1

@Rastafarnianin Albo piłkarz po zmianie płci z Pogoni Szczecin.

0

@Roobo Dzięki. Lajk od Roobo idzie do oprawienia i mam pamiątkę.

2

@NeroTFP1 Ma jednak znaczenie, gdy porównujesz obie gwiazdy, i należy przypominać, że CR7 był/jest typowym wykończeniowcem przez ponad dekadę, podczas gdy Messi cofał się do rozegrania, czyniąc jego zdobycze bramkowe jeszcze bardziej niedorzecznymi.

4

@ViscaelBarca2007 Gdy wchodziłem w dyskusje z różnymi kibicami, na różnych forach w przeszłości, zawsze raziło, że taki delikwent miał narrację i do narracji dostosowywał argumentację.

Pamiętam, że kiedyś tłumaczyłem kolesiowi, że na strzelonego gola składa się wiele podań i gol. I czasami udział strzelca gola w akcji bramkowej można wycenić na niemal 100%, a czasem zaledwie na 10%. Taka osoba, nie wiedziała o czym mówię.

Pamiętam, że tłumacząc różnicę między Messim a CR7, tłumaczyłem, jak bardzo w porównaniu do Argentyńczyka, Cristiano jest zależny od swoich partnerów, co bardzo ewidentne stawało się widoczne, gdy CR7 zmieniał otoczenie Realu na reprezentacje narodową.

Najlepsze było tłumaczenie wyznawcom, że CR7 zagrał przeciętne ME 2016, robiąc kanadyjkę w 2 z 7 meczów a jego słabszą postawę rekompensowali koledzy. Nie stanowiło to jednak przeszkody, by twierdzić, że CR7 w 2016 roku był wybitny, a Messi w na MŚ 2014 tragiczny, mimo, że kluczowe zagrania zaliczał w 5/7 meczów.

To były czasy - zrozumiałem, jak bardzo odklejają się kibice poszczególnych teamów/zawodników. Zresztą tu na forum też rozśmieszają mnie niektórzy, ujmując Dembele i nie potrafiąc zważyć jego roli w sukcesie w LM, gloryfikując nadmiarowo Raphinhię.

4

Błaszczak trzymał mnie kilka godzin w piwnicy i kazał napisać wierszyk.

Na Polskę spadł dron od ruska - wina Tuska
Przestał działać satelita od Muska - wina Tuska
Mąż zamiast Princessy kupił pieguska - wina Tuska
W totka jest trójka, miała być szóstka - wina Tuska
Lekarz onkolog wykrył gdzieś guzka - wina Tuska
Od rządu bije narracja pruska - wina Tuska

@Roobo Może być? Dasz lajka?

1

@Bocheno1 Danych wrażliwych nie ujawnia się na necie. Ale jestem urodzony w latach 70-tych

4

@pt9 Dzieciństwo lata 80-te, cudne lata dla dzieciaków, rozkopane osiedla, mnóstwo zaułków i zakamarków by się schować, kombinowanie, wymyślanie, kreatywnie na dworze, godziny latania za piłką, zabawy itd.

Żadne zasrane gnicie przed konsolą czy kąkuterem.

PS. życie towarzyskie i społeczne kwitło.

2

@michal26 Jestem liberalny, a drażni mnie powszechny w przestrzeni publicznej zwyczaj, a może nazwać to trend, dyskredytowania dzieci, ich obecności w przestrzeni publicznej oraz traktowania ich jak przeszkody życiowej. Podoba mi się model rodziny 2+2 lub więcej, uważam, że to najlepszy model zdrowego społeczeństwa.

Również, choć jestem wielki orędownikiem prawa do decydowaniu o usunięciu ciąży, nie popieram usuwania ciąży jako takiego.

Również jako skutek rozbuchanego liberalizmu postrzegam okropną i szkodliwą społecznie indywidualizację życia, skupienie na siebie i krzewienie egoizmów.

0

@clyde Tak, i co w związku z tym?

A media polskie reprezentatywne to jakie? "Gazeta Polska"? Skąd wiesz, które media żydowskie pisały co, i jaką masz pewność, że niektóre radykalnie prawicowe nie tłukły narracji Netanjahu? Ty nie znasz żydowskiego rynku medialnego.
Media w dowolnym kraju są różne i trzeba umieć je rozróżniać.

Nieważne, ważne, żeby nie przydawać gówno wydarzeniom absurdalnie wysokiej rangi, co zrobiła konserwa z LR (nie mam na myśli Ciebie konkretnie, choć też przesadziłaś) robiąc z tego koniec świata.

A pisząc, że Sikorski podkulił ogon, rozumiem, że dalej nie końca rozumiesz jak dyplomata powinien zachować się w takiej sytuacji. Czyli tydzień po czasie nie ma efektu ochłonięcia? Dla mnie to syndrom internetowy, gdzie ważne jest z kim jakaś Ziutka zatańczy w TVN, albo co zryty beret kibolski wybluzga z siebie na meczu. Aż dziw, że można tego nie dostrzegać.

0

@clyde Ty mi powiedz po tygodniu jakie to ważne fakty znałaś dotyczące incydentu stadionowego w Izraelu, że mi kazałaś się nie wypowiadać, a sama uczestniczyłaś w wielkim uniesieniu?

Po tygodniu - wielkie wydarzenie i wielki skandal jak sugerowałaś, czy burza w szklance wody spowodowana przez bandę głupków?

Czy rozumiesz o czym pisałem tydzień temu, czy zawsze będziesz się tak łatwo odpalać?

3

@Conradxc Silny syndrom wyparcia u kolegi widzę, jeśli domagasz się tłumaczenia, na czym polegało uprzywilejowanie mężczyzn przez całe wieki.

O możliwość wyboru - kobiety były wtłoczone w pewne role, nie miały dostępu do innych w tym karier zawodowych, pracowały (i ciągle średnio nadal pracują) za mniejsza kasę.
To faceci byli podmiotami, kobiety im dalej wstecz, tym bardziej nimi nie były.

Jest tyle lektur traktujących o tym temacie, a Ty z pytaniem wyskakujesz jak fiilp z konopii. Niesłychane wyparcie rzeczywistości.

0

@maroon To, że jest na ławce jest wymowne i można bez niego wygrać. Ten klub to pół wartości Lecha. Czesi nie kupują słynnych Luizów i też potrafią się przebić. Co jakiś czas jest niespodziewany gość w LM, a Polacy jakoś nie potrafią.

6

Trochę to brzmi niepoważnie, dlatego, że Casado w zeszłym sezonie mocno się zasłużył dla naszego klubu. Gdyby po sezonie okazało się, że nie ma minut, to wyglądałoby inaczej, a tak to mamy sytuację typu: wygrałeś z nami mistrza, uratowałeś nam tyłek pod nieobecność innych zawodników świetnie wykonując robotę, a teraz przy pierwszej okazji kop w tyłek i nara.

5

I co mam teraz myśleć o Lechu Poznań? Typowe polskie futbolowe januszowanie, gdy przychodzi do walki o LM. A rywal to, a rywal tamto, Crvena to niemal ekipa samych Messich, nie do ogrania, tu trzeba cudu, nie ma co wymagać.

Polscy włodarze klubów nie umieją ich budować, a budżety mają naprawdę przyzwoite. Lech był totalnie nieprzygotowany do rywalizacji, od zarządu, przez trenera, po zawodników.

Jakiś Pafos z Cypru wart 20 mln najwidoczniej nie przejmował się takimi bzdurami, jak legendarność mitycznej Crveny, tylko przyjechali z planem na mecz i wygrali.
Lech wart 44 mln ma twarz Rząsy, Rutkowskiego i komitetu transferowego.
W Poznaniu nawet obronić tytuł mistrza to zadanie niewykonalne, a co dopiero pomarzyć o LM, co o dziwo biedniejsze kluby potrafią sobie wyobrazić.

Ale mnie wkurza ten klub.

10

Gdyby Barca tak grała, La Rambla sprzedałaby 90% składu i krzyczała "Flick do lipca!"

0

Oceniam, że taki Real walczyłby o pozycje 12-15 w Bundeslidze.

2

My oglądamy nudny mecz, a spece z Real TV już wyłapali co najmniej 4 kardynalne błędy na rzecz Osasuny i szerzej Barcelony.

6

Szkoda, że nie można tego przewinąć 60 minut do przodu

0

śmietankowa nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda

1

Najlepsza akcja Realu przez 20 minut to strzał Huijsena z 30 metrów. To mówi wiele...

1

@Barcafan2020 Żart kolego, to żart. Na razie klepią bo klepią.

8

Vinicius - nowy sezon, stara gęba

14

Jeszcze 15 minut i trzeba dzwonić do Mediolanu po Modricia.

4

Te 10 minut Realu w nowym sezonie, to na razie najlepszy futbol jaki widziałem w życiu.

1

Sezon się zaczyna gdy grają Niemcy i Real. Oto moja prawda futbolu.

1

@blakkudium Roberta trzeba wciągnąć na czarną listę. Haniebne poczucie humoru.

1

@Faro Ok, nikt Ci tego nie odmawia, ale Gavi wysoką jakość wnosił przez 20 minut, a de Jong był częścią lepszej drużyny przez większy wymiar czasowy, co nawet przy średnio niższym poziomie jego gry daje tę samą notę końcową.

Nie widzę w tej nocie żadnej kontrowersji. Poza tym nie przesadzałbym z tą asystą Gaviego, ona zaistniała czysto formalnie.

1

@Faro Nie wiem czy wiesz, ale zawodnik bez asysty, który pracuję na notę przez 90 minut całościowo może wnieść tyle samo jakości co gracz przez 20 minut z asystą.

Dokładnie tą samą logiką kieruje się od dziesiątek lat, wielu dziennikarzy, wielu gazet sportowych w całej Europie.

To Ty tutaj odkrywasz Amerykę.

17

"Na minus kilka (...) nie udanych dryblingów". Nigdy nie zrozumiem dlaczego kilka nieudanych dryblingów to minus. Uczciwiej byłoby pokazać procent udanych dryblingów i wtedy ocenić całościowo, czy poziom dryblowania zawodnika w meczu był niski, średni, wysoki itd.

Nie ma absolutnie nic złego w nieudanych dryblingach pod warunkiem, że na każdy nieudany przypada odpowiednia liczba udanych. Pewna liczba nieudanych dryblingów jest niemal pewnikiem.

To trochę tak jakby w koszykówce napisać "na minus 10 niecelnych rzutów" i nie dodać, że 20 było celnych, co daje zawrotne 66% skuteczności. A samo zdanie "na minus ...." z wyłączeniem aspektu udanych jednostek danego elementu, w moim przekonaniu całkowicie wypacza ocenę tego elementu.

Zbulwersowany kibic,

Comentateiro

1

@blakkudium Dramat. Co się wyczynia w potężnym Bayernie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?