11

A za kontuzjowanego Roberto proponuje Rafała Murawskiego.

5

Kraków :)

0

Stwierdziłem, że trzeba ustalić jakiś limit, bo na spokojnie można by ze 20 takich wydarzeń wypisać.

14

Jako, że dziś 118 urodziny naszego klubu, to mam dla was małą zabawę. Oddajmy się nostalgii i napiszmy top 5 momentów, które przeżyliśmy z Barcą w naszym kibicowskim życiu. Oto moja lista:

1. Koszulka Ronaldinho, którą dostałem od cioci za dzieciaka i bez której nie zostałbym kibicem Barcy.

2. Finał z Arsenalem, gdzie po 1 połowie zostałem wygoniony przez rodziców do spania tylko po to, żeby po chwili z powrotem wymknąć się przed telewizor (Nerwówka była ogromna, 1-0 dla Arsenalu do przerwy i jeszcze kartka Lehmanna!)

3. Guardiola trenerem czyli najbardziej niesamowity, odjazdowy i magiczny czas w moim kibicowskim stażu. Łojenie Realu w klasykach, Iniestazo, piękna gra, finały Ligi Mistrzów. Najlepsza drużyna w historii. Barca 10/11 była po prostu obłędna, kiedy wydawało się, że osiągnęli już najlepszy poziom, to trzy dni później znowu mnie czymś zaskakiwali.

4. 3-0 z Bayernem. Ile ja się naprzeklinałem co w tamtym meczu to nawet nie zliczę. Rzecz jasna nie ze złości, a z poczucia zemsty, bo 0-7 siedziało we mnie bardzo głęboko przed tym półfinałem.

5. Abidal podnoszący puchar za LM, chyba jedna z najpiękniejszych historii jaką napisało życie. W trzy miesiące Abi przeszedł naprawdę dużo, a oddanie opaski kapitańskiej było przepięknym gestem Puyola dla naszego wojownika.

0

Mogło tak być.

4

AS po prostu miażdży. "Polemika"? Polemika kojarzy mi się ze sporem dwóch przeciwnych sobie stron, a to z kolei oznacza, że ktoś z ich gazetki jest ślepy albo jak zwykle próbują nakreślić fałszywy obraz sytuacji (i to zdjęcie po prostu kapitalne).

1

O stratę w 93 minucie, gdyby nie Umtiti to napastnicy Valencii wyszli by sam na sam z MATSem.

4

No i znowu pojazd po Rakiticiu. Owszem, w drugiej połowie zagrał gorzej (zasługa świetnej Valencii), ale w pierwszej znakomicie pomagał w uwalnianiu się Barcy spod wysokiego pressingu Valencii, zaliczył przechwyty w ofensywie (jednocześnie przerywając ewentualne kontry Valencii) i dawał opcje na prawym skrzydle.

1

Moim zdaniem to zasługa Valencii, która w pierwszych 15 minutach drugiej połowy maksymalnie rozszerzyła pole gry przez co Semedo został osamotniony (zamiast prawoskrzydłowego grał Paulinho i to w dodatku w środku).

0

Sam zamysł wpuszczenia nowych piłkarzy na prawą stronę był bardzo dobry, bo Valencię po prostu trzeba było tam zatrzymać, ale gdy wchodzą tam Deulofeu i Vidal...

0

To się cieszę, ze nie jesteś trenerem Barcy. Napastnik jest konieczny w systemie Valverde.

1

Valencia zdominowała lewe skrzydło, dobra decyzja z wypuszczeniem kogoś na prawą stronę, chociaż liczyłem na Paco.

0

Czy ja wiem, Suarez nie miał zbyt wielu sytuacji w polu karnym, więc ciężko jest mi go za to krytykować. Na plus otwieranie lewego skrzydła i pomoc Inieście i Albie.

2

Bardzo dobra pierwsza połowa, zwłaszcza gra defensywna i ustawienie obronne zaraz po stracie piłki. Zakładamy świetny pressing, a gdy Valencia zagęszcza środek to zagęszczamy prawe skrzydło, żeby za chwilę przerzucić ciężar akcji na lewą (Alba i Iniesta odnajdują się w tym genialnie). Wszystko gra jak w zegarku, brakuje tylko gola (który padł). Umtiti w obronie po profesorsku, Paulinho robi szum między formacjami. Przed meczem oczywiście dużo osób krytykowało Ivana, a Chorwat gra bardzo mądrze, na pochwałę zasługuje zwłaszcza, za wyjście spod wysokiego pressingu Valencii w 9 minucie i przechwyt przed polem karnym w 21.

4

Tak btw to dobrze, że Paulinho w głównym, bo musi odskoczyć BBC w bramkach.

0

Bez Rakiticia diament w środku pola nie byłby tak efektywny, radzę dokładniej oglądać mecze :D

4

Niecała godzinka do meczu, więc podeślę wam fajny link z analizą, który pokazuje jaki pomysł na Barcę ma Valverde. Dzięki temu filmikowi doskonale rozumiem czemu Messi wrócił do środka i w jak genialny sposób Valverde znalazł dla niego optymalne miejsce na boisku (Tworzenie przestrzeni w środku i na prawym skrzydle z Dembele to po prostu majstersztyk).

PS. Jest to analiza meczu Barca-Juve z września.

1

Końcówkę poprzedniego sezonu miał bardzo dobrą, teraz też daje z siebie wszystko gdy tylko jest w głównym składzie, liczę, że dziś coś ustrzeli, bo naprawdę go lubię.

2

Nie, kolejność meczów w LM zawsze jest taka: 1-2-3-3-1-2.

0

Fake, ostatnie story Antka na insta to zdjęcie jakichś ziomków z koniem.

0

Gdzie masz Kelso? :D

21

Nie wiem dlaczego, ale bardziej podobają mi się stroje, gdzie pasy są szersze i jest ich mniej (98/99, 08/09, 10/11, 14/15) od tych węższych jak na przykład 11/12.

3

Jakie to miłe, że pośród sezonowych hejterów Ivana, którzy chcą go sprzedawać bo słabszym meczu są jeszcze użytkownicy którzy go doceniają :)

0

A 05 pamiętasz? Tam były kosmiczne raitingi, Henry miał 97 :D

4

Fifa 08 :D

1

0

Bentancur raczej nie do wyciągnięcia z Juventusu.

0

Niee, tak jest w demie.

0

Pytanko/Pomysł do eFeManiaków.

Gram sobie w betę 18, kariera Barcą. Jestem obecnie w połowie sezonu, 31 grudnia, tuż po rozdaniu ZP i zacząłem się zastanawiać, czy by się z wami nie podzielić efektami mojej menadżerki gdy skończę pierwszy sezon. Pomyślałem też, że fajnie byłoby (jeśli ktoś z was gra karierę Barcą) też podłączył się pod pomysł i pokazał swoje osiągnięcia. Co wy na to?

0

A i zapomniałbym. Dembele był 2 w głosowaniu Złotej Piłki, wygrał Messi :D Tak, Umtiti jest lepszy niż w 17.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?