Eric Clapton
Dołączył/a: sierpień 2012
Warszawa
6 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
narzędzie się zepsuło, ale w pełnej sprawności działa doskonale. Tylko do doskonałości potrzebuje dobrych komponentów/podzespołów - dobrym podzespołem był np Thiago A. - on mógłby zastąpić Xaviego, z tych podzespołów, które zostały narzędzia typu tiki-taka raczej już nie będzie, ale to nie znaczy, że ona się skończyła. Było to narzędzie doskonałe i długofalowo trzeba próbować znowu coś takiego zbudować.
0
haha - tłumacz 27 nie przekręcił?
0
jest jakaś ustawa, która mówi, że mecze MŚ i ME w piłkę nożną muszą być w pasmie otwartym puszczane.
0
Futbol na Tak!
0
wiedziałem o sile Chile, ale liczyłem że to akurat Holedrzy skorzystają z przedwczesnych wycieczek na Malediwy..
0
Pedro całe eliminacje grał jako 9-tka, strzelał bramki za bramkami, nawet ze 2x hat-tricka pocisnął, ale zachcialo się mieszać narody i Diego Coste wciskać do kadry. A stare przysłowie mówi, że jak jest dobrze to się nie zmienia.
0
no tak - tylko też "już się nie nadaje" to trwa od jakichś co namniej 2 dekad. Dobrze, że te mistrzostwa to ostatnia impreza TVP - po nich Polsat bierze wszystko, więc osobiście mam nadzieje, ze to już arrvederci Szpaku. Ale znam też takich, którzy lubią jego styl.
0
z drugiej strony kilku naszych odpocznie :) 4-5 meczów mniej to jakby z m-c odpoczynku więcej, a dawno tego nie mieli.
0
oni jako główny faworyt powinni być brani pod uwagę zawsze. Tak jak Niemcy. Tyle, że delikatnie powoli trzeba ewoluować, a co z tego skoro było tak mało zmian w składzie na mistrzostwa. Z tych co nie pojechali możnaby zrobić taki team, który myślę jakby miał szansę pchnąć taką przykładowo Anglię (pierwsi z brzegu: Llorente, Isco, Jesus Navas, Negredo itd itd).
6
nazwiska klasycznie mylił co 5 minut, nawet mając w powtórce zbliżenie 2 metrowe z napisem na koszulkę :)
2
Del Bosque trochę przekombinował. Za porażkę jakby obarczając Xaviego i Pique wstawił do składu Martineza na stopera i pomieszał w środku. Po co nie wiem - dobra przegraliśmy z Holandią wysoko, chciał wstrząsnąć szatnią, ale trochę wybrał sobie złe osoby. Na Xavim budował zespół całe eliminacje i sparingi, dla Pique nie ma alternatywy (Martinez to nie SO, chociaż kilka razy zdarzyło mu się tam w życiu zagrać - WTF!). A prawda jest taka, że Silva jakby w 44 minucie meczu z Holandia trafił tą megasetką to byłoby 2:0 do przerwy, a nie 1:1 i jestem pewien, że tego meczu by Hiszpania nie przegrała, a nawet nie zremisowała. Na Euro 2012 też było blade otwarcie, ale trzymał się wersji, nie zmieniał filarów i wyszło jak trzeba. (już pomijam że w 2 połowie meczu z Holandią, najpierw błąd sędziego, później babol Casillasa, a reszta to już po mentalnym rozbiciu). Osobiście zmiany zacząłbym od Diego Costy - co z tego że ostatnio w formie był lepszej niż pozostali napastnicy, jeśli po prostu nie pasuje do stylu Hiszpanii. W finale LM jak pięknie grał Villa, nawet Torres wchodząc robi więcej zamieszania, bo wie jak się poruszać. No nic, szkoda, bo była to jedna z kilku reprezentacji które lubię, ale niestety moim zdaniem Hiszpanie (trener) przekombinowali.
0
News tak znaczący jak sprzatanie szatni. Organizacyjnie to nawet i PZPN potrafił stworzyć naszym kopaczom doskonałe warunki na euro, więc w Barcelonie kto by za to nie odpowiadał robiłby to na takim samym, wysokim poziomie.
0
w ostatnim sezonie (w barwach PSG) zagrał 2460 minut, przy 2300 minutach poszechnie tu hołubionego Marca Bartry. Do tego 3 lata młodszy, mogący grać na prawej obronie, lepszy piłkarsko.
0
a o kim jest temat?
0
A Sergio Roberto i 22 lata? To już wbrew pozorom poważny wiek. W jego wypadku najlepszą opcja wg mnie to wypożyczenie, dać mu jeszcze szansę ale na rozwój w klubie gdzie pokopie cały sezon i po roku zweryfikować czy jens sens o nim myślęć czy nie. W Polsce jeszcze ze 3 lata byłby młodym perspektywiczym zawodnikiem, ale na zachodni piłkarze (Niemcy, Hiszpania, Anglia, Francja) szkoleni w megawarunkach od 6 roku życia są w wieku 18-20 lat już piłkarsko w pełni ukształtowani. Dalej to już tylko doświadczenie, ale to co będą umieć w maksymalnym momencie swojej kariery to w wieku 20 lat umieją już pewnie w 90%.
0
No właśnie Messi - poprzez te ruchy w środku pola, gdzie ogólnie jak na razie więcej oddajemy, niż bierzemy to wydaje mi się co raz bardziej, że Enrique będzie Messiego właśnie cofał bardziej do tyłu (swoją drogą na tej pozycji porównania do Maradony byłyby bardziej a miejscu).
Z Bartrą się nie zgodzę. Widać progres, ale wszyscy na pewno się nim tak nie jarają. Osobieście zaliczam się do Barto-scpetyków. Widzę, że poczynił postęp, ale nie będzie to stoper na lata. Barcelona to nie jakiś tam bardzo dobry klub tylko top topów, a na takim poziomie moim zdaniem Barta nigdy nie będzie - brak zwrotności, motoryki - nie tak pewny pod pressingiem jakby można wymagać od produktu La Massi. Jeśli przyjdzie Marquinhos to raczej na lata może zagrzewać sobie ławkę, albo prosić klub o wypożyczenie.
Co do Fabsa - chciał odejść bo nie widział perspektyw na granie. On bardzo chciał grać w Barcelonie, widać że mu zależało - z własnej kieszeni dorzucił 5 baniek, żeby móc się tu przenieść. Tylko to jest zawodowy piłkarz. On chce grać. A przez 3 lata był numerem trzy, pierwszym do wejścia. Ok grał całkiem sporo, ale w meczach powiedzmy drugiej kategorii, w najważniejszych meczach zawsze jaki trener by to nie był w środkowej linii once de gala (wiadomo kto :)). Myślę, że jakby Cesc wiedział o odejściu Xaviego - jeśli te odejście to prawda, bo to news z jakiejś średnio-często trafiającego źródła - to chciałby zostać.
0
haha - dzięki :) Piszę zrywami, jak siądę to popiszę, a później miesiąc przerwy, ale przez ten mundial i okienko od razy bywam - dzięki :)
Sergio Roberto - ehh :) najwyższa pora go wypożyczyć - dla obopółnego dobra :)
0
tak i z Xavim się zgodzę, tylko trzeba go ładnie pozegnać. Ale czemu fabregas? Co bedzie jak Rakitic okaże sie wtopą? Był 3 lata, ale nie dostał prawdziwej szansy. Zostaniemy z Rafinhą po zerwaniu ACLa, słabym Sergio Roberto? Iniesta też czasem musi odpocząć. Powiedzmy, że w poprzednim seoznie mieliśmy: Inieste i Xaviego (młodszego o 2 lata) w pierwszym składzie i na ławce Thiago i Fabsa, teraz został Iniesta i zagadka Rakitica. Mam nadzieje że odpali, bo jak nie to możemy być w przysłowiowej czarnej dupie :) Chyba że Enrique planuje cofnąć do pomocy Messiego, bo taka opcja też się pojawia od lat.
0
były mecze, że wchodził i dawał genialne piłki. Ale ogólnie w porównaniu do formy sprzed powiedzmy 3-4 lat to rzeczywiście przygasł.. ale to Xavi, nie można źle traktować duszy zespołu, nawet jakby odszedł to powinno to być po powrocie z Mundialu ujawnione, jakiś mecz pożegnalny.
ps.
Swoją drogą w nowym klubie zaliczałby asysty to Raula.
1
to jasne, ale patrząc na to co się dzieje rok temu ktoś ładnie zawinił przy nie liczeniu meczy Thiago. Rakitic może dać rade, trochę odświeży styl, szkoda tylko że puścili Fabregasa - 3 lata czekał na swoją prawdziwą szansę, bo nie oszukujmy się nigdy nie miał pewności miejsca w pierwszym składzie, a może jest z tych zawodników, że do najwyższej dyspozycji potrzebuje poczucia wsparcia od trenera? Że może spieprzyć kilka piłek, a i tak dalej jest w pierwszym składzie. Tego nigdy nie miał i na to czekał, a gdy się "doczekał" to go sprzedali. To mi trochę się nie podoba, bo co bedzie jak odpukać Rakitic nie odpali - fajnie w Sevilli grał, ale różnie to może być w nowym klubie. Do tego Rafinha po bardzo ciężkiej kontuzji. Chciałbym tylko, żeby w naszej transferowej polityce dominował zdrowy rozsądek, ewolucja, a nie rewolucja.
0
wszyscy typują jakoś koło 2:2 - mam nadzieje, że tak będzie, bo ładna lipa by wyszła jakby na przeków nudne 0:0 ;) Ale jak ktoś pisał wyżej zapowiada się otwarty mecz, a takie na ogól są najciekawsze.
0
jednym dla Ghany, ale USA ładnie lało w sparingach przed mundialem faworytów.. ciekawy mecz będzie!
0
ładnie meblują, tylko aż czy nie za bardzo - czy Deulofeu, Rafinha , Rakitic, Ter Stegen zastąpią Xaviego, Fabregasa, Puyola, Valdesa? Może być ciężko.. plusem jest, że na pewno będzie ciekawie :)
Z wielkich grajków został chyba tylko Iniesta i Messi, Neymar ma papiery, ale w Barcie jeszcze nic wielkiego nie pokazał.. i tyle - reszta to b. dobrzy zawodnicy (Busquets, Pique), dobrzy, starzy na krzywej pochyłej (Alves) lub nadzieje na przyszłość, ale to już nie brylanty..
0
a ile jego meczy widziałeś, że masz takie wątpliwości? w poprzednim sezonie widziałem moze z 10 meczów Romy i na prawdę mi się strasznie podobał, a miał wtedy z 18 lat. Barta przy nim to jak Tello przy Messim.
0
I bardzo dobrze :)
0
za dużo Borussi ostatnio u nas puszczali. Od nich co najwyżej Hummelsa (ale to bez pewności), Reusa może, a przede wszystkim Gundogana jakby był zdrowy - to był grajek - reszta to nie level Barcelony.
0
To świetny stoper, byłby na lata. Tylko na początku przydałby mu się doświadczony kolega do pary, któy by go ustawiał. Pique jakiś tam poziom oczywiście prezentuje, ale jego forma jest tak megachwiejna, że nie raz nie wiadomo czego się tu spodziewać..
1
nie wiem czemu niektórze Barce jak jakiegoś noworuskiego traktują. Jakby Hummels przechodził powiedzmy do Juventusu to poszedłby za 30 baniek, a jak do Barcelony to 35 ma być za mało.
0
k... śmieszą mnie takie teksty i ile ich jeszcze bedzie: "Pan X: Messi potrzebuje MŚ, by kimś być".. Zrobiliby chłopaki na świecie taką petcję globalną - podpisaliby ci co taką tezę popierają i raz, dwa - a nie co drugi dzień ktoś nam takie odkrycie serwuje.
0
można powiedzieć, że Xaviemu zostało już max 6 poważnych meczów w karierze, a dalej to już tylko turystyka zarobkowa..