2

@jeonek na tej powtorce jest na pograniczy barku z reką(nawet jesli delikatnie styczna jest, bo pilka jednak ma wieksza objetosc), jest delikatnie styczna z barkiem to powinno byc uznane, tak jak masz np z wyjściem poza linię bramkową, że jeśli delikatnie styka z linia to jest w boisku. To tak samo tutaj.

2

@Lionel_Messi10 a masz 100% pewność, że była ręka czy tylko tak napisałeś bo nie lubisz Realu ?

0

@sokot A czy zauwazyłeś ile trwał VAR przy sytuacji z barkiem, karnym dla Realu oraz dodatkowo 30 sekund za każdą zmiane w trakcie meczu ? Wydaje mi sie, że czepianie się o 11 minut nie powinno miec miejsce :)

1

@against_modern_football Czytaj ze zrozumieniem, głosy w tle a na Var mówili o ręce.

1

@Tasde druga powtórka na tt niekoniecznie na to wskazuje aby była ręka, bo uderza jakby wyżej. Zależy od powtórki, według mnie to jest tak mała różnica i w zależności jaka powtórkę się zobaczy, że nie określisz w 100% czy była czy nie. Moja opinia

0

@Tasde bo druga kwestia jest taka że ta ręka jest wydłużona, więc obrys delikatnie jest bardziej prawdopodobny aby to uderzyło w bark

0

@Tasde czy w tej sytuacji jest pewność że piłka jest momencie styczności z ręką ? Bo jakoś nie powiedzialbym. Oglądałem mecz i piłka troszkę wyżej jakby się odbiła na granicy barku/ręki.

0

@weber10michal Ale jaki fart ? Widziałeś statystyki meczu, że mówisz ze to fart ?Kilka słupków, kilka sytuacji sam na sam, oraz kilka które minimalnie minęły słupek bramki.

0

@zibiku ale też dotyczyła czerwonej kartki bo wychodziłby sam na sam z bramkarzem, takie gdybanie...

3

Ale wiecie co jest najgorsze? Ze Lewandowski źle piłkę sobie wypuścił, więc w żadnym wypadku by do niej nie doszedl, więc przez pryzmat tego troszkę zasymulował lekkie dotknięcie, a tym bardziej nie rozumiem czerwonej kartki... bo jak patrzeć na to, że w momencie przyjęcia piłki nikt nie przeszkadzał Lewandowskiego, to on sobie za mocno wypuścił, więc to nie była czysta pozycja bo by do niej nie doszedl... Troszke naciągane to wszystko.

0

@equwesta ale co Ty piszesz o celowym zagraniu ręki, jak nawet na tym filmiku widać, że piłka odbiła sie od barku najpierw, więc nie wiem jakim dobrym trzeba być zeby zgasić piłkę na bark a potem zagrać ręka i mieć świadomość od początku. Raczej potem to było przypaadkowe, to dziwi mnie czemu sędziowie nie są konsekwetni, bo wczesniej nalezał sie karny Realowi, bo ktoś strzelał z głowki i zawodnik Sevilli miał nienaturalnie ułożoną ręke. Można powiedzieć, że bliźniacze do siebie akcje.

1

@Dominik1511 Ty piszesz o pomocy sędziowskiej z Bayernem, ale gdyby nie sędzia to też bramka nie byłaby uznana dla Bayernu dzięki ktorej była dogrywka, więc reasumując gdyby poprawne decyzje był, z tymi ze spalonymi Realu i bramki Bayernu, która też wpadła ze spalonego to i tak Real by przeszedł dalej, wiec nie rozumiem wymienianie tutaj Bayernu, bo jak już wspominasz o Bayernie to napisz,że Bayern też zdobył bramkę ze spalonego, dzięki ktoórej miał szanse jeszcze. Pozdrawiam :)

0

@Moov Zależy o czym mówisz bo jęsli piłka by wpadła do bramki Realu po tej sytuacji to powinna być bramka dla Sevilli, bo nie było żadnego przewinienia. Ale ja piszę o interpretacji a propo karnego, jak piłka zmienia tor lotu pilki, ale piłka najpierw odbiła się od innej części ciała to zawodnik nie ma szans na reakcje bo jest mała odległośc, ja tylko mówię o przepisach dotyczących karnych.

0

@JacekM Wyskakiwał do góy, nie kontrolował połozenia ręki, ale chodzi o to, że jak jest piłka odbita od jakiejś innej części ciała albo od przeciwnika to nawet jak uderzy w ręke to nie ma ręki, ponieważ nie ma czasu na reakcję. Bo może masz rację, że mógł inaczej ułożyc rece, ale gdyby nie uderzyło w bark i nie zmienila tor lotu to by nie uderzyło w ręce. Wedłujg przepisów takich karnych się nie gwiżdze.

4

Proszę zerknąc na tą sytuacje z ręką, piłka najpierw odbija sie od barku Militao i zmienia tor lotu pilki, a zawodnik nie widzi piłki i nie ma czasu na reakcje.
https://x.com/mptornero/status/1391495588089409543

0

@CrowD Ale z tego co pamiętam to akcje Casemiro vs Messi była nalizowana na VAR, przez chwilę ale była zatrzymana gra, więc dyskutowali o tym, ale było widać na którejś z kolei powtórce, że on Casemiro trafia w piłkę i lekko zahacza Messiego, a Messi nawet nie dyskutuje i on sie głównej mierze wywrócił bo musiał wyhamować.

0

@Wymyslilemtosobie Ale jak Messi jest w stanie strzelać jak Casemiro wybija piłkę? Więc Messi nawet by do niej nie doszedł, nie przesadzajmy. Piłka została wybita a potem lekko drasnął, gdzie to tez nie było jakies mocne bo nawet Messi się nie kłóci, że został sfaulowany. Mówisz, że Ramos symuluje... ale przyjrzałeś sie powtórce? To jest jego wina, że Lenglet się zachowuje źle i go trzyma a on to wykorzystuje? Może troszkę był dziwny upadek jego, ale faktem jest, że go ciągnął i Ramos wywalczył sobie pozycje i był lepiej ustawiony, zostawił Lengleta i w dodatku piłka była kierowana do niego. więc to starcie było decydujące.

8

@Bulos11 Po czym tak stwierdzasz? Widziałeś powtórki z całej tej akcji o zachowania Lengleta, że dalej uwwzasz, że to było niezaslużone? Trzeba czasami przyznać przed samym sobą, że w sobotę sędzia dobrze poprowadził mecz i dobre decyzje podejmowal, te kluczowe.

0

@fantasyh no tak, tylko że to nie było wyprostowana nogą i nie zrobił jakiejś mocnej krzywdy. Prawda by było jakby wjechał wyprostowana noga, gdzie by zrównał Messiego z ziemią. Nawet Messi o tym wiedział, że nic nie było i nie protestował.

0

@Filipfcb2000 Ale czemu karny na Messim powinien być ? Casemiro nie wchodzi wyprostowana noga, no i co najważniejsze to trafia najpierw w piłkę, więc nawet Messi nie protestował w tym przypadku.

4

@adukla Czemu placek ? Akurat Courtois dobrze gada w każdym wywiadzie i nie owija bawełnę. W tej wypowiedzi nikogo nie uraził i z szacunkiem wypowiedziane słowa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?