0

@FcPortoFan1999 ale z 2 skrzydłowymi, a nie 4 środkowymi pomocnikami...kogo dasz na prawą stronę? Szymańskiego? Modera? Zielińskiego?

1

@Jakchcesz zagramy na Nuevo Mestalla budowanym od 2007 roku xD

0

@FcPortoFan1999 kiedy? bo ja pamiętam czasy jak mieliśmy kozaka Błaszczykowskiego na prawej stronie i kogoś kto był akurat w formie na lewej (Kapustka, Grosicki etc.). To nie był romb.

0

@Comentateiro to do pary z Bednarkiem jak znalazł ;) ja wolałbym już postawić na młodego chłopaka z przyszłością, niż wystawiać tak z braku laku Kiwiora, który za chwilę będzie robił za Jędrzejczyka w tej kadrze z dawnych lat.

0

@FcPortoFan1999 kto poza Ancelottim realnie grał wąskim 4-4-2 bez skrzydłowych, gdzie jako tako dało się to oglądać? Milan z Kaką to prawie 20 lat temu już był...a i trzeba przy tym mieć kozaka na "10", a takiego nam brak.

0

Myślicie, że Urban postawi na Gurgula na lewej obronie? Tak naprawdę najbardziej mu brakuje lewego obrońcy i prawego skrzydłowego. I o ile ten Gurgul naprawdę wykazuje potencjał na niezłego w kontekście naszej kadry obrońcę, tak po prawej stronie jest katastrofa...jak to się stało, że nie mamy nawet jednego prawego skrzydłowego/napastnika przynajmniej na dobrym poziomie ligowym? Ani młodego, ani starego, pustka straszna. Mamy co najwyżej Skórasia, praktycznie nic nie gra ani nie daje żadnych liczb. Dramat. Niby człowiek chciałby 4-3-3, ale zwyczajnie nie mamy do tego skrzydłowych.

3

Dlaczego w piłce jest dzisiaj tak mało "gwiazd"? Chodzi tutaj zarówno o "status" postrzegania danego piłkarza, jak i prezentowany poziom sezon w sezon.
Kiedyś była w jednym czasie Barcelona z Ronaldinho, United z Ronaldo, Chelsea z Lampardem, Liverpool z Gerrardem, Roma z Tottim, Real z np. Beckhamem/Ronaldo, Arsenal z Henrym, Villarreal z Forlanem/Riquelme, Milan z Kaką, Juventus z Del Piero, Valencia z Villą/Silvą itd.
Wydaje się, że zdecydowanie więcej, niż jest to obecnie było "wielkich"/"magicznych" nazwisk piłkarzy, które jednocześnie były rozsiane po wielu różnych klubach.
a dzisiaj? mamy mnóstwo teoretycznie świetnie wyszkolonych piłkarzy, ale jednocześnie w dużej mierze takich mało zapadających w pamięć, często znikających po sezonie czy dwóch, a tych paru najbardziej rozpoznawalnych dodatkowo gromadzi się w dużo mniejszej liczbie zespołów niż wcześniej. Szkoda, kiedyś zawsze można było włączyć jakiś fajny mecz, chociażby żeby sobie patrzeć na danego zawodnika. Dzisiaj już zupełnie czegoś takiego nie czuję.
Kogo z obecnej Chelsea, United, Arsenalu, Milanu, Romy itd. będziecie wspominać za parę lat, jak Lamparda, Giggsa, Henry'ego, Kakę czy Totti'ego?
Dzisiaj jest City, Liverpool, Real, Barcelona, Bayern i tyle....wiadomo, takie kluby nierzadko przegrają mecze z PSG czy Interem bez takich "gwiazd", niemniej trochę mi ich brakuje.

2

@Lanosss Florian Dick byłby lepszy.

1

@joloskyy a tak zupełnie szczerze - co tu testować? xD

1

@Astad świetny pomysł na dorżnięcie wielu branż w Polsce, na czele z branżą HoReCa i ogólnie przemysłem. Chyba, że proporcjonalnie do zmniejszonego wymiaru czasu pracy obniżysz wynagrodzenia....większość naszych firm na rynku UE i ogólnie światowym konkuruje ceną, a nie jakością. Mamy gospodarkę generalnie niskomarżową i nie ma tutaj miejsca na zmiany jakie proponujesz, bo to będzie musiało skutkować zwiększeniem cen, a co za tym idzie zamknięciem wielu biznesów.

0

@misterio @Lisek no właśnie chodzi mi o wyrejestrowanie bez operacji - tak po prostu. To byłby absurd, jakby klub nie mógł wyrejestrować zawodnika z kadry np. z powodów wychowawczych, szczególnie że można mieć tylko 3 bramkarzy w kadrze i obecnie Barcelona ma 3 innych i dla czwartego nie ma po prostu miejsca.

0

Dlaczego Barcelona jeszcze oficjalnie nie wyrejestrowała Ter Stegena z kadry w La Liga?

0

@BorzyKrzys po zobaczeniu, że GOTG vol. 2 jest obecne, a vol. 1 i vol. 3 w ogóle nie ma, a w szczególności że nie są przed vol. 2, to przestałem nawet spoglądać na resztę.

2

apropo rekonstrukcji rządu to przypomniało mi się to arcydzieło ;)


0

@Stinger_ 1. no skorzystamy za rok z dotychczasowej gry w LKE - będziemy mieli pierwszy raz w historii 5 drużyn w pucharach, a nie 4. To oczywista korzyść. A wcześniej korzyści nie mieliśmy, bo...te rozgrywki nie istniały.
2. Ranking jest po to, żeby mieć wiele drużyn (aktualnie już) w fazie ligowej europejskich pucharów. Rozstawienie w wyższych rundach, w wyższych eliminacjach ułatwia cały proces. Do tego gwarantuje ci dla określonej liczby drużyn występowanie w pucharach na jesieni, niezależnie od eliminacji. Nie musisz szykować koniecznie peaku formy na lipiec czy sierpień.
3. Celem nie jest LM - celem jest systematyczny rozwój sportowy i instytucjonalny, którego ostatnim, końcowym stadium jest LM - po drodze są jeszcze inne szczeble, jak np. LE, w której dobre wyniki powinny być naszym celem na PRZYSZŁY sezon. Ty proponujesz typowo polskie podejście - dać 13-letniego Murańkę do PŚ, bez przebycia stopniowej drogi przez FiS Cupy i Puchar Kontynentalny. Co z tego takiego podejścia wychodzi historia jasno pokazuje.
4. No tak, Chelsea czy Betis to faktycznie były ogórki...a wszystkie mecze tam wygrywaliśmy gładko po 5:0. Nie ma z kim grać.
5. I na koniec - jeżeli np. będziemy mocno cisnąć przez 2 kolejne sezony LKE - to prawdopodobnie w sezonie 27/28 będziemy mieli drużynę w LM - bez eliminacji od razu w fazie ligowej. Więc przez LKE też pośrednio możesz awansować do LM, a przy tym pomóc wszystkim innym ligowym drużynom.

0

@Stinger_ i co z tego, że jeden klub awansuje do LM i zarobi pieniądze? mieliśmy Legię w LM, która sobie zbudowała solidny skład na trochę, ale lidze to mało co dało...ranking z kolei daje ci dobre rozstawienie wszystkich drużyn - korzysta na tym 5 ekip, a nie tylko jedna, więcej drużyn zarabia mniejsze pieniądze, ale finalnie większe dla polskiej piłki, jest rywalizacja w lidze i wzrost poziomu sportowego. Dojdą do tego transfery w samej ekstraklasie.
A dla polskich drużyn punkty w LKE to oczywistość, co pokazały ostatnie 3 sezony...a że nie jesteśmy pewni Jagielloni czy Rakowa (słaby współczynnik), to tym bardziej Lech jest nam potrzebny w LKE, by bronić chociażby aktualne 13 miejsce. Do tego rozwój sportowy powinien być oparty o grę z drużynami na podobnym poziomie - już Wisła Cupiała pokazała, że porażki z Realem czy Barceloną nic wynosiły drużyny na wyższy poziom sportowy.

Do LM fajnie wejść, ale z jakimiś argumentami, z poziomem organizacyjnym, finansowym i sportowym np. na poziomie Salzburga, a nie typu Slovan po 8 porażek, czy 7 porażek i jakieś pkt po grze w stylu Celticu z Barceloną.
My nawet nie mamy drużyny prawdopodobnie na TOP24 LE, a co dopiero LM.
Chciałbym, żeby polska piłka dokonała progresu i się poprawiała we wszystkich aspektach systematycznie, krok po kroku, tak żeby była w tym duża regularność.

a LM? sama w końcu przyjdzie. Nie szczęśliwym losowaniem, szczęśliwym meczem czy słabą formą przeciwnika, ale po prostu dzięki posiadanej klasie sportowej. Może za 2 lata, może za 5 lat, nieważne. Dopóki notujemy progres to jest dobrze.

0

@Stinger_ Celtic i Rangers są silniejsze od polskich drużyn, grały w lepszych pucharach i....Szkocja spadła za Polskę w rankingu UEFA...a teraz mamy najważniejszy sezon w całej pięciolatce - jeżeli dobrze zapunktujemy, to walczymy o 12 miejsce, a to będzie oznaczać:
1. Mistrz - IV runda el. LM (ścieżka mistrzowska)
2. V-ce mistrz - II runda el. LM (ciężka ścieżka niemistrzowska).
3. Zdobywca Pucharu - IV runda el. LE
4. Trzecia drużyna ligi - II runda el. LE
5. Czwarta drużyna ligi - II runda el. LKE

Czyli po pierwsze, mam GWARANCJĘ dwóch drużyn na jesieni nawet jeżeli wszystko w eliminacjach przegrasz, kolejna drużyna musi wygrać jeden dwumecz z trzech, a czwarta zaczyna w II rundzie el. LE, tj. z pewną poduszką bezpieczeństwa.
To inny świat będzie. Inna możliwość przygotowania do sezonu dla mistrza czy zdobywcy pucharu, bo zaczną grę od 4 rundy eliminacji w drugiej połowie sierpnia, a nie jak teraz - na początku (Legia) czy w połowie lipca.

Naprawdę warto poświęcić ambicje za ten jeden sezon, by w kolejnych było po prostu łatwiej.
Ps. a Mistrz Polski w IV rundzie el. LM ma zapewnione na start 8,6 mln euro, które może już planować na wzmocnienia przed sezonem.

0

Tak jak przewidywałem, paru zawodników wróciło i Lech ma już pewny awans do fazy ligowej LKE. Plan minimum wykonany. Z perspektywy rankingowej to wiadomo, że lepiej jakby koniec końców spadli do LKE (mało to sportowe, wiem) i zdobyli jakieś dodatkowe pkt w meczach z Serbami i kimś tam jeszcze w el. LE. Jeżeli awansują do LM/LE to super, ale wiadomo, że to nie jeszcze poziom naszych drużyn, więc z powodu LKE nikt nie będzie płakał. Jest dobrze. Bardzo liczę na przynajmniej 3 polskie ekipy w fazie ligowej europejskich pucharów w tym sezonie.

0

@Dieselzor ale przecież Yamal już nie lubi Nico, jego nowy bff to Neymar. Dziwne, że jeszcze go nie podpisali.

1

@bolinho89 zależy czego szukasz i co uważasz za oczywistego. I czy autem czy nie. Jest wiele fajnych pojedynczych atrakcji jeżeli nie widziałeś jak zamek w Książu czy pałac w Łańcucie, wymieniony wcześniej Samdomierz, z większych Toruń, Zamość. Do zwiedzania to raczej południe Polski tak generalnie.

0

@ACMaldini3 14 jak Henry kiedyś.

0

Lech z Sousą i bez Sousy to jak Barcelona z Yamalem albo bez. Jeżeli zagra swoje, to na luzie dziś zakończą temat awansu.

2

@NeroTFP1 nie mógł inaczej odpowiedzieć, nie chcąc się narażać na odpowiedzialność karną za ukrywanie majątku.

4

@NeroTFP1 wierzysz w to? jak każda osoba, która wchodzi w takie "starcia" publiczne ma majątek pochowany poprzez powiernicze umowy na rzecz bliskich.

1

@vangoor dziękuje

1

Jest gdzieś ranking bilansu podczas okna transferowego poszczególnych lig? Nie chodzi o same wydatki, tylko o bilans wydatków do przychodów, co realnie pokazuje skalę możliwości finansowych danych lig.

0

@SinMistico Flick chce obrońcę, bo jakiś niedorobiony pismak tak napisał, czy może ogłosił to podczas wywiadu lub konferencji prasowej?

1

La Rambla: Barcelona wychowankami stoi, wszyscy najlepsi zawodnicy to wychowankowie, transfery często słabo wychodzą, ciekawe jak się młodzi zaprezentują podczas presezonu i kto wywalczy miejsce w drużynie.

też La Rambla: hurr durr na co ten Laporta i Deco czekają?! tutaj już teraz zaraz powinniśmy kupować bocznego obrońcę, nieważne czy lewego czy prawego, byle kogoś kupić, bo będzie tragedia. Rejestracja? na pewno coś się zrobi i się zarejestruje.

Tak po prawdzie, to straszna dwubiegunówka tutaj panuje w tym zakresie. Ja tam jestem zadowolony, że nikogo nie kupujemy, bo wpierw chętnie zobaczę, jak będzie np. Torrents wyglądał podczas presezonu. Jeżeli odpali, to nie trzeba żadnego transferu, jeżeli okaże się, że nie jest gotowy, to dopiero wtedy klub powinien myśleć o transferze. Dopóki nie ocenimy negatywnie nowych kandydatów do 1 zespołu, dopóty kadra powinna być w założeniu kompletna i zamknięta. Ostatnie lata powinny większość nauczyć, że trzeba cierpliwości...a jeżeli na każdy problem kadrowy jedynym rozwiązaniem jest dla was transfer, to chyba minęliście się z powołaniem co do tego, jakiemu klubowi kibicujecie.

5

@macio_944 dobrze, że nie graliśmy na KMŚ i nasze chłopaki mocno wypoczęli, bo przed nimi ciężki sezon, który dla sporej części (Yamal, Pedri, Olmo, Cubarsi, Fermin, Balde, może Casado, 2xGarcia, Gavi, Inigo) skończy się 19 lipca po finale Mundialu. Oby to był wielki rok dla naszych chłopaków!

2

@D10SLEO w czym problem?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?