjal i najpozniej w przyszlym sezonie sie o tym przekonamy.

co do messiego zagral dobre zawody (przeciez nie bedzie w kazdym meczu objezdzal 5 rywali i strzelal bramke). mial pare ladnych podan, sypnal w slupek po ladnej akcji itp. nie zgadzam sie z tym, ze zagral cienko (w porownaniu z reszta zawodnikow).

0

spadaj cieniasie ribery

0

nie rozumiem dlaczego najlepsze to postawa ibry. przeciez gral jak zwykle, gdyby nie to, ze przylozyl noge we wlasciwym momencie, pewnie by go znow krytykowano. wg mnie najlepsze to jest o, ze minimalnym naklademm zdobylismy 3 punkty i nie stracilismy bramki

0

ten czlowiek jakies brednie odpowiada. lepiej, zeby sie zamknal i nie robil zlatanowi nieddzwieddziej przyslugi.

0

niech sobie odpocznie troche. yaya i tak jest lepszy

0

challenger

przeczytaj moja wypowiedz uwaznie. czy sevilla jest naprawde tak duzo slabsza od lyonu? gdyby sedziowie sedziowali obiektywnie w meczu z sevilla, czy real oddalby te 32 strzaly i mial taka przewage? watpie. 2 przyklady: przed druga bramka dla realu guti huknal w poprzeczke. sedzia odgwizdal rzut rozny, mimo, ze nikt z sevilli nie dotknal pilki. po rzucie roznym padla bramka dla realu (strzelal ramos glowa). przed trzecia bramka dla realu kanoute byl wyraznie faulowany przez zawodnika realu. sedzia nie odgwizdal wolnego. real wrzucil pilke w pole karne a van der vaart strzelil bramke.

0

caminero

do twojego posta chhcialbym dodac, ze to nie sevilla byla tak cienka, jak sie moglo wydawac, tylko sedziowie ponagali realowi caly mecz, dajac im wrzuty z autu, rzuty rozune czy nie gwizzdajac fauli na pilkarzach sevilli. w ten sposob sevilla byla wybijana z rytmu i real ciagle byl w natarciu. w sobote po meczu powiedzialem, ze w lidze mistrzow bedzie to inaczej wygladalo, bo tam mozna liczyc na bardziej obiektywne sedziowanie. i rzeczywiscie wczoraj tak bylo.

poza tym niezmiernie sie ciesze, ze real odpadl i mam nadzieje, ze zagramy juz jako mistrzowie hiszpanii w finale LM w Madrycie.

0

uwazam, ze to nie wina pojedynczych graczy, tylko calego zespolu. choc duza zasluge w naszej porazce mial oczywiscie puyol. ale kazdemu sie zdarzaja bledy.

ogolnie gramy wolno i schematycznie. zanim skonstruujemy akcje rywal zdazy sie cofnac calym zespolem. kreujemy malo sytuacji podbramkowych. ogladam ostatnio mecze realu i widze, ze real kreuje o wiele wiecej sytuacji pod bramka przeciwnika. sa bardziej ruchliwi, maja takze wiecej pilkarzy potrafiacych zdobyc bramke. u nas ostatnio mozna tylko polegac na messim, czasami pedro i ibra a reszta to juz od swieta.

z innej beki. czy ktos z was ogladal mecz real-sevilla i zgodzi sie, ze sedzia caly czas gwizdal pod real (auty, rzuty rozne, nie gwizdal wolnych dla sevilli itp), tak ze sevilla byla caly czas pod obstrzalem i nie mogla ustabilizowac gry? tak bylo np przed druga bramka, kiedy guti walnal w poprzeczke a sedzia gwizdnal rzut rozny, po ktorym ramos strzelil glowa oraz przed trzecia bramka kiedy sedzia nie odgwizdal wolnego na kanoute i zaraz real strezlil bramke.

0

witam

najpierw nazwijmy biale bialym a czarne czarnym. rzeczywiscie wypowiedz pellegriniego jest glupia. bo w wielu meczach real gral przecietna pilke i np. w meczu z zurychem wcale nie stworzyl wielu sytuacji a gral na bernabeu.

z drugiej strony musze przyznac, ze czasami nasza gra mnie denerwuje. oczywiscie nasz styl jest niepowtarzalny i malo innych druzyn ma w ogole jakis staly styl gry. ale zdarzaja sie mecze ja ten przeciwko dynamo albo przeciwko interowi w mediolanie gdzie klepiemy pilke nie starajac sie poniesc wiecej ryzyka czy to przez szybkie prostopadle pilki czy strzaly z dystansu. chyba celem w pilce noznej jest strzelanie bramek a nie dazenie do 100% posiadania. np. w kijowie mielismy 78% posiadania pilki a sytuacji bramkowych jak na lekarstwo.

czasami tez przy korzystnym stanie zaczynamy grac w poprzek albo do tylu. wole mecze jak w zeszlych sezonach gdy przy stanie 2-0 czy 3-0 nadal gramy do przodu.

co do skutecznosci messiego nalezy sie jednak przyczepic. kazdy pilkarz moze cos poprawic nie wiadomo jak dobry by byl i w tym sezonie messi marnuje duzo sytuacji sam na sam ciagle robiac ten sam blad. strzelajac w bramkarza. nad tym powinien na treningach popracowac mimo, ze jest najlepszym pilkarzem na swiecie.

na zakonczenie, tak jak wielu jestem niemilosiernie wk***wiony, ze yaya siedzi w tym roku na lawce i ze pep forsuje busquetsa. na pewno sergio jest przyszlosciowym pilkarzem, ale jego czas jeszcze przyjdzie a na razie marnujemy jednego z najlepszych defensywnych pomocnikow na swiecie. boje sie, ze barca go sprzeda albo zgodzi sie na jego odejscie...

0

nie wyobrazam sobie naszego klubu bez puyola. puyol jest dla barçy tym kim maldini jest (byl) dla milanu czy del piero dla juve. ostatni mecz puyola w naszych barwach bedzie dla mnie dniem zaloby, tak jak wtedy kiedy ostatni raz luis enrique wybiegl na boisko w barwach barçy.

0

cos ten niews nie za bardzo udany. otoz sprzedaz dla czlonkow klubu zakonczyla sie do poniedzialku rano czyli wczoraj. zostalo 27700 biletow w wolnej sprzedazy. do wczoraj wieczorem wiekszoscc zostala wykupiona. zostalo jeszcze kilka biletow za 160 euro. kto sie pospieszy, moze je jeszcze dostac przez internet na stronie www.inter.it

0

niech cesc sobie pogra jeszcze rok dwa w arsenalu a potem przyjdzie na zmiennika xaviego. tak bylo z iniesta zanim wszedl na stale do skladu. jak xavi zawiesi buty na kolku to bedziemy mieli pomoc iniesta, cesc + ktos inny.

jak na razie to yaya toure jest nie do zastapienia na swojej pozycji. smiem twierdzic, ze to jeden z nawazniejszych 3 graczy barçy (obok messiego i xaviego) i jeden z najlepszych na swiecie na swojej pozycji.

0

z innej beczki. czy dobrze rozumiem? jesli real przegra albo zremisuje z valencia, a my wygramy z villarrealem jestesmy mistrzami?

0

najgorsze to jest to, ze gralismy zle. jesli wymienic graczy ktorzy zawiedli to bym powiedzial: alves, busquets, keita, etoo. ustawienie pepa z yaya w obronie nie bylo moim zdaniem szczesliwe. miejsce yaya jest w pomocy. tam go bardzo brakowalo. w obronie natomiast brakowalo szybkiego zawodnika, ktory by sie przydal lepiej przy grze chelsea.

0

nie bardzo zgadzam sie z ocena dla yaya toure. wprawdzie nalezy go pochwalic, ze nie dopuscil do utraty bramki, ale obrona to nie jego pozycja, jest zbyt wolny, zeby sie sccigac z szarzujacymi napastnikami. zawsze byl w tyle poprzez bledy w ustawieniu i musial sie ratowac faulem. dobrze, ze nie bylo karnego. poza tym bardzo brakowalo go w centralnej pomocy, gdzie busquets sobie zupelnie nie radzil. mam nadzieje, ze pep to przemysli i wyciagnie wnioski.

0

czy ktos zauwazyl jak w drugiej polowie przy naszym wolnym z lewej strony pola karnego lyonu marquez sie wkurzyl jak zobaczyl alvesa ustawiajacego sie do pilki. cos machal reka chyba do xaviego, zeby dosrodkowywal a nie zostawial pilke alvesowi.

kur** czy pep w ogole im mowi, kto i kiedy ma wykonywac wolne? przeciez alves sie pcha do kazdego wolnego a jego strzaly to po prostu zenada. niech to zostawi innym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?