Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Deviler Przecież od patrzenia na obecną Argentyne można zepsuć sobie oczy
4
@kaziks W latach 90-tych byłem za Bulls ze względu na Jordana. Do dziś w NBA kibicuję graczom, nie klubom.
Jednak w piłce nożnej tylko klubom.
3
@l0Messini Pisali to inni, napisze jeszcze ja?
Ile razy można powtarzać, że szczepionka nie chroni przed zachorowaniem na Covid, tylko przed ciężkim przebiegiem choroby?
Czego Ty człowieku nie rozumiesz w tym prostym zdaniu? Czy wasze (tej antynaukowej sekty, w której jesteś) nieuctwo ma jakieś granice? Nie znasz tematu to siedź w dziupli i obieraj orzeszki, zamiast siać dezinformację.
4
@Shapiro Ach to zamiłowanie ludzi do mitologii
1
@ViscaBarca123 Ty te perełeczki wydobywasz na światło dzienne, rano Gavi, teraz ten wywiad.
15
@FC1899Barca No ale mamy TVP zasilane wyłącznie polskim kapitałem i efektem jest w 100% kłamliwe, propagandowe gówno. W krajach, które wymieniłeś telewizja publiczna prezentuje określony przyzwoity/wysoki poziom.
Jeżeli jedyną niezależną polską stacją telewizyjną, na przyzwoitym poziomie ma być ta z zachodnim kapitałem, to wolę taką sytuację niż zakłamaną polską rynsztokową telewizję za złotówki.
Zasadniczo czepiasz się faktu pochodzenia kapitału, a nie zwracasz uwagi na efekt.
Trochę zaściankowo myślisz.
Analogicznie, wolisz gówniany sernik z polskich składników, niż pyszny z zagranicznych. Ciebie interesują składniki, a mnie to co serwują mi na talerzu.
Walczysz o zakalec, bo tak to wygląda w polskich realiach.
3
@Criss18Barca Harry Potter i więzień Azkabanu
0
@Odcinkowy Aż tak Cię trafiło? Pechowiec
0
@Jakchcesz Twój rozum jest chyba bardzo chłopski, co?
3
Julio, o czym jest ta informacja? Bo moje odczucie jest takie, że jest absolutnie o niczym.
1
@barcowy1899 Wydaje mi się, że ta Argentyna jest jednak wyraźnie słabsza, choć wydaje się, że Scaloni jakoś to poukładał
3
W związku z coraz częstszym pojawianiem się dzików w Poznaniu (ostatnio w centrum pod Starym Browarem) pojawiła się inicjatywa by koziołki na ratuszowej wieży zastąpić właśnie dzikami.
W linku ilustracja z nowymi gośćmi ratuszowej wieży:
https://epoznan.pl/news-news-119357-koziolki_zamienimy_na_dziki_juz_czas
1
@Encore To zmieniła płeć ostatnio i gruntownie zbrzydła
3
Coś Ty wstawił do avatara @Nano22 Ty zniemczały wrogu Polaków, szkalujący naszą historię?
1
@Rewolucja123 Ale ja jestem jak chirurg od jelita grubego. Moja "specjalizacja" obejmuje tylko Granadę.
0
@ferdas_rawa No ale wielce poważny rozmówca za jakiego chcesz uchodzić podaje argumenty typu krajalnica chleba zamiast noża, co pokazuje poziom dyskusji. A co z ogórkami, szynką - wprowadźmy szynkownicę, ogórkownicę itp. Nie ma sensu taka rozmowa.
11
@Rewolucja123 Przepraszam bardzo ale proszę nie zmieniać historii, to Granada jest naszym Grunwaldem
47
Dzisiaj obchodzimy 10-tygodnicę klęski z Granadą
2
@ViscaBarca123 Taką ilustrację umiejętności to ja rozumiem. Robi chłopak wrażenie. Jedno, że jest bardzo waleczny, fajnie zastawia piłkę, dużo widzi a podania otwierające to może być w przyszłości jego znak rozpoznawczy. Sprawia wrażenie pracusia z wizją gry.
Skoro za chwilkę będzie miał 17 lat, to rzeczywiście trzeba mu dać szansę zapoznawać się z dynamiką gry pierwszego zespołu. Być może będzie tak jak z Pedrim, czyli wyższa jakość otoczenia pozwoli mu lepiej wyeksponować atuty własne.
Nie ma na co czekać, do szlifierki go, bo wygląda bardzo obiecująco.
0
@ViscaBarca123 Z tego filmiku nic nie idzie wyczytać. Mało reprezentatywny jest, więc wierzę na słowo.
0
@Tomo_95 Ok, kolejne absurdalne porównanie. Skąd pomysł, że napady popełniają napakowani ludzie? A poza tym jeśli jakiemuś napakowanemu psycholowi strzeli coś do łba nie zabije masowo pięściami 20 osób w kinie. Bronią możesz to zrobić i to się dzieje regularnie. Broń to zabawka nieporównywalnie bardziej niebezpieczna niż mięśnie napakowanego bysia.
0
@ferdas_rawa Po pierwsze zaznaczyłem jak to wykorzystają Chińczycy w celach propagandowych.
Taka mała różnica, że pistolet, to tylko i wyłącznie broń i służy w konkretnym celu, a bez samochodu nie da się funkcjonować w USA. Z kolei wypadki są nieuniknione, niestety i można starać się je ograniczyć, co nie jest łatwe.
Podobnie z nożem, absurdalne porównanie, bo podstawowe zastosowanie tego narzędzia jest inne niż bycie bronią. Nie da się wyeliminować go z życia człowieka.
Bardzo wiele przykładów użycia broni to nie gangi. A gangi też mogą rozrastać się jeśli broń można kupić jak napój gazowany, w sklepie obok spożywczaka. łatwy dostęp zwiększa zagrożenie.
Ja nie mówię o zagrożeniu urojonym w czyjejś głowie. Mogę wisieć na balkonie do góry nogami i czuć się bezpiecznie, a obiektywnie sytuacja jest niebezpieczna. Mówię o sytuacjach obiektywnych, wychodzisz na ulicę i ilość broni w konkretnej kulturze społecznej USA, gdzie jest duże przyzwolenie na użycie jej stwarza wielkie zagrożenie dla życia człowieka, bez względu na odczucia osobiste, co potwierdza liczba zastrzelonych i rannych.
Szwajcarzy żyją w innej kulturze i Twoje porównanie prymitywizuje temat. Tam istnieją POTĘŻNE obwarowania dot. posiadania broni i jej użycia(polecam lekturę) i nie ma to nic wspólnego z USA.
Zgodzę się, że problemem są ludzie. Ale oni żyją w USA, a tam istnieje łatwy dostęp do broni i duże przyzwolenie na jej użycie. Plus republikańska propaganda nieustannie zachęcająca do zbrojenia się.
"W Polsce legalna jest broń czarnoprochowa, ile osób zginęło w Polsce z tej broni?" Dlaczego to zdanie jest manipulacją? Bo kogo obchodzi legalność, liczy się posiadanie tej broni i chęć wykorzystania jej, a tu (choć nie znam danych) chyba nie ma armii 20 mln uzbrojonych Polaków.
0
@arasz1819 Ty tu mi nie mędrkuj, tylko powiedz lepiej co u Twojego wujka? Ma jakieś nowe, LEPSZE, pomysły na zespół?
2
@joloskyy PSG realnie walczy o wygranie LM. Barca nie jest nawet w pobliżu tego miejsca
1
5 lat temu kibice PSG marzyli by być tam gdzie jest Barcelona, teraz kibice Barcy marzą o tym by być w sytuacji sportowej i finansowej PSG.
0
@robsesh Chińczycy nie będą przedstawiać sytuacji w Europie, tylko w USA bo to wygodne. Poza tym to USA specjalizują się w wytykaniu braków w demokracji innym więc można uznać ich za hipokrytów. No bo jak to? W demokracji takie pogromy obywateli?
@Odcinkowy Tak, jasne. Oczywistym jest to, że jeśli obywatele nie mają broni, to życie społeczne wygląda jak w Europie. Jeśli dozbraja się ludzi jak w USA, to tworzy się zagrożenie, które rozwiązuje się za pomocą narzędzia, które jednocześnie powoduje wzrost morderstw. Słowem - broń jest potrzebna żeby bronic się przed zagrożeniem, którego by nie było gdyby nie zbrojenie się społeczeństwa.
Czyli broń jest problemem a nie rozwiązaniem. Ale z drugiej strony trzeba pamiętać o historii USA i z czego posiadanie broni wynika.
7
@ViscaBarca123 Nie tylko teraz, pod koniec sezonu konsekwentnie broniłem chłopaka wobec dość masowego wypominania jego rzekomo słabej formy. Pedri pełni funkcję "kleju" w zespole i poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Fenomen.
1
Ciekawe czy Scaloni zrobi cokolwiek by przeciwdziałać próbom wyłączenia Leo z gry. Bo jeśli będzie to wyglądać jak z Chorwatami za Sampaoliego, ciężko to widzę. Chyba nie da się wygrać z Brazylią desygnując do gry tak defensywny skład jak ostatnio z Kolumbią.
Ktoś musi być alternatywą dla Leo w ofensywie.
5
@bixmix Kompletnie chybiony komentarz. Takie sytuacje jak wczoraj zdarzają się sporadycznie. Poziom uczciwości niebotycznie wzrósł i nieliczne przykłady fatalnego zaniechania użycia VAR-u tego nie zmienią.
Zresztą zdanie "nie obchodzi mnie zdanie innych" pokazuje, że żyjesz we własnym świecie, całkowicie ignorując setki sytuacji, w których VAR umożliwiał podjęcie właściwych decyzji.
Twoja opinia jest fanatyczna i skrajnie emocjonalna.
2
Strzelaniny w USA: w całym kraju w ciągu ostatniego weekendu zginęły co najmniej 233 osoby, z kolei 618 zostało rannych w wyniku użycia broni palnej w ponad 500 strzelaninach.
To jest paliwo dostarczane Chińczykom, którzy sarkastycznie wytykają jak wygląda poziom bezpieczeństwa w społeczeństwie demokratycznym. I rzeczywiście liczby są wstrząsające.